30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024
צרכנות

טורקיה "השתלטה" על המסחר בישראל, וארדואן? פוגע ביחסים בין המדינות

שתפו

למרות התנהלות נשיא טורקיה מול מדינת ישראל, בשנת 2022 היקף הסחר בין שתי המדינות היה הגדול ביותר בכל הזמנים. לפי נתונים של המנהל לסחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, בשנת 2022 ישראל ייבאה מטורקיה סחורות בהיקף של כ־6.8 מיליארד דולר. רוב היבוא הוא של מזון טרי ומעובד, מכוניות, מוצרי חשמל לבית (מוצרים לבנים), ברזל, מלט, ומוצרי פלסטיק. במקביל ישראל ייצאה לטורקיה  בהיקף של כ־2.3 מיליארד דולר – גירעון מסחרי של 4.5 מיליארד דולר!
בסגמנטים מסויימים, השוק ממש נשלט על ידי המוצרים הטורקיים. רשתות השיווק הגדולות בישראל חגגו ומייבאות מטורקיה הכל, וגם ירקות, שימורים ומוצרי מזון שונים – יבוא שבא על חשבון החקלאים מיישובי עוטף עזה והיצרנים הישראלים. עובדה זו צורמת במיוחד לאחר שארדואן, נשיא טורקיה, הצהיר ש"טורקיה תומכת בחמאס והסביר שזה לגיטימי להרוג יהודים".
הממשלה בישראל עודדה במהלך השנים האחרונות את היבוא והסירה מכסים, הסרת המכסים באה גם על חשבון התעשייה המקומית. רשתות השיווק זיהו את ההזדמנויות ומתוך רצון להגדיל את רווחיהן ייבאו ומכרו מוצרים רבים מטורקיה על חשבון אותם יצרנים מקומיים. 
בעקבות המצב הנוכחי, ומשיטוט שערכנו בימים האחרונים ברשתות החברתיות, עולה שהציבור הישראלי מתכוון לעצור כליל את קניותיו ברשתות המזון המוכרות תוצרת טורקית.
"לצערנו מדינת ישראל משלמת מחיר גבוה על כך שהיא קידשה את היבוא. השרים בממשלה חזרו והצהירו על  המאבק ביוקר המחייה, ובשם המאבק הזה המדינה התמסרה ליבוא" . 
צרכנות

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן