fbpx
תיכון שמעון בן צבי זכה בפרס ההגינות בספורט
01/02/2022
מוצ’ה עושים אוכל איטלקי באהבה
01/04/2022

"המסע שלי לקדם ולהנגיש את החינוך הטכנולוגי בארץ רק התחיל"

כיצד הפך הפרוייקט של שרון סורין לספר המצליח ביותר בהדסטארט בכל הזמנים

נעמי לבנון-קשת

צילום: איציק רובין

שתפו:

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

"החלום היה לגייס ...12,000 ₪ ולהפיק...200 ספרים! וגם זה נראה לי גם הרבה אבל קיויתי שיהיו 200 הורים שיקנו את הספר הזה. הפרויקט גויס בהצלחה והפך לספר המצליח ביותר בהדסטארט בכל הזמנים! אחרי חודשיים נאספו כ-358 אלף ₪!"

 

רוב האנשים בגיל 21 חושבים על הטיול הגדול של אחרי-צבא. נכון שהקורונה בשנתיים האחרונות קצת שינתה את סדרי העולם של הצעירים, אבל עדיין רובם לא לגמרי סגורים על עצמם באשר למה הם רוצים להיות כשיהיו גדולים, והם לוקחים את הזמן.

שרון סורין היא צעירה מזן אחר. כשרואים את ההספק ואת רשימת ההישגים שלה, מגיל צעיר, מבינים שמדובר במישהי מגובשת, רצינית, עם סדר יום ברור, שיודעת בדיוק מה היא רוצה לעשות ולהיות. והאמת? אחרי שמתאוששים מהרשימה הזו – אפשר רק להעריץ אותה.

ילדה-טובה-גבעתיים במלוא מובן המילה. הבת הבכורה של מיכאל סורין, סמנכ”ל כספים בהיי-טק, ופולינה סורין, סנגורית פלילית ובעלת משרד עריכת דין פרטי. ואחות לדנה, (14) – מוכשרת לא פחות.

יכול להיות שבכלל לא הייתם שומעים עליה. עוד ילדה סופר-מוכשרת שהגיעה ל-8200. אחרי הכל: יש עוד כאלה. אבל היא הצליחה לחרוך את הרשת כשלפני שבועות אחדים העלתה קמפיין ‘הדסטארט’ (גיוס המונים) לרעיון לגמרי צנוע שהיה לה: ספר ילדים ‘איך חושבים מחשבים’, המכניס ילדים מגיל 5 לעולם התיכנות. החלום, שנולד כשנוכחה בצורך בספר כזה תוך כדי שעורי תיכנות פרטיים לילדים – היה לגייס …12,000 ₪ כשהיא התכוונה להוסיף 6000 ₪ מחסכונותיה ולהפיק…200 ספרים! “וגם זה נראה לי גם הרבה אבל קיויתי שיהיו 200 הורים שיקנו את הספר הזה”- היא מחייכת.

בתוך ימים היא חרכה את הרשת פשוטו כמשמעו כשחצתה את סף ה-358,000 ₪! ממש רגע לפני הדפסת הספר, בהוצאה עצמית, היא עומדת על הדפסת 12,000 עותקים! דבר שאין לו אח ורע. עכשיו, בדיעבד, כולם מחזרים אחריה: שלוש הוצאות ספרים גדולות פנו וקיוו שתעביר את הפרוייקט אליהם, וכן מפיצים גדולים המבקשים להפיץ את הספר המבוקש עוד בטרם ראה אור.

"כיוונתי את עצמי לצמרת (עתודת רפואה), וכשזומנתי למיונים למסלול של 8200 ידעתי שזה מה שאני בוחרת." "צריך להבין שהעולם הולך ומתמחשב ומי שלא ידביק את הקצב ולא יבין או יתמצא – פשוט יהיה בחוץ, יישאר מאחור [...]

“כיוונתי את עצמי לצמרת”

עד כיתה ו’ היא למדה בבית הספר בורוכוב ואז, במקום לסיים כמו כולם את בית הספר היסודי, היא עברה לעירוני ד’ בתל אביב, ולמדה בכיתת המחוננים בשלושה מסלולים מקבילים: מחקר ביולוגיה במכון וייצמן במסגרת תכנית ‘אלפא’, בתכנית ‘מ”ח’ – מדע חישובי – במסגרתו למדה תכנות ופיזיקה במרכז חמד”ע בתל אביב, ובתיכון עצמו למדה כימיה.

“בשש השנים האלה הספקתי המון אבל לא הרגשתי עמוסה מדי כי אני אוהבת את הלימודים האלה וגם היו לי המון חברים בכל אחת מהתכניות האלה”- אומרת שרון ומוסיפה: “כיוונתי את עצמי לצמרת (עתודת רפואה), וכשזומנתי למיונים למסלול של 8200 ידעתי שזה מה שאני בוחרת.”

עם השחרור מצה”ל נרשמה לאוניברסיטת תל אביב ללימודי ביואינפורמטיקה והיום היא סטודנטית עמוסה.

היא מעידה על עצמה בכנות שהיא ‘אדם במירוץ’. אומרת שהיא תמיד ‘על קוצים’ ותמיד לא מרוצה ממה שיש ומחפשת עוד ועוד, כל מה שמעבר למה שכבר יש – מה שכמובן מוביל אותה לעוד ועוד עשייה, שהישגים בצידה.

הספר המצליח ביותר בהדסטארט בכל הזמנים!

בשנתיים האחרונות, החלה לתת שעורים פרטיים לסטודנטים ולילדים צעירים, מה שבדיעבד התגלה כמהלך גאוני שפרץ לה דרך חדשה, בעיקר כשהתברר לה שאין ספר לימוד מחשבים לילדים צעירים. היא סרקה את האינטרנט והמשיכה בכל חנויות הספרים – ונדהמה לגלות שפשוט: אין כלום! המחשבה השניה הייתה: זה לא הגיוני! אבל עובדה.

הדרך לספר של ממש לא הייתה רחוקה. הוא פשוט התבקש להיכתב והיא נענתה ברצון ועשתה זאת. “זהו ספר ילדים לכל דבר. ספר שיתן לילד מושג על הלוגיקה של המחשב. זו הצצה ראשונה כדי לגרות את הילד להיפתח לעולם הזה של מחשב ותיכנות. באתי לספק מענה לילדים סקרנים ששואלים שאלות וממני הם גם מקבלים תשובות והסברים איך זה עובד”.

בשלב זה היא עוד לא חשבה שמישהו באמת יהיה מעונין בספר. הלוגיקה הפשוטה שלה אמרה שאם אין ספר כזה בשוק – סימן שאף אחד לא מתעניין ולא מבקש כזה! היא לא העלתה בדעתה שבעצם עלתה על נישה שאיש לא חשב עליה לפניה.

הפרויקט גויס בהצלחה והפך לספר המצליח ביותר בהדסטארט בכל הזמנים!

אחרי חודשיים נאספו כ-358 אלף ₪! 5000 אנשים ביקשו לרכוש 6000 ספרים ועוד 400 ששרון מייעדת לתרומה לילדי הפריפריה, כדי שבכל ספריה בפריפריה יהיה ספר שלה, וכן לילדים בבתי חולים. “צריך להבין שהעולם הולך ומתמחשב ומי שלא ידביק את הקצב ולא יבין או יתמצא – פשוט יהיה בחוץ, יישאר מאחור. וזה מעציב אותי כי הרבה מזה נובע מהניתוק של ההורים מהנושא, ואז גם לילדים יש פחות נגישות. אני רוצה לתת הזדמנות לכל ילד, להגיע לספר ולהבין אם זה תחום שמעניין אותו. לו יכולתי הייתי מוכרת ספרים למשרד החינוך ומחלקת אותם, חינם, לכל ילדי כיתה ב’ או ג’, וזאת במטרה להכניס אותם לעולם התיכנות. הספר הזה מסביר להם איך המחשב חושב”.

מדובר בספר בן 36 עמודים, בכריכה קשה, עם איורים נפלאים של מיכל ברודסקי, שהיא נערה מאוד מוכשרת בת 14. “כשפניתי לחברות הפצה – הסתבר לי שכולם כבר ידעו מי אני ושמעו על הספר, ואני מדפיסה גם עותקים שיופצו בסטימצקי ובצומת ספרים, ובמקביל יימכרו הספרים בחנות דיגיטלית שלי הנמצאת בהקמה. כרגע ניתן לרכוש את הספר בעמוד ההדסטארט – איך חושבים מחשבים.”

"אני רוצה לתת הזדמנות לכל ילד, להגיע לספר ולהבין אם זה תחום שמעניין אותו"

“עכשיו זה הזמן שלי ללמוד ולעבוד קשה

לא מכבר עברה להתגורר עם החבר שלה, ירון (23), שלפני כחודש השתחרר משירותו הצבאי. זהו סיפור אהבה שנולד לפני שנתיים, כשעבדו, בצבא, באותו בנין.

“אני לא מתחרה איתו כי אין סיכוי” – היא אומרת בהערכה – “הוא ליגה אחרת לגמרי! הוא מתמטיקאי עם מדליית כסף מהאולימפיאדה הבינלאומית למתימטיקה. בגיל 13 הוא למד לתואר ראשון. עכשיו מסיים תואר שני ואלמלא השירות הצבאי כבר היה בעל תואר דוקטור.”

כששואלים אותה על בילויים היא קצת נבוכה. גם ברגיל היא לא מרבה לבלות אבל מאז הקורונה – פשוט כלום! היא לא שותה אלכוהול, לא מעשנת, לא הלכה ולא הולכת למסיבות או מועדונים. זה פשוט לא מעניין אותה. בסופי שבוע היא בעיקר עושה שעורי בית.

“העבודה שלי ממלאת אותי. אני חוזרת מהלימודים ומהעבודה – עם חיוך על הפנים כי אני נהנית מזה”- היא אומרת ומסבירה: “זה בסדר. כי עכשיו זה הזמן שלי ללמוד ולעבוד קשה. הקדמתי הכל אבל אחר כך אנוח”.

אולי יעניין אותך
02/28/2022

שמעתם וקראתם שיש טיפות עיניים במקום משקפיים, האם זה מתאים לכם?

מנהל המזון והתרופות האמריקאי – FDA אישר לשיווק טיפות המכווצות את האישון על ידי שיתוק השריר ה”ציליארי” לזמן מוגבל של עד כעשר שעות ומתקנות זמנית את היכולת לבצע אקומודציה, מיקוד של העדשה התוך עינית לקרוב. […]
11/25/2021

איך תהיו אחראים לעצמכם, לבריאותכם ולשלמותכם

איך תהיו אחראים לעצמכם, לבריאותכם ולשלמותכם היבטים פרקטיים בהגנה עצמית לנשים, וגם לגברים רמי ששון שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter בזמנים אלו, הסטטיסטיקה והתקשורת מביאים לידיעתנו, כי […]
02/24/2022

הכירו את מיי באנדלס, מיזם ישראלי חדש המחבר באופן ישיר בין היצרנים לצרכנים

הכירו את מיי באנדלס מיזם ישראלי חדש המחבר באופן ישיר בין היצרנים לצרכנים שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter   פלטפורמה דיגיטלית ישראלית פשוטה לתפעול מציעה למשתמשים לרכוש חבילות […]
03/18/2022

שמלות כלה קלות להשגה

הכירו את סטודיו “אהבת הדס”, המאפשר לשכור שמלת כלה ב-850 ₪ בלבד מתוך מאגר של כ-300 שמלות כלה בכל המידות והסגנונות. כל השמלות והאביזרים הם מתרומות. את הסטודיו מתפעלות נשים בלבד שעושות זאת בהתנדבות מלאה לזכרה של הדס בן שושן ז”ל שנהרגה לפני קרוב ל-10 שנים בטיול בהודו
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
פינת אוכל

חוגגים עם הבירות המובילות

הטבה חוגגים עם מיטב הבירות החדשות והמובילות מסתבר שבירה הוא המשקה האלכוהולי האהוב גם על הישראלים, והאביב שכבר כאן הוא גם חג הבירה, לכן אין כמו לחגוג עם מיטב הבירות שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף

קראו עוד»
חדר החדשות

תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים “עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע”

חגיגות ה-100 תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים“עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע” שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter במסגרת חגיגות המאה לעיר גבעתיים, עמותת קהילתיים ותיאטרון גבעתיים מעלים תערוכה

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

מה ייתן לכם יותר עצמאות?

זה לא סוד שעליית מחירי הדירות מקשה על ציבור גדול בישראל. המחירים עולים, המשכורת לא עולה בהתאם, ופה מתחילה התלבטות מוכרת: מגורים או השקעה?

קראו עוד»
כתבות השער

מדהים. מנצח. אמיץ.

מיכאל בן דוד (25) ניצח בגמר העונה הרביעית של אקס פקטור ישראל והוא ייצג אותנו באירוויזיון באיטליה עם השיר ‘I.M‘ ● הוא בוגר מחזור נ”ח (2020) בבית הספר ‘בית צבי’ לאמנויות הבמה ומתגורר עם בן-זוגו רם רועי ברמת גן ● כוכב נולד

קראו עוד»
הספורט שלנו

אסא ת”א זכו בגביע המדינה לנערות בכיכובן של תמר ערקובי מגבעתיים ותמר ליפסיקס מרמת גן

חדר החדשות שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter משחק גמר גביע המדינה בכדורגל לנערות א’ עד גיל 16 (כיתה י’) התקיים באיצטדיון העירוני ברמלה בין קבוצות אסא תל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן