בגבעתיים מגבירים את אכיפת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים  

עירית ת”א מתכננת לפגוע באופי שכונת פארק צמרת – התושבים מתנגדים
פברואר 2, 2020
מרחבי למידה לסטודנטים יפעלו חינם בגבעתיים בכל ימות השבוע – בהצלחה בבחינות!
פברואר 2, 2020

בגבעתיים מגבירים את אכיפת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים

עיריית גבעתיים מגבירה את הפיקוח במסגרת החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים. בתקופה הקרובה יוצבו שלטים המנחים את התושבים להימנע מעישון במקומות האסורים לכך בהתאם לחוק. השלטים יוצבו בתחנות אוטובוס, מרכזי תרבות, ספריות, מרכזים קהילתיים, בתי ספר, אולמות ומגרשי ספורט, גינות ציבוריות, מבנים עירוניים, מקלטים ציבוריים, בתי כנסת, תנועות נוער ועוד.

ישראל הייתה בין המדינות הראשונות בעולם, שחוקקו חוק להגבלת עישון. מטרתו של חוק זה היא למנוע את העישון במקומות ציבוריים ואת חשיפת הציבור לעישון הגורמת למוות, למחלות ולנכות.

תחילה נאסר העישון במקומות כמו בתי קולנוע ואוטובוסים. בהמשך הורחב החוק גם למסעדות, בתי אוכל, רכבות, מרכולים, ובמטוסים. איסור עישון חל גם בתחנות אוטובוס מקורו וכן ברציפי רכבת (למעט אזור שיוקצה לעישון) גני אירועים, מקלטים ציבוריים ובריכות שחייה).

תוספות נוספות לחוק שאושרו כללו גם איסור עישון באצטדיוני ספורט  ובכל שטחו של מוסד חינוכי. הכוונה היא גם לאיסור עישון במבנה עצמו, איסור על הקצאת חדר עישון בתוך המבנה, וכן איסור על עישון בכל שטח חצר המוסד, במגורי תלמידים ובטווח של עשרה מטרים מהכניסה או היציאה של המוסד החינוכי.

 

 

Wisite

בניית אתרים לעסקים
Wisite - Wise Site. Wise Choice.

דילוג לתוכן