19/06/2024
19/06/2024
יום רביעי, 19 ביוני 2024
עינב בר-כהן, סגנית יו"ר תנועת 'התעוררות' בירושלים, מונתה לרמ"ט בעיריית ר"ג
09/16/2019
3 מדליות בגביע העולם בג'יו ג'יטסו לנוער מרמת-גן: גיא ועמית בורשטיין ועילאי אלעד
09/16/2019

מכה למדיניות העירייה, השופט אורנשטיין החזיר את חגיגת התמ"א 38 לרמת גן

מכה למדיניות עיריית רמת גן,

השופט אורנשטיין החזיר את חגיגת התמ"א 38 לרמת גן

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, קיבל היום (16/9/2019) את העתירה שהגישה התאחדות בוני הארץ כנגד הוועדה המקומית ברמת גן ודחה את התנגדותו של ראש עיריית רמת גן.

השופט הנחה את הוועדה להאיץ את הטיפול בגל הבקשות המעוכבות ולסיימן בתוך 3 חודשים.

השופט אורנשטיין קבע בהחלטתו שהוועדה המקומית חרגה מסמכותה וביטל את המדיניות החדשה של עיריית רמת גן  עבור תמ"א 38 והחזיר את המדיניות העירונית הקודמת מ-2017.

כמו כן הנחה את הוועדה המקומית להאיץ את הטיפול בגל הבקשות למתן היתר לפרויקטי  תמ"א 38 ברמת גן, המעוכב במשך חודשים על שולחן הועדה ולסיימן בתוך 3 חודשים.

השופט אורנשטיין כתב בהחלטתו "הוועדה המקומית רמת גן חרגה מסמכותה, תוך התעלמות מכך שבבסיס תמ"א 38 מצויה התכלית של הגנה על חיי אדם, המדיניות החדשה שקבעה לעצמה עיריית רמת גן, הדוחה בקשות לתמ"א 38, לא נשענת על תשתית עובדתית, תכנונית או משפטית מספקת".

אורנשטיין הוסיף וקבע כי עיריית רמת גן החליטה להשהות פרויקטים באופן פזיז וחפוז, בלי לשקול את כל השיקולים הרלוונטים לנושא, ובלי שקיימה הליך תקין וסדור למהלך כה משמעותי.

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן[ הגיב בחריפות ואמר: "עם כל הכבוד לפסק הדין כל עוד אני ראש העיר, אחתום על היתרים רק אם יהיו לנו תשתיות חינוך, תחבורה ושטחים ירוקים. כל בקשה להיתר במיקום שחסר בתשתיות חינוך, תחבורה ופנאי תסורב.

ירצה בית המשפט בישראל לקחת אחריות על הרס איכות החיים בעיר רמת גן מוזמנים כבוד השופטים לבדוק בעצמם את ההיתרים ולחתום עליהם בעצמם.
הנחתי כבר להכין את הערעור לבית המשפט העליון"

פייסבוק: רמת גן פלוס

אינסטגרם: RAMATGANPLUS

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן