28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
חוגגים את השבועות עם דבוראי ישראל במכוורות ברחבי הארץ
05/27/2019
מגזין 55
05/28/2019

דיור מוגן – הוויה חברתית

דיור מוגן – הוויה חברתית

אפתח בסיפור אישי ברשותכם. לפני כשנה פנתה אליי אישה מקסימה, עוד בשיחתנו הטלפונית היא ציינה שראתה מספר פרסומים שונים שלי בכמה מקומות בגבעתיים והיא ביקשה להיפגש כדי שאייעץ ואקשיב לה מניסיוני המקצועי על המהלך שהיה לה במחשבותיה

מאת: מתן נסטל

מסתבר שעבורה, הדילמה של לעבור לדיור מוגן או להישאר בביתה הייתה מרובת שנים אך, השאיפה האמיתית הייתה לעבור ולהתקדם הלאה. הפחד משינוי שזו תופעה פסיכולוגית מוכרת היטב אצל המין האנושי מנעה את הצעד הזה, שוחחנו רבות ולבסוף, הוחלט על ידה למכור את הבית ולהתקדם הלאה, להתקדם להוויה החברתית, להתקדם – להתחלה חדשה ולמצוא ולחבור לחברים בני גילה ולפעילויות שמעניינות אותה הנמצאות שם, באופן יומיומי. ממש לחיות מחדש.

הדיור המוגן כיום, מהווה כפתרון מעולה לקבוצת גילאי 65 פלוס, אם כי הממוצע בפועל עשוי להיות מבוגר משמעותית מכך ומדוע? פשוט מאד, כי לגיל אין מספר. החשוב מכול הוא בעיקר לקבל את ההחלטה הזו באופן מושכל, צלול ובריא ללא לחצים בין אם מכיוון המשפחה ו/או מכיוונים אחרים.

מספר טיפים שאני ממליץ שכדאי לא לפספס בטרם, נבצע את הצעד –  

הכנה מראש. ייתכן מאד ותצטרכו (אני פונה ישירות למי שהדבר רלוונטי לו/לה) להיערך לכך כלכלית וזאת על ידי השכרת הנכס שלכם כיום ואולי אף מכירתו, מומלץ להיעזר באיש מקצוע מהתחום, לקבל הערכת שווי ובהתאמה, לחשב את המספרים ולבדוק את כדאיות המהלך.

שקט נפשי. ההרגשה שלכם תהיה שלווה ונינוחה יותר כשתדעו שתקבלו מענה הן בהיבט החברתי קרי באמצעות שפע של היכרויות חדשות עם הדיירים, פעילויות פנאי,  ספורט ותחביבים והן בהיבט הרפואי שבגיל איכותי זה מדובר במוצר מבוקש מאד. הבריאות היא מעל הכול וזו לא קלישאה אלא עובדה וכמו ברפואה, כדאי לתכנן מראש, להתכונן כמה שניתן לצפוי לקרות ולמצוא פתרון מהיר לכל בעיה שעשויה להגיח.

אופטימיסט רואה את ההזדמנות בקושי בעוד שפסימיסט רואה את הקושי בהזדמנות, אומרים גם שפסימיסט הוא אופטימיסט עם ניסיון, אם נבחר מבין האפשרויות את השלישית מביניהן אזי נציין את העובדה שחשוב לבדוק האם יש בבית הדיור המוגן גם מחלקה סיעודית שאם חלילה תגיעו לשם, המעבר למסגרת זו יהיה קל ומהיר, הדבר גם יקל על בן/בת הזוג שלכם במידה ואתם תעברו לדיור המוגן כזוג.

לסיכום, המעבר לדיור מוגן נראה כצעד נכון עבור מרבית האוכלוסייה. אם כי המהלך מושפע ממספר פרמטרים ובעיקרם המרכיב האישיותי של האדם וכמובן, התזמון הנכון.

הכותב, מתן נסטל, יועץ נדל"ן מומחה לגבעתיים ורמת גן "הבית שלכם – להתחלה חדשה" נייד: 050-6795813 בפייסבוק: Matan Nestel

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן