31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
לאחר שנים רבות העיריה החלה לגבות כ-720,000 בשנה על מסכי הענק ברמת גן
07/14/2019
מקום ראשון ללהקת המחול בתחרות "גולדן ארגו", כבוד ללהקות המחול של גבעתיים
07/15/2019

עידן האינטרנט – טוב או רע?


עידן האינטרנט – טוב או רע?

מאת: מתן נסטל
מי זוכר מבין הקוראים את התקופה בה כאשר הייתם מעוניינים לרכוש דירה, הייתם הולכים רגלית למשרד התיווך הקרוב מקום המפגש הנדלני ''השכונתי'' ממש כמו לפאב המקומי או למכולת השכונתית ולא במובן השלילי של המלה אלא כמקום המסופח רגשית וחברתית לאזור הספציפי ואתם או אחרים הגעתם אליו להנעים את זמנכם בכיף ו/או לדלות מידע רלוונטי עבורכם?
ובכן, אלו היו ימים יפים אך הם גם נחלת העבר.
כיום מחקרים בארצות הברית מראים שמרבית הציבור לפני שהוא פונה למשרד תיווך לרכישת דירה, יבצע שיעורי בית בעולם האינטרנט מאחר והיום, כל המידע נגיש.
הדבר בא לידי ביטוי הן בנראות הדירות המוצעות למכירה, נתונים על דירות שנמכרו, נתוני בסיס על העיר, השכונה, מערכת החינוך, הקהילה באותה השכונה ו/או אזור ועוד
לאחר שיעורי הבית והבנת המתרחש על פני השטח, יפנו לאיש מקצוע שיכוון ויעזור בהצלחה במשימה באופן יעיל ומהיר.
בישראל המצב דיי דומה אם כי גם שונה ובמה, למשל, נתון אחד ומובהק מצביע על העובדה שבארצות הברית ובאוסטרליה 95% מעסקאות המכר הן באמצעות התיווך בעוד שבישראל הן כ- 30% בלבד.
מעניין לגלות שבעידן בו האינטרנט לא היה קיים, האחוזים היו אף נמוכים מכך כלומר, הייתכן והאינטרנט דווקא היטיב עם הציבור ו/או עם משרדי התיווך?
התשובה היא כן. עידן האינטרנט בו הכול מהיר ונגיש תרם לכולם אך, מצד אחד מספק לכולנו את המידע הנדרש והמקיף לקבלת החלטות בנושא כזה או אחר ובטח בנדלן ובפרט בחיפוש אחר קניית דירה ומצד שני, גם ניתן ''ללכת לאיבוד'' במהירות ולהתבלבל מרוב היצע האפשרויות הקיים קרי הדירות המוצעות, משרדי התיווך השונים, המידע הספציפי שעשוי להגיע ממספר מקומות במקביל
ושכל אחד ינסה עם אופי שיווקי למשוך אתכם הקוראים לבחור בשירותיו בין אם ברמת משרד התיווך ו/או לרכוש מוצר מסוים שיכול להתאים לכם ועוד.
כאמור, אין בכך פסול אם כי השפע הקיים עשוי ליצור אצלכם בקלות ביזור חשיבתי וחוסר מיקוד שלבסוף לא יוביל להצלחה ובהתאמה, מה הפיתרון?
היעזרו בהחלט במידע הרב הקיים באינטרנט, למדו את השטח, את המטרה שלכם והצרכים שנועדו לשרת אתכם בהשגת המטרה ולאחר שתהיו מצוידים במידע הרלוונטי, אני מאמין, שהכי יעיל זה לפנות לאיש מקצוע מתאים ולא רק בשביל למצוא דירה לקניה ו/או למכור את הנכס אלא ובלבד כדי לתת את הבמה לאדם שהשקיע מזמנו ללמוד את עשייתו ובהתאמה, נקבל שירותיות מקצועית.
הכותב, מתן נסטל, יועץ נדל''ן מומחה לגבעתיים ורמת גן ''הבית שלכם – להתחלה חדשה'' נייד: 050-6795813 בפייסבוק: Matan Nestel

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן