14/04/2024
14/04/2024
יום ראשון, 14 באפריל 2024
את בני אני מחפש – מגזין 24
05/05/2017
דמו גני תקווה פלוס
05/13/2017

קסם של בחור

ראיון עם טל פרידמן

בגיל 18 עם בלורית בלונדינית, גובה שמשתרע על פני 1.89 ס"מ והרבה מאוד צ'ארם הוא כובש אינספור מסלולים בארץ ומעבר לים. יצאתי לפגוש את טל פרידמן תושב גבעתיים ותלמיד תיכון קלעי עד לפני מספר חודשים במגמת ביוטכנולוגיה * שילוב של גֵנים והצלחה

נעמה נעמי ליבה

טל פרידמן למד בבית ספר יסודי בכיתה א'-ו' בארה"ב בשכונת בוורלי הילס בלוס אנג'לס. עם חזרתם לארץ השתקעה משפחתו בגבעתיים שם הם גרים עד היום. בשנה האחרונה עשה פרידמן כברת דרך חסרת מעצורים בתעשיית האופנה המקומית, ואף השאיר חותם גדול במדינות שאופנה עשתה בהם היסטוריה. אמו של טל, דורית ילינק פרידמן היא לא אחרת מאשר מלכת היופי לשנת 1978, ובעלת קרירה ארוכה ומכובדת בעולם הדוגמנות. כאן מתבקשת השאלה האם זה היה ברור מאליו שהגנים ינצחו כאן, ושטל יפנה לדוגמנות כדרך אמו?! אבל במקרה הזה מדובר במקריות בלבד…

"לעיתים אני מוצא את עצמי מסתכל על דוגמנים וותיקים ממני שמעיזים, אם זה בדיבור או במעשים, לעשות דברים שלי לא היה את האומץ. אני עובד על זה, להעז לעשות, ולא לחשוב יותר מדי…"

"כשאימא שלי הייתה בשיא הקריירה הייתי קטן מאוד, אני לא זוכר את זה. ראיתי כמה חשיבות אנשים נותנים לעובדה שאימא שלי דוגמנית וזה לא עניין אותי בכלל. אם אימא שלי לא הייתה דוגמנית, אני חושב שגם היום הייתי באותו מצב. במשך שנים הייתי הולך ברחוב והיו מציעים לי לדגמן, הייתי שולל את זה כל פעם מחדש, עד שיום אחד החלטתי לתת לזה צ'אנס. אימא שלי מעולם לא דיברה איתי על זה, או דחפה לזה, הכל הגיע ממני. הייתי בכלל שחקן כדורסל כל השנים, השאירו לי את כל האופציות פתוחות לבחור את מה שהכי עושה לי טוב". מספר פרידמן.

פרידמן חתום בשנה האחרונה בסוכנות Passion Management , ועובד בצמידות לסוכן שלו – ניר סנדלר שעבורו הוא כמו אבא שדואג להכל. "עם ניר יש הרבה מעבר לעולם הדוגמנות שזה עיקר הטיפול שלו במיוצגים שלו. הוא בקשר יומיומי אתנו, מגיע לתצוגות בחו"ל לראות אותנו עובדים, מלביש אותנו לפני אודישנים, הוא מטפל בנו כמו בילדים שלו" מוסיף פרידמן.

פרידמן הצעיר קטף השנה קמפיינים נחשבים כגון: קסטרו, רנואר, אירוקה, גולף, TNT, פקטורי 54, באמוס סקוור, שי שלום ולי קופר. בחו"ל צעד בתצוגות של דולצ'ה & גבאנה, דירק ביקמברג, וארמנו סרווניו. "בתצוגה של דולצ'ה & גבאנה, סטפאנו גבאנה עזר במחלקת התלבושות, ומדד עליי את הבגדים, הרגשתי שהוא מרוצה ממני, הוא אמר לי שאני מביא גאווה לישראל. באותו רגע נתון בכלל לא היה לי מושג מי זה, אחר כך שסיפרו לי מי זה היה, הייתי המום ונרגש".

חיזוק הביטחון עצמי

"אין ספק שדוגמנות תורמת להעלאת הביטחון העצמי אבל זה לא רק זה". מספר פרידמן. "ניר הסוכן שלי עבד איתי על חיזוק הביטחון העצמי. הדרך שאתה עובר בתור דוגמן צעיר מלמדת אותך הרבה דברים על עצמך, ואתה גדל לזה ומתעצב". מוסיף פרידמן. לעיתים אני מוצא את עצמי מסתכל על דוגמנים וותיקים ממני שמעיזים, אם זה בדיבור או במעשים, לעשות דברים שלי לא היה את האומץ. אני עובד על זה, להעז לעשות, ולא לחשוב יותר מדי. אני יודע שאני לא מספיק חוצפן, ולפעמים צריך את זה."

דוגמנות דרך העיניים

"מה זה בעצם דוגמן יותר טוב? אין דבר כזה, יש מה שטוב יותר עבור הלקוח, יש את מה שהוא מחפש, ואני יודע שאני אהיה מספיק טוב למישהו מסוים."

מקצוע הדוגמנות יכול להיראות זוהר דרך המסכים, והחיוכים שמפוזרים לכל עבר. אבל מסתתר בתוכו עולם תובעני, שגובה מחיר לא פשוט של הרבה מאוד בדידות של דוגמן או דוגמנית אל מול המערכת שמחפשת אדם ספציפי מאוד. "הייתי חודש בניו-יורק בשבוע האופנה, ומשם המשכתי למילאנו, אמנם ההורים שלי היו לצידי, אבל אתה מרגיש לבד בתוך כל ההמון הזה. אתה בלי החברים שלך מהבית, יש לך עשרות אודישנים ביום שאתה עובר מאחד לשני, אתה מחכה שעות בתור, ואתה עוד אחד ממיליון שרוצים להצליח  ולהתקבל ולזכות באור התהילה. אני זוכר שבשבוע האופנה הראשון שלי במילאנו בדיוק לפני שנה, חטפתי שוק. ראיתי מאות דוגמנים ביום, כל אחד נראה יותר טוב מהשני, מעט חששתי מזה בהתחלה, אבל כשהתחלתי להתקבל לעבודות הבנתי שלכל אחד יש מקום. כל אחד מחפש משהו אחר ויש מקום לכולם, וזה הפסיק להדאיג אותי. מה זה בעצם דוגמן יותר טוב? אין דבר כזה, יש מה שטוב יותר עבור הלקוח, יש את מה שהוא מחפש, ואני יודע שאני אהיה מספיק טוב למישהו מסוים." הוא מבהיר.

מייצג את ישראל בכבוד

"אני לגמרי מרגיש פה בבית, אני שמח אחרי עבודות בחו"ל לחזור לעיר הקטנה והמוכרת, לחברים הקרובים שלי ולמשפחה שמחכה לי כאן. זאת עיר שמרגישה כמו חממה, כולם מכירים את כולם, כל רגע אני פוגש ברחוב מישהו שאני מכיר וזה נעים לי."

באודישנים מעבר לרצון של הלקוח לחפש מראה מסוים, הם מחפשים אישיות, אופי. "אתה מרגיש מאוד מיוחד שאתה מישראל, כמעט ואין אף דוגמן ישראלי באודישנים. הם מיד מתחילים לדבר אתך על המדינה, ומאוד מתלהבים מהייחודיות שלנו. יש אודישנים שפחות מתלהבים ממני, כי אני פחות מתאים להם מבחינת המראה. אני לא לוקח את זה למקום שזה בגלל שאני ישראלי. יש המון תחרותיות בחו"ל, כי יש מספר גדול יותר של דוגמנים, אני משתדל לעבוד בצורה מאוד מקצועית ולנתק את עצמי מהרגשות כשאני עובד. "טל חושף בפניי כי הוא ידוע בקרב מכריו כאדם אדיש ומנותק, למרות שכלל אינו כזה ואינו נראה כך. "אני יכול בקלות לנתק את עצמי ממה שאני מרגיש, אני מפגין אדישות רוב הזמן, ולפעמים זה מאוד עוזר וטוב למקצוע הזה. נכון שיש דברים שהאדישות שלי פחות מועילה לי, כמו למשל עם בחורות" הוא מוסיף בחיוך נבוך.

שאיפות לעתיד

"הדוגמנות אף פעם לא הייתה חלום חיי, או משהו שכיוונתי אליו, אבל כרגע זה מה שאני עושה וגם נהנה מזה מאוד. אני לגמרי חי את הרגע, לא מתעסק במה יהיה. אני מתעסק במה שיש עכשיו ומשתדל לעשות אותו הכי טוב שאני יכול, מה שיביא איתו העתיד אני אקבל באהבה".

לפני מספר שבועות התגייס לצה"ל ובימים אלו הוא נמצא בטירונות במחנה 80. "חשוב לי לעשות שירות הכי משמעותי שיש, שבו אוכל לשלב את הדוגמנות".

משהו טוב על גבעתיים

"אני לגמרי מרגיש פה בבית, אני שמח אחרי עבודות בחו"ל לחזור לעיר הקטנה והמוכרת, לחברים הקרובים שלי ולמשפחה שמחכה לי כאן. זאת עיר שמרגישה כמו חממה, כולם מכירים את כולם, כל רגע אני פוגש ברחוב מישהו שאני מכיר וזה נעים לי. באופן כללי, גבעתיים היא עיר על רמה, יש פה אוכלוסייה מאוד איכותית."

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן