14/06/2024
14/06/2024
יום שישי, 14 ביוני 2024
מתגלגלים

הזוהר הצפוני של פולסטאר 2

נסיעת מבחן בפולסטאר 2, הרכב החשמלי השבדי המיוצר בסין

כתב וצילם: ירון הולנדר

פברואר 2023

פולסטאר הוא מותג רכב שוודי שהוקם בשנת 1996 ונרכש ב-2015 על ידי וולוו. משרדיה הראשיים נמצאים ליד העיר גטבורג, שוודיה, וייצור כלי רכב שלה מתבצע בסין. החברה מפתחת מכוניות ספורט ויוקרה חשמליות, ומציעה שדרוגי חומרה ואופטימיזציות של תוכנת מנוע עבור דגמי וולוו. באמצע השנה החולפת הוצג בארץ דגם 2 שהוא דגם חדש מונע חשמלית.

אין מקום לוויכוח – לרכב בגירסת הפרפורמנס, כפולת המנועים נוכחות מרשימה. ההבדלים ברמות האבזור והמנועים הם פנימיים בלבד, ורק חדי עין יבחינו בפרטים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול, כמו הבדל בגודל חישוק הצמיגים ועוד.

הרכב משתמש בפלטפורמה של אנדרואיד וגוגל מובנות, כדי לזכות בכמה יתרונות מובנים כמו ניווט, פקודות קוליות ועוד. האפליקציות עוזרות בתכנון נסיעה, התראות טווח וכו',

"הקווים הרכים והזורמים של כל מה שמקיף אותך, הצבעים שנעים משחור לאפור, איכות החומרים המוחשיים, כפתורים שהוחלפו במסך גדול אנכי בו מוטמעות כל הפעולות הדרושות, והמושבים הקשיחים שולחים לך איתות מידי כי כאן הסטייל מכוון גבוה"

חלל מעוצב במינימליזם אלגנטי

כיאה לרכב "ירוק" עם מודעות חזקה לאיכות הסביבה, הרעיונות שעומדים מאחורי תכנון הרכב הם: עיצוב יוצא דופן, טכנולוגיה בתכנון מנוע חשמלי חזק, קיימות, ומודעות לסביבה, ושימוש בחומרים ידידותיים ומתמחזרים.

אני לא מבין גדול בכל אלה, ולא מתיימר לדבר גבוהה, אבל כאשר נכנסים אל החלל המעוצב במינימליזם אלגנטי אי אפשר שלא לחוש אריסטוקרט אצילי.

הקווים הרכים והזורמים של כל מה שמקיף אותך, הצבעים שנעים משחור לאפור, איכות החומרים המוחשיים, כפתורים שהוחלפו במסך גדול אנכי בו מוטמעות כל הפעולות הדרושות, והמושבים הקשיחים שולחים לך איתות מידי כי כאן הסטייל מכוון גבוה.

את חדגוניות העיצוב המאופק של חלל הנוסעים, שובר בצבע הצהוב זוהר של חגורות הביטחון. וגג זכוכית פנורמי עצום ללא וילון פנימי או יכולת פתיחה, שמכניס הרבה אור אל חלל הנוסעים.

לאלו המודאגים מהשפעות קרני השמש הישראלית, אני יכול להעיד ממקור ראשון, כמי שנסע ביום קייצי במושב האחורי יום שלם כי לא הורגש צל צילה של קרן מרדנית שהצליחה לחדור את שכבות ההגנה.

"אין כאן כפתור התנעה, לאחר שנכנסים פשוט שולחים יד ומסיתים את בורר מצבי הנהיגה המיוחד [...] הפולסטאר הזאת מאיצה אם רוצים ממצב עמידה למאה קמ"ש ב-4.4 שניות!!!"

כמה זה מהר?

אין כאן כפתור התנעה, לאחר שנכנסים פשוט שולחים יד ומסיתים את בורר מצבי הנהיגה המיוחד שמעוצב במעין מעוין אנכי, על מנת לנסוע קדימה או אחורה, וזהו.

רצוי לפני תחילת הנהיגה לבחור את רמת אחזור האנרגיה הדרושה, אפשר לבחור בין בלימה באמצעות דוושת בלם או באמצעות עוצמת המנועים, כאשר פשוט עוזבים את דוושת התאוצה.

גם בחירה בין אופי הנהיגה הצפוי ישפיע מן הסתם על הדרך, אך כך או כך הפולסטאר הזאת מאיצה אם רוצים ממצב עמידה למאה קמ"ש ב-4.4 שניות!!!

כמה זה מהר? בערך מצמוץ אחד שיעיף את רישיון הנהיגה שלך אל מעבר להרי החושך.

תאוצות הביניים על הכביש המהיר גרמו לחברים שלי להחסיר פעימה או שתיים, ולאחר התאוששות מהירה לפצוח בשטף קללות שכלל מספר דורות אחורה במשפחתי הענפה, על הבום הפתאומי שהדביק אותם אל גב המושב, בעוד אני זורח לעצמי עם חיוך דבילי שנשאר כזה עוד הרבה זמן רב לאחר מכן.

רק בשביל התאוצות הללו המרימות את הפולסטאר כטיל שיוט בין הנתיבים, שווה לקום מוקדם בשבת בבוקר, ולחפש כבישים ריקים, ויבשים.

מומנט בשרני של 68 קג"מ משמעותם היא אחת, העקיפות שלך יהיו קצרות מאד ומהירות מאד, רק תשאיר ידיים על ההגה ומבט מרוכז על הכביש.

מורשת סקנדינבית ואלגנטיות

380 ק"מ על מד הטווח עומדים לרשותי בטרם נצא לשעוט בין הטיפות, וכהרגלי אני מחפש את מיקומן של העמדות המהירות שנזדקק להן לבטח על מנת להוסיף חמצן שלא יחסר, בנסיעה רגועה אני יודע שנהיה על הקשקש, אך כדי לא להיות שם רצוי להוסיף בדרך איזה 100-150 ק"מ למען השקט הנפשי.

בטרם נתחיל את העלייה אל רמת הגולן, עצרנו בצומת גומא האהובה, והפנויה בד"כ למילוי אלקטרונים לאחר שנשארנו עם טווח קצר מידי להמשך היום.

חניון מאגר בנטל עמוס ברכבים של כאלו שכבר הגיעו לבין כאלה יוצאים. למרות מזג האוויר והבוץ הדביק, אנשים מתהלכים כאן כאילו הם על חוף הים של תל אביב בחודש אוגוסט.

מצינור מים עבה של מקורות נשפכים כאן מים חמים הפורצים אל חלל האוויר בזרם קולח, להנאת המשתכשכים בבורות שהתהוו כאן, שמעלות אדים אל היום האפור.

קר מאד בחוץ וככל הנראה השהות בתוך המים נעימה למדי. מעולם לא אהבתי את חימום המושבים וההגה כפי שאהבתי אותם היום. הקור המצמית של רמת הגולן קיבל נוק אאוט מהאווירה החמה בחלל הנוסעים. איזה עונג.

הפולסטאר הנאמנה שליוותה אותנו כל סוף השבוע שמרה על שלוותה גם כאשר העמדנו אותה בניסיון, ולא השמיעה צפצוף מחאה, למעט אם מישהו מאתנו שכח לחגור את חגורת הבטיחות שלו.
המורשת הסקנדינבית של קשיחות בתנאי קיצון (רמת הגולן בינואר זה הכי קיצון מבחינתי), האלגנטיות והסקס אפיל הם אלו שייקחו כל אחד לכל קצה.
לחיצה חזקה ברגל ימין תביא אותו (ואותה) לשם הרבה יותר מהר ממה שחשבו קודם לכן. החוויה תישאר זמן רב לאחר מכן.

מבחן הדרך

פולסטאר 2

Long range motor Dual Performance

שני מנועים

הספק 476 כ"ס

מומנט 68 קג"מ

טווח חשמלי (יצרן) 462 ק"מ.

מחיר (רכב מבחן) 335,000 ש"ח

לאתר היצרן, הקליקו כאן

. . . .  . . . . . .  . . . . . . 

יש לכם שאלות או הבהרות לכותב ירון הולנדר? הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג החיים שלך דבש’

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'
מבחני דרך

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

מבחני דרך

היו מעודכנים וקבלו את הכתבות והטורים הכי מעניינים

החדשות והחידושים, הכתבות והטורים הכי מעניינים

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

ספר סחלב

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן