14/04/2024
14/04/2024
יום ראשון, 14 באפריל 2024
מאצויה רמת גן
06/02/2017
צה"ל 14 גבעתיים
06/05/2017

שבט צופי גבעתיים החל את דרכו לפני 60 שנה בסמוך לגן ילדי הגנים בעיר. השנה היתה 1957, גבעתיים כפי שאנו מכירים היום הייתה שונה לגמרי – רוב בתי מגורים לא מנו יותר משלוש קומות ובשטח 9 היו בעיקר חולות. ב-2 לאוקטובר 1962 הונחה אבן היסוד למבנה וביחד עם נציגי העירייה, חברי מועדון "רוטרי", הורים פעילים ונציגי התנועה נוסחה מגילת היסוד של השבט

"… מי יתן ויהיה בית זה בית יוצר לדור שיהיה נאמן לערכי הרוח של עם ישראל, לעקרונות מדינת ישראל ולאחדות לאומית, דור של מתנחלים על ברכי הגשמה, ציונות חלוצית, חי חיי עבודה לשרות העם והמדינה…"

שבט גבעתיים מהווה מוקד מרכזי לנוער ונוטל חלק מרכזי בחי הקהילה בכלל העיר. הוא מהווה עבור בוגריו מקום משמעותי, חינוכי, חברתי ומעצב.

השבט הפך לבית ושם נפגשו החבר'ה עם חאקי מדי שבוע. כל פעולה התחילה בישיבה במעגל ושירת שירי מולדת, אחר כך הועלה נושא לדיון לפעמים בליווי משחקים. הפעולות היו בנושאים שונים כמו צופיות והכרת הארץ וביום השבט פעם בשנה התנסו בבניית אוהלים, בישול צופי בטבע ועברו טקסי מעבר דרגה.


כיום, מהווה שבט גבעתיים מוקד מרכזי לנוער ונוטל חלק מרכזי בחי הקהילה בכלל העיר. השבט מקיים פעילות שבועית עם ילדי וראייטי, חלוקת מזון לנזקקים באופן שוטף ויוזם ופועל למען קידום אינספור מפעלים קבועים לחניכי השבט הצעירים. השבט מהווה עבור בוגריו מקום משמעותי, חינוכי, חברתי ומעצב.

פעם צופה תמיד צופה

הבוגרים התרגשו לפגוש זה את זה ונרשמו אירועים מרגשים של אנשים שלא ראו איש את רעהו מספר עשורים.

בשעה חמש וחצי החלו לנהור בהמוניהם בוגרי השבט אל שטח התערוכה שכלל תמונות מימים עברו של כל הבוגרים לדורותיהם 1957-2016. הבוגרים התרגשו לפגוש זה את זה ונרשמו אירועים מרגשים של אנשים שלא ראו איש את רעהו מספר עשורים.  בפינת הזיכרון ל-20 נופלי השבט התרכזו בוגרים רבים וצפו בתמונותיהם של אלה שאינם עוד איתנו – ההנצחה עוררה זכרונות מן העבר.

ההתרגשות אפפה את כל המגרש והמפגש בין הבוגרים לחניכים היה מפרה אף הוא. חניכי השכב"ג (השכבה הבוגרת) סיפרו על מבנה השבט ותפקודו היום, והבוגרים סיפרו אנקדוטות מהעבר.

דלתות החדרים ברחבי השבט היו פתוחות לסיורים והבוגרים נכנסו לראות כיצד נראים כיום החדרים בהם העבירו את ימי נערותם ולמה הם משמשים.

את הכנס כיבדו בנוכחותם בכירי העירייה, בכירי הנהגת דן ובכירי התנועה, שלא הפסיקו להרעיף שבחים על הפקת האירוע ההיסטורי, אירוע גדול שלא נרשם כמוהו בתולדות השבט שהסב כבוד רב לעיר גבעתיים. גם מרכזי שבטים מההנהגה (שבט המושבה, שבט ראשונים, שבט עוגן וכו') הגיעו כדי ולחזות באירוע וללמוד ממנו.

להקת השבט של חניכות בגילאי ד'-ו' עלו לבמה והקפיצו את הקהל עם ריקוד משגע, וזה היה רק הפתיח למופע של להקת צופי תל אביב. לסיום הופיעו חניכי השכבה הבוגרת של השבט בריקוד וכמובן נואמים מכובדים שלא הסתירו התלהבותם

 

נושאי התפקידים:

אחראים כלליים: רונה הלס, עמרי אקשלמה, יעל דנה, אוריאל אלבז. מרכזים צעירים: דור שושן, מור צפניה, ספיר בנימיני, רז שרעבי, איתי כהן, שגיא פרץ ושלי לוי. מרכזים בוגרים: מאי הלס ואוהד ברנר. ראשי השבט: ורד חכים ואבי בן-סימון.

בפינת הזיכרון ל-20 נופלי השבט התרכזו בוגרים רבים וצפו בתמונותיהם של אלה שאינם עוד איתנו – ההנצחה עוררה זכרונות מן העבר

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן