06/12/2023
06/12/2023
יום רביעי, 06 בדצמבר 2023
צרכנות

טורקיה "השתלטה" על המסחר בישראל, וארדואן? פוגע ביחסים בין המדינות

שתפו

למרות התנהלות נשיא טורקיה מול מדינת ישראל, בשנת 2022 היקף הסחר בין שתי המדינות היה הגדול ביותר בכל הזמנים. לפי נתונים של המנהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, בשנת 2022 ישראל ייבאה מטורקיה סחורות בהיקף של כ־6.8 מיליארד דולר. רוב היבוא הוא של מזון טרי ומעובד, מכוניות, מוצרי חשמל לבית (מוצרים לבנים), ברזל, מלט, ומוצרי פלסטיק. במקביל ישראל ייצאה לטורקיה  בהיקף של כ־2.3 מיליארד דולר – גירעון מסחרי של 4.5 מיליארד דולר!
בסגמנטים מסויימים, השוק ממש נשלט על ידי המוצרים הטורקיים. רשתות השיווק הגדולות בישראל חגגו ומייבאות מטורקיה הכל, וגם ירקות, שימורים ומוצרי מזון שונים – יבוא שבא על חשבון החקלאים מיישובי עוטף עזה והיצרנים הישראלים. עובדה זו צורמת במיוחד לאחר שארדואן, נשיא טורקיה, הצהיר ש"טורקיה תומכת בחמאס והסביר שזה לגיטימי להרוג יהודים".
הממשלה בישראל עודדה במהלך השנים האחרונות את היבוא והסירה מכסים, הסרת המכסים באה גם על חשבון התעשייה המקומית. רשתות השיווק זיהו את ההזדמנויות ומתוך רצון להגדיל את רווחיהן ייבאו ומכרו מוצרים רבים מטורקיה על חשבון אותם יצרנים מקומיים. 
בעקבות המצב הנוכחי, ומשיטוט שערכנו בימים האחרונים ברשתות החברתיות, עולה שהציבור הישראלי מתכוון לעצור כליל את קניותיו ברשתות המזון המוכרות תוצרת טורקית.
"לצערנו מדינת ישראל משלמת מחיר גבוה על כך שהיא קידשה את היבוא. השרים בממשלה חזרו והצהירו על  המאבק ביוקר המחייה, ובשם המאבק הזה המדינה התמסרה ליבוא" . 
צרכנות
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן