07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
סדרת חינוך

המחזור הראשון של ביה"ס האנתרופוסופי "לאה גולדברג" חגג את סיום הלימודים

השבוע התקיים טקס סיום של מחזור א' בבית הספר האנתרופוסופי "לאה גולדברג הפועל מ-2015 ברוח חינוך וולדורף

צילום: דוברות גבעתיים

שתפו

השבוע התקיים טקס סיום של מחזור א' בבית הספר האנתרופוסופי "לאה גולדברג." ביה"ס נפתח בשנת 2015 ביוזמת עיריית גבעתיים ובשותפות משרד החינוך. זהו בית ספר יסודי ממלכתי, רשמי ומוכר ע"י משרד החינוך, הפועל ברוח חינוך וולדורף.

בטקס הסיום הופיעו התלמידים עם הצגה שבמרכזה שחזור פרויקטים והתנסויות יצירתיות מ-8 שנות לימודיהם, ובהם שבוע אינדיאני, מיזם מיתולוגיה, ניווט ועוד. בלאה גולדברג לכל כיתה יש שם השאוב מעולם הטבע, אשר מלווה את קבוצת התלמידים לאורך שנותיו בבית הספר. מחזור א' למד בכיתת "קרן אור". באירוע הופיעו גם צוות המורים אשר שרו לתלמידים את השיר "קרן אור" שנכתב ע"י לאה גולדברג ומוכר בביצועה של אחינועם ניני. בטקס השתתפו רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, אורית גור כהן, ראש מנהל החינוך, הנוער והצעירים, אורי מלכין, מנהל החינוך היסודי ויפעת שטיינר, מנהלת בית הספר לאה גולדברג.

חינוך וולדורף שם במרכז תפיסתו החינוכית את הפסיכולוגיה ההתפתחותית של רודולף שטיינר. פסיכולוגיה התפתחותית רואה את הילד קודם כל כישות מתפתחת, ואת הילדות כפרק זמן של  פיתוח יכולות, איכויות והבנות. בביה"ס לאה גולדברג, לצד לימודי הליבה המסורתיים, מתנסים התלמידים בנגינה ובשירה, תנועה, אמנות ומלאכת יד. תשומת לב רבה מוקדשת ללמידה מתוך עולמו של הילד, בדרך חווייתית והתנסותיות.

יפעת שטיינר, מנהלת ביה"ס לאה גולדברג: "טקס הסיום של מחזור א' בבית הספר לאה גולדברג הוא אירוע מרגש במיוחד. לפני 8 שנים הקימה עיריית גבעתיים בית ספר אנתרופוסופי בעיר, מתוך רצון להשקיע בחינוך אחר. קב' הורים חלוצים וחלוצות בחרו ללכת אל הלא נודע, והיו שותפים מלאים בחציבת דרכו של בית הספר. התלמידים המקסימים שלנו התמסרו לתהליך הלמידה ונתנו לנו את האפשרות ללמוד איתם תוך כדי תנועה איך מיישמים את חינוך וולדורף. תודות גדולות לצוות החינוך שליווה את התלמידים לאורך השנים והעניק להם חוויה חינוכית שלמה ומעשירה. בהצלחה לתלמידים שלנו שיוצאים לעולם עם כוח, עוצמה ומסרים בעלי ערך המבוססים על תפיסת החינוך האנתרופוסופית."

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "בספטמבר 2015 נפתח בגבעתיים ביה"ס האנתרופוסופי העירוני הממלכתי הראשון בארץ. אנו גאים להציע חינוך אנתרופוסופי ממלכתי בעיר לגילאי יסודי, הכולל חיבור לטבע, אמנויות, מוזיקה ותנועה, ללא התפשרות על איכות לימודי הליבה. השבוע, המחזור הראשון וההיסטורי של "לאה גולדברג" חגג את סיום שנת הלימודים. תודה למנהלת בית הספר יפעת שטיינר, ולצוות המורים, על השקעה וליווי התלמידים וקידום תכניות לימוד ייחודיות. בהצלחה לתלמידים ולתלמידות בהמשך הדרך בתיכונים ברחבי העיר." 

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן