28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
חוויית הקיץ, אלפי חניכות וחניכי תנועות הנוער יוצאים לסמינרים ומחנות הקיץ
07/18/2019
פרצלציה? מה? במה מדובר?
07/20/2019

לומדים עולם בגבעתיים: סדרת מפגשים באמצעות למידה חווייתית "מסע בן דתות" 

לומדים עולם בגבעתיים: סדרת מפגשים באמצעות למידה חווייתית "מסע בן דתות"

השבוע יצאה לדרך סדרת מפגשי העשרה "מסע בין דתות" בנושא דתות שונות בעולם, המועברים באמצעות למידה חווייתית, המשלבת היכרות עם טקסטים, שירה, אגדות וגם מיתוסים.

הוגת הסדרה ומנחת המפגשים היא בר רפפורט, צעירה תושבת העיר, בוגרת לימודי מדע הדתות מהאוניברסיטה העברית.

במסגרת הסדרה תיעשה היכרות עם הדתות הגדולות והעיקריות: הינדואיזם, בודהיזם, נצרות ואסלאם, דרך פרספקטיבות שונות: היסטורית, תרבותית ופילוסופית; כמו גם הקבלה למסורות של הדת היהודית.

לדברי בר רפפורט: "סדרת המפגשים מזמנת היכרות ראשונית עם דתות שונות בעולם, דרך לימוד התרבות, המנהגים והמסורות הייחודיות של דתות שונות, ובתוך כך, כל מפגש מאפשר להכיר צעירים שונים מהעיר, שלהם תחומי עניין דומים."

המפגש הראשון שנערך השבוע במתחם "הקומה השלישית", עסק בדת ההינדואיזם ובמסורותיה הייחודיות והמעניינות, בהן: קאסטות (חלוקה למעמדות), מיתולוגיות אלים ומסורות היוגה. כמו כן, במפגש הוגש צ'אי הודי וחולקו טיקות (מדבקה הודית מסורתית) להשלמת האווירה.

המפגש הבא יתקיים ב-30.7 ויעסוק בדת הנצרות.

שי שנקמן, מנהל מדור הצעירים בעיריית גבעתיים, "אנו שמים לנו למטרה לעודד צעירים מהעיר להיות מעורבים בהווי העירוני, דרך ייזום וארגון פעילויות למיניהן, פרי מוחם, דמיונם וכשרונם. בדרך זו, הצעירים מגדילים את זיקתם לעיר, ובמקביל, אוכלוסיית הצעירים המקומית נהנית מיוזמות מגוונות המוצעות לה."

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן