26/05/2024
26/05/2024
יום ראשון, 26 במאי 2024
גבעתיים ממחזרת פסולת אלקטרונית, למעלה מ- 1.5 טון פסולת אלקטרונית נאספו לאחרונה
06/24/2019
להקת המחול הייצוגית של גבעתיים נבחרה להשתתף בתחרות היוקרתית של פסטיבל כרמיאל
06/25/2019

עושים כבוד למשורר הלאומי ברמת גן

ראש עיריית רג וממלא מקומו עם משתתפי האירוע צילום: דורון מסרנו

עושים כבוד למשורר הלאומי ברמת גן

במסגרת אירועי שבוע הספר ברמת-גן, נערך אירוע מחווה לחיים נחמן ביאליק, בחסות אגודת הסופרים העבריים ובהשתתפות מיטב היוצרים בארץ.

אירוע המחווה למשורר הלאומי, "קוראים ביאליק בכיכר", התקיים ביום רביעי האחרון (19.6) בכיכר רמב"ם, במלאת 85 שנה לפטירתו. האירוע נערך במעמד ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, שהקריא את השיר "לא זכיתי באור מן ההפקר" שנכתב לפני 117 שנה.

במסגרת האירוע, שנערך ביוזמת ובהנחיית יו"ר אגודת הסופרים העבריים, עו"ד צביקה ניר, חבר מועצת העיר לשעבר, משוררים וסופרים עבריים הקריאו בציבור משירי חיים נחמן ביאליק, בהם: "הכניסני תחת כנפך", "ים הדממה פולט סודות", "ביום קיץ ביום חום", "אם יש את נפשך לדעת", "צנח לו זלזל", "לבדי", "פלוני יש לו", "אמי זיכרונה לברכה", "לא ביום ולא בלילה". את היצירות הקריאו היוצרים יהודה אטלס, דליה שימקו, יהודית רותם, יוסי אלפי, שולמית אפפל ומיכל סנונית, מרביתם תושבי העיר רמת-גן. כמו כן, לראשונה הקריאו שירים גם שני תלמידים מבית ספר המתמיד, יהונתן בל ושני רפאל.על הביצועים המוזיקליים הופקדו בוגרי בית צבי, שהופיעו בליווי פסנתר עם היצירות "הכניסני תחת כנפך", "היא יושבה לחלון", "בשל תפוח" ו"ציפור הזהב".

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן
: "אין עיר בישראל שמזוהה עם דמותו של המשורר הלאומי, כמו העיר רמת-גן. במקום הכי מרכזי בעיר מוצב פסלו של ביאליק וברחוב הנוסטלגי, שכל איש ואישה אסף ממנו זיכרונות, נמצא גם מקום מושבה של העירייה. בערב זה אנחנו עושים כבוד לתחום התרבות, המהווה כלי איזון בכל דמוקרטיה, קל וחומר כשמדובר במדינה צעירה שנאבקת על דמותה הדמוקרטית. עלינו לחזק ולשמר את התרבות, לתת ליוצרים חופש פעולה ולהעניק להם סיוע ככל שניתן".

צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים, בירך על שיתוף הפעולה עם עיריית רמת-גן:
"לרשויות המקומיות יש תפקיד חשוב בהנגשת המילה והשפה העברית לתושביהן. אני שמח ומברך כל רשות, שלצד הופעות של זמרים ואמנים באירועים וחגים, מעניקות במה ומקום של כבוד למשוררים וסופרים. אין ספק שהחיבור הבלתי אמצעי הזה, המשלב גם קהלים מבוגרים לצד קהלים צעירים חובבי שירה, מקיים ומחיה את התרבות בכלל והספרות בפרט".

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן