07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

בית צביה - מרכז מתי"א חדש נחנך בגבעתיים

ישראל גל, ליאת שוחט, אורלי ציפין, פיני אדרי, רן קוניק - חנוכת בית מתיא

שתפו

״בית צביה״, מרכז המתי"א החדש, המשותף לערים גבעתיים, קרית אונו ואור יהודה, נחנך השבוע בטקס מרגש. מתי"א, מרכז תמיכה יישובי איזורי, מספק מענה ומסגרת תומכת לתלמידים בחינוך המיוחד .המרכז ממוקם בקומה הרביעית בבניין אורט קרייזמן גבעתיים ברח׳ גולומב ונקרא על שמה של צביה אדרי, מזכירת המתי״א הוותיקה שנפטרה לפני 4 שנים בטרם עת.

בחנוכת המרכז השתתפו רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, ישראל גל, ראש עיריית קרית אונו, ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה ונציגי עירייה נוספים. פיני אדרי, מנהל אגף שפ"ע ויו"ר ועד העובדים, סיפר על מסירותה של אשתו, צביה ז"ל, למען ילדי החינוך המיוחד. אורלי ציפין, מנהלת המתי"א, הסבירה לקהל על תפקידי המרכז וחשיבותו. תלמידים משלושת הערים שרו וניגנו בטקס חנוכת המרכז. 

מתי"א מלווה כ- 1,000 תלמידים עם צרכים מיוחדים המשולבים בחינוך הרגיל עם סל תמיכות אישי, 82 כיתות חינוך מיוחד המשולבות בבתי ספר רגילים ו- 45 גני חינוך מיוחד. במתי"א מועסקים כ-180 עובדי הוראה מתחומי מקצועות הבריאות והטיפול (לרבות קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק ומטפלים באמצעות אומנויות), גננות שילוב, מדריכים ומומחי תחום. צוות ההדרכה של המתי"א עובד יד ביד עם צוותי החינוך, הפיקוח על החינוך המיוחד והרגיל ומחלקות החינוך בשלוש הרשויות.

"בית צביה" יהווה בית מקצועי בו יתקיימו פגישות והדרכות מקצועיות, השתלמויות ומפגשים סקטוריאליים. הבית ישמש כמרכז פיתוח ושימור ידע וכמרכז השאלת חומרי למידה וטיפול למסגרות החינוך המיוחד והרגיל ב- 3 הרשויות.

המרכז כולל גם מרכז טיפולי בו ניתנת תמיכה לילדים בעיקר בגיל הגן. במקום עובדים מטפלים באמצעות אומניות ומטפלים ממקצועות הבריאות.

ההשקעה במרכז כללה בינוי והוספת מעלית, שיפוץ יסודי ברמה גבוהה של קומת המתי"א, עיצוב אדריכלי וכן הצטיידות ורכישת ריהוט מותאם לאופי המקום. המרכז כולל אולם התכנסויות להשתלמויות ומפגשי צוותים וחדרי הדרכה מרווחים.

מטעם עיריית גבעתיים הובילו את הפרויקט: מינהל התכנון ותפעול, אגף הנכסים ומבני ציבור, מינהל החינוך, הנוער והצעירים ומינהל ההנדסה. על ביצוע הפרויקט הופקדה חברת יעד.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "בית צביה, מרכז המתי"א החדש, הוקם הודות לשיתוף פעולה והשקעה של הערים גבעתיים, קרית אונו ואור יהודה ובשיתוף משרד החינוך. אנחנו גאים במרכז החדש והמרשים שהוקם, אשר ישרת את תלמידי החינוך המיוחד משלושת הערים. העשייה החינוכית המבורכת המזוהה עם המתי"א משתלבת עם ההנצחה המרגשת של צביה אדרי ז"ל, אשר פעלה במסירות עבור עובדי ותלמידי המתי"א במשך שנים ארוכות. כל מי שיכנס בשערי בית צביה ירגיש כי זהו מקום חם, מקבל ואוהב עבור ילדי וילדות החינוך המיוחד."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן