28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
הנסיך צ'ארלס סיכם את ביקורו בקבלת פנים לכבודו בבית השגריר הבריטי ברמת גן
01/30/2020
בגבעתיים מגבירים את אכיפת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים  
02/02/2020

עירית ת"א מתכננת לפגוע באופי שכונת פארק צמרת – התושבים מתנגדים

ועד שכונת פארק צמרת בתל אביב הגיש עתירה מנהלית ובקשת צו ביניים דחופה כנגד כוונת עיריית ת"א להקים קריה לימודית כלל איזורית על השטח הציבורי היחיד בשכונה

הוועדה המקומית לתכנון ולבניה ת"א מיום 1.1.2020 החליטה לאשר את תכנית העיצוב האדריכלית להקמת בית ספר על יסודי כלל אזורי בשכונה, אשר הוגשה ע"י עיריית תל אביב.

מדובר בצעד דרמטי של העירייה בנוגע לאופי הייחודי של שכונת פארק צמרת. העירייה,למרות טענותיהם כבדות המשקל של התושבים, מתעקשת להקים את הקריה הלימודית המתוכננת לקלוט בשלב ראשון כ-2,000 תלמידים בלב ליבה של השכונה הצפופה.

כבר בפתח הדברים הבהירו התושבים בעצמם שדרשו את הקמת בית הספר היסודי במתחם, וכן את גן הילדים. אלא שכוונת העירייה המסתמנת, היא שלא להשאיר כלל שטחים ציבוריים לרווחת התושבים – כמו גינת המשחקים השכונתית, חורשה טבעית – ולייחד את כלל השטח הציבורי למטרה אחת בלבד היא קריה לימודית הכוללת בית ספר על יסודי כלל אזורי. מדובר  פגיעה חמורה מאוד, הן בתושבים והן בתלמידים, ומשכך מאבקם העיקש.

שכונת פארק צמרת הינה שכונה מהצפופות בארץ (כ-6,000 תושבים על עשרות דונמים בודדים), הכלואה כמעין אי תנועה בין דרכים סואנות. בעוד שלפי מנהל התכנון אמורים להיות בשכונה כ-30 דונם שטחים פתוחים, ועוד כ-30 דונם שטחים למבני ציבור – בפועל אין בשכונה שטחים פתוחים כלל, ויש בה כ-14 דונם שטחי ציבור בלבד 

 

 

 

 

http://nadlandan.co.il

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן