18/05/2024
18/05/2024
שבת, 18 במאי 2024
הרוחות סוערות במועדון הכדורסל הפועל ר"ג-גבעתיים בעקבות סכנת הפירוק
06/20/2019
פעם צנחן תמיד צנחן, "הקשר בין העיר רמת גן לבין חטיבת הצנחנים לא יפסק לעולם"
06/20/2019

קניון אילון נגד עיריית רמת גן, בית המשפט יכריע בנוגע לתשלום על החניה

קניון אילון נגד עיריית רמת גן, בית המשפט יכריע בנוגע לתשלום על החניה

המאמצים להגיע להסדר עלו שרטון וקבוצת עזריאלי הגישה בקשה בבית המשפט המחוזי בת"א להוצאת צו מניעה שימנע מעירייה רמת גן לשנות את הסדר החניה סביב הקניון.

הטענה של קבוצה עזריאלי שבמהלך הקמת הקניון ובהתאם להסכמים שנחתמו אז, קיימת בטאבו זיקת הנאה לטובת הקניון על החניון. לפיה, החניה בחניון סביב הקניון תהיה בחינם.

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה

"במדינת חוק אפילו לטייקונים אסור לעשות הכל, בטח שלא לחמוד את כבשת הרש של קופת העיר רמת גן!
עיריית רמת גן בניגוד לקבוצת עזריאלי מכבדת הסכמים וסיכומים ועדיין לא תיתן ידה לסחטנות, שנועדה להעשיר את כיסה של קבוצת עזריאלי על חשבון תושבי רמת גן.

ביום 7.6.15 נחתם בין העירייה לבין עזריאלי הסכם פשרה שהיה מוטה לטובת קבוצת עזריאלי כי לא היה מי שישמור וילחם על האינטרס של העיר רמת גן. במסגרת ההסכם הצדדים הגיעו להסכמה שלפיה העירייה תכשיר את מקומות החנייה הקיימים במתחם הקניון ברמה גבוהה ותתפעל את החניות, לרבות תחזוקה שוטפת, התקנת תאורה ועוד, ותישא בכל התשלומים, העלויות והמסים העירוניים, לרבות ארנונה, חשמל ומים . ההסכם הנ"ל חילק את מקומות החנייה במתחם קניון איילון לשני אזורים (א' ו-ב'), כאשר לגבי אזור א' סוכם כי במשך 12 החודשים הראשונים העירייה לא תגבה תשלום עבור השעתיים הראשונות לחנייה, ולאחר 12 חודשים הפטור מתשלום יחול על השעה הראשונה בלבד. לגבי אזור ב' סוכם כי העירייה תגבה תשלום בתעריף יומי בעלות של 20 ₪ ליום, וכי מחיר שעת חנייה תהיה בהתאם לתעריפי העירייה בחניה עירונית.
קבוצת עזריאלי ביקשה מספר פעמים להאריך את תוקפו של הפטור מתשלום בשעתיים הראשונות באזור א' תוך שהיא מנצלת את חולשת השלטון הקודם, ולאחר מספר פעמים הובהר לעזריאלי ואף בפגישה שנערכה ב2019, כי הסכמים יש לכבד וכי אין בכוונת העיריה להאריך את הפטור שכל כולו הטבה עם בעלי הקניון על חשבון תושבי עיריית רמת גן, הפגישה האחרונה הולידה הסכמה וראש העיר אף עדכן את התושבים והנהלת העיר על כך.
ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן: אחרי מה שעברתי מול טייקוני הגז בקרב על ששינסקי ברור לי שאין מה לפחד מהם או להתקפל מולם.
עיריית רמת גן לא תיתן ידה להתעשרות קבוצת עזריאלי על חשבון מקרקעין ציבוריים ותוך פגיעה בציבור, והגשת בקשות חוזרות ונשנות להאריך את הפטור וכדי להעשיר את קופת עזריאלי.
כל משאב ציבורי ישמש את הציבור ותקבולים מחניות עירוניות יוחזרו לטובת תושבי רמת גן ולא ליזמים פרטיים.
אם עיריית ר"ג היתה עושה זאת לפני שנים היום היה אפשר להפחית את הארנונה באופן משמעותי"

מקבוצת עזריאלי נמסר שהם אינם מעוניינים להגיב בשלב זה

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן