29/05/2024
29/05/2024
יום רביעי, 29 במאי 2024
לומדים עולם בגבעתיים: סדרת מפגשים באמצעות למידה חווייתית "מסע בן דתות" 
07/18/2019
אתם שואלים והמומחית עונה, מה תפקידו של עוה"ד המיצג את הדיירים מול היזם?
07/20/2019

פרצלציה? מה? במה מדובר?


פרצלציה? מה? במה מדובר?

מאת: מתן נסטל
''אדוני הצעיר והנחמד, נא לכבד ולשוחח בצורה הולמת'', אמרה הגברת למתווך הצעיר והנחוש שבסך הכול נתן מידע מדויק ומקצועי לגברת ותגובתו הייתה ''לא לא גברתי (עם חיוך על פניו), זוהי מלה מקצועית, אסביר לך בשמחה במה מדובר''
הגברת שהתעניינה בקניית הדירה באמצעות שירותיו המקצועיים, השיבה לו בחיוך ובאמרת ''תודה'' עם ציפייה להסבר.
''פרצלציה'' היא חלוקה מחדש של מגרש, מקרקעין, המוצגת כבר בתב''ע קרי בתוכנית הבנייה העירונית ו/או בתוכנית מפורטת לחלקות הניתנות לרישום בפנקסי המקרקעין (טאבו).
התהליך מתבצע על ידי מודד מוסמך מטעם הועדות המקומיות לתכנון ולבניה והמרכז למיפוי לישראל (מפ''י).
שלושה שלבים עיקריים לרישום הנכס על שם בעלי הזכויות:
ראשית, רישום פרצלציה קרי, חלוקת שטח האדמה על ידי המדינה לפי פרמטרים הנקראים גוש, חלקה ותתי חלקות. למעשה זוהי תעודת הזהות על פי מפ''י לאזור מסוים שמאופיין ומאוגד תחת השם המקצועי ''גוש'' וזה מחולק לחלקות ולתתי חלקות.
שנית, רישום בית משותף. עקרונית, כל מבנה בעל שתי דירות או יותר, יירשם לרוב כבית משותף כך שחלקת הקרקע תתחלק כפי שהוסבר מקודם, לתתי חלקות.
שלוש, רישום זכויות הרוכש/משתכן בדירה. בפועל, התרגום לכך יבוא לידי ביטוי בנסח הטאבו שיהווה כמסמך משפטי שיוכיח שהדירה נרשמה על שם בעליה כחוק וזו תהיה בעצם ''תעודת הזהות'' הקניינית של הרוכש, באותה חלקה ספציפית.
בירור מצב הדירה שלכם –
אין דבר העומד בפני כוח הרצון. באמצעות אתר גוגל, כל אחד ואחת יכולים לרשום את כתובת האתר www.govmap.il ובאתר זה ממלאים את פרטי הכתובת המלאה שלכם קרי עיר, רחוב ומספר ולאחר איתור היעד המדויק על גבי מפת ישראל, תוכלו לאתר את הגוש והחלקה שלכם ולאחר מכן בעלות של 15 שקלים (נכון לכתיבת שורות אלו), תוכלו גם להוציא נסח טאבו מעודכן ושוב, באמצעות עזרתו של אתר גוגל תוכלו בהתאמה לאתר את תת החלקה שלכם ולהשלים את פרופיל הנכס המלא. כמו כן ולפי שיטה זו תוכלו תמיד לגלות פרופיל נכסים אחרים שאינם שלכם אלא שאתם אולי מעוניינים או חפצים לחקור, לקנות, ללמוד וכדומה רק זכרו, כל הוצאת נסח טאבו הינה בעלות של 15 ש''ח.
הערה חשובה:
היה ודירתכם טרם נרשמה בטאבו ובפועל עדיין אין פרצלציה, הרי שאין מניעה לביצוע עסקת מכר בין אם אתם מעוניינים למכור את דירתכם ו/או לקנות דירה, זאת כמובן בכפוף לבדיקות משפטיות נוספות והכרחיות שיש לבצע במקביל.
בהצלחה.
הכותב, מתן נסטל, יועץ נדל''ן מומחה לגבעתיים ורמת גן ''הבית שלכם – להתחלה חדשה'' נייד: 050-6795813 בפייסבוק: Matan Nestel

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן