30/05/2024
30/05/2024
יום חמישי, 30 במאי 2024
זרקאור

אמן של אהבות רבות

תערוכת ציורים - איליה רבינוביץ

מאת: דבורה בוצ'מן

שתפו:

איליה רבינוביץ, מעמותת אנוש בגבעתיים, מצא בציור כר פורה להביע את עצמו ולעבוד בסביבה קבוצתית ולהיפתח אליה

איליה נולד בקזחסטן בשנת 1956. בגיל ארבע עבר להתגורר באזור מוסקבה. רוב נעוריו הוא עסק בספורט. עם סיום הלימודים הפורמליים למד באוניברסיטה במוסקבה: מחשבים, מקצועות טכנולוגיים וניהול. עם תום הלימודים עבד מספר שנים במקצוע. בגיל שלושים ואחת – נישא. לאחר ארבע שנים התגרש.

מחמת הרדיפות מהם סבל בשל היותו ציוני, החליט לעשות עליה לבדו בשנת 1991 – בגיל שלושים וחמש עלה לישראל. עם עלייתו התיישב בטבריה, ומשם עבר לתל אביב. הוא למד באולפן ועבד עם קשישים. מתמודד עם מגבלה נפשית לפני שעלה לישראל. לאחר אשפוז ממושך הגיע לרמת גן. בשנת 1996 הצטרף לשירותים של עמותת "אנוש" העמותה הישראלית לבריאות הנפש. הוא עובד במרכז התעסוקה "סודות ירוקים" בגבעתיים ונעזר בשירותי הדיור המוגן של העמותה.

את צעדיו הראשונים בעולם הציור עשה בגיל חמישים במסגרת המועדון כך התחיל לצייר באופן רציני יותר כשמסגרת האמנות הגבירה בו את הרצון לצייר וליצור.

איליה אוהב לצייר את ארץ ישראל על נופיה מתוך אהבתו העצומה לארץ. נושא נוסף שהוא מצייר עוסק במכלול של דמויות מפורסמות בהיסטוריה של המדינה, שאליהן נקשר דרך אהבתו לארץ. דמויות מעולם המדע, הספרות, האמנות, השירה, ועוד – מאכלסים את יצירותיו הסוערות וגדושת הצבע. התעסקותו בספורט בעת נעוריו מופיעה אף היא בחלק מעבודותיו – בהן הוא מצייר מגוון של ענפי ספורט. אהבתו לכלבים ולסוסים מוצאת ביטויי ביצירותיו וכן אהבת התנ"ך, חגי ישראל ועוד.

בתחילת דרכו צייר יצירות מונוכרומטיות באמצעות עיפרון, כשהוא מדגיש ברישומים אלה את האור והצל. לפני כשלוש שנים התחיל לצייר בטושים צבעוניים ואלה הפכו להיות אמצעי ביצוע עיקרי בציוריו.

איליה מייחס את עיקר ההשפעה על עבודותיו והמעבר לציור בצבע להכללת שעורי ציור במועדון "אנוש", ולשימוש במודלים של טבע-דומם כנושא לביצוען של יצירות שונות.

שיעורי האמנות הגבירו בו את הרצון ליצור לא רק במסגרת המועדון אלה גם בזמנו הפנוי, כשאהבת היצירה  והרעב לצייר בוערים בו. השאיפה שלו הייתה תמיד לצייר, לרכז את עבודותיו ולהתבונן בהן משך שעות ובכך לשפר את מצב בריאותו. לראשונה הופיעו ציוריו של איליה בלוח שנה של "אנוש", ובתערוכה של "אנוש" במרכז "עינב" בה הוצג ציור אחד שביצע.

כל אלה הובילו אותו להגשים חלום של עריכת תערוכה משל עצמו.

תודות לצוות  מרכז התעסוקה "סודות ירוקים", אנוש, גבעתיים

תודה עצומה לצביקה אופגנג – שאיפשר את התערוכה. צביקה, המתנדב באנוש, הוסיף: "דרך האומנות הצלחתי לקרב את המתמודדים לאומנות ולציור, אך מעל לכל להכיר אותם ביתר אינטימיות, כך הגעתי לחשוף את איליה רבינוביץף שעד לפני שהגעתי לאנוש איליה לא צייר כלל"

 

 

 

תערוכת ציורים – איליה רבינוביץ

פתיחה חגיגית: 22 במרץ 2022 בשעה 7 בערב בחסות רן קוניק, ראש עירית גבעתיים 

גלריית עדי, מרכז קהילתי שז"ר, יבניאלי 30 גבעתיים

אוצרת: דבורה בוצ'מן

 

מרכז אנוש בגבעתיים מציע מגוון שירותי שיקום חדשניים המיועדים לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים המתגוררים בעיר וביישובים הסמוכים 

המרכז נמצא ברחוב אלישע רודין 12, גבעתיים
03-7314981

אולי יעניין אותך
03/15/2022

מכינים משלוח מנות לפורים? הנה הפתרון עבורכם

מכינים משלוח מנות לפורים? הנה הפתרון עבורכם סטארטאפ ישראלי המאפשר לשלוח משלוחי מנות מתוקים ומלאים בכל טוב תוך שעה, והמשלוח חינם! שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter  לאור הצלחתה […]
02/14/2023

אייפון 14 מחירים – מהזול עד היקר

סדרת אייפון 14 החדשה הכוללת ארבעה דגמים כבר כאן. אז זה בדיוק המועד לערוך עבורכם השוואת מחרים
10/01/2021

עשרת הדיברות לזוגיות בריאה

עשרת הדיברות לזוגיות בריאה בעשור האחרון מצאתי את עצמי במסע עצמי מרתק, בו למדתי את עשרת הדיברות הפרטיות שלי, אשמח לחלוק אותן אתכם מאחר ולי הן שינו את החיים אביגדור יזדי הנה עיקרי הדברים:  1. […]
01/31/2022

גלגולה של כיכר גרסת הבמאי

רמת גן בשמה המקורי היא עיר הגנים. נקווה שההתחדשות העירונית תשאיר את חווית הקהילתיות גם בתכנית האדריכלית העתידית.
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן