28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
אין על יפו, ערב בבית קנדינוף
08/29/2020
"אני אוהב אתגרים ואני יותר אוהב לצלוח אותם!"
08/29/2020

האמנות מהלכת עליה כקסם

ללה מיגירוב פרופסור לרפואה באוניברסיטה תל-אביב לשעבר וציירת ישראלית-צרפתייה בהווה

הילה כהן
צילום: איציק רובין

ללה מיגירוב פרופסור לרפואה באוניברסיטה תל-אביב לשעבר וציירת ישראלית-צרפתייה בהווה, מחפשת דרכים להביע וליצור באופן חדשני. היא מחלקת את זמנה בין פריז ורמת גן ויוצרת בסגנון ייחודי ובשפה אוניברסאלית שנוגעת ברגש

ללה נולדה בעיר גורי שבגאורגיה ובהיותה בת 18 עברה להתגורר ברוסיה שם למדה רפואה. היא עלתה לארץ ב-1992 עם משפחתה, עסקה ברפואה ופיתחה קריירה ענקית ראויה ומוערכת כפרופסור לרפואת אף אוזן גרון ומנתחת אוזניים ידועה בעולם.

לאחר פטירתו הפתאומית של בעלה, כתוצאה מסיבוכי ניתוח להשתלת כליה, החליטה ללה בסערת רגשות לעזוב את הרפואה ולממש את אהבתה לאמנות.

בעקבות הטרגדיה, גם בנה היחיד בוריס עזב את לימודי ההנדסה באוניברסיטת תל אביב, וכיום הוא איש עסקים.

האמנות בחייה

"בגיל ההתבגרות התחלתי לגלות עניין באמנויות היפות" מספרת ללה "התאהבתי בפריז בביקורי הראשון בה בשנת 1997 אך רק ב-2011, כשנסעתי לשנת שבתון, לגמרי במקרה, פגשתי שם  את המורה הראשונה שלי לציור והגשמתי את חלומי: לגעת בצבע ולנסות להביע מורכבות, מחשבות ורגשות במקום קטן ששמו קנבס".

היא החלה לצייר, למדה אמנות אצל מיטב המנטורים והמאסטרים במוסדות שונים בארץ ובפריז, והציגה את יצירותיה בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובחו"ל.

היצירות שלה מחברות בין העולמות המרכיבים את חייה: מחד, מדענית, אושיה בתחומה ומאידך אומנית ופילוסופית.

יצירותיה מוצגות במוזיאון האירופי לאמנות בדנמרק, במוזיאון לאמנות של המאה ה-21-20 בסנט-פטרסבורג ובמוזיאון אגודת פרנץ קפקא בפראג. היא הוציאה לאור 3 ספרי אמן, זכתה במספר פרסים בינלאומיים לאומנים והתכבדה להיכנס מספר פעמים לרשימת זהב של אמנים עכשוויים.

האוטודידקטיות שלה והשאיפה למצויינות ומושלמות הביאו אותה להצטיין בכל אשר נוגעת, וכפי שנעשתה בכירה בתחום הרפואה כך היא נוסקת אל עבר המצוינות באמנות.

ההשראה

יצירותיה של ללה עזות מאוד ומספקות לצופה בהן חוויה של דמיון פרוע עד לסערת רגשות עזה כשההשראה ליצירות באה מהחיים עצמם.

"בפריז, בעיר של אנשים בודדים, הוקסמתי מאומנותו של קפקא, סופר שהעולם הדמיוני שלו הצליח לשנות את העולם האמיתי שבו אי אפשר לעשות צעד ללא מעידה, או בלבול. איכשהו ידע קפקא ש'הדרך האמיתית עוברת בחבל המתוח לא גבוה באוויר, אלא מעל האדמה עצמה, כאילו כדי למעוד ולא ללכת'" מסבירה ללה.

הסדרה "פנטומים"

"כמדומני, שכאשר אנחנו תופסים את העולם באמצעות טכנולוגיות חדשות, איבוד חלק מהמציאות, אולי הטוב ביותר, הוא זה שפועם מתחת לפני השטח של הדברים.

הסדרה "פנטומים" נוצרה במהלך הבידוד האחרון ומייצגת את המחאה הנואשת שלי נגד הזוועה והסבל שכל מלחמה מביאה עמה.

כבר נאמר ש"אין אמן בעירו" אך אנו מצפים להמשך יצירתה של ללה, כאן אצלינו בארץ, יצירה שתגיע לעומקים חדשים ותובנות ייחודיות, הנאמרות בשפה מיוחדת שפת האמנות שאינה זקוקה לתרגום.

תערוכת "פנטומים 2020". נשמות עירומות" תעלה ב-20.8 בבית האמנים בתל אביב.


הקליקו כאן, לפרטים באתר בית האמנים בתל אביב


הכתבה פורסמה במגזין 71

למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 


נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן