22/07/2024
22/07/2024
יום שני, 22 ביולי 2024
האמנות מהלכת עליה כקסם, פרופ' ללה מיגירוב
08/29/2020
אם אין לחם תאכלו פיצה
08/31/2020

"אני אוהב אתגרים ואני יותר אוהב לצלוח אותם!"

ראיון אישי עם יניב אנושי 

ד"ר נגה רוזנפרב

צילום: איציק רובין 

יניב אנושי רק בן 25 וכבר מכנים אותו "הילד של עולם הנדל"ן" לאחר שהוא מיצב את עצמו כמומחה בשיווק ויעוץ נדל"ן בגבעתיים וברמת גן.

הוא נולד וגדל בבית דתי בשכונת ארמון הנציב בירושלים, בן להנרי ושנטל, אח לנועם (43) אייל (38) וסיון (35).

עם תום לימודיו בבית הספר התיכון אורט בירושלים, התגייס לצה"ל ושירת כלוחם בגבעתי בגדוד רותם. במבצע צוק איתן, הוביל ופיקד על כיתת לוחמים במשך 18 ימים רצופים בעומק רצועת עזה. "עברתי התמודדויות וחוויות לא פשוטות בכלל, שבדיעבד בנו אותי ועיצבו את מי שאני היום, ואת האופן שבו אני מתמודד עם קשיים, לוקח אחריות ומתפקד במצבי לחץ" מוסיף יניב.

לאחר השירות הצבאי נסע לטיול של 5 חודשים בדרום אמריקה, וכשחזר עבר להתגורר בגבעתיים.

בשעות הפנאי הוא אוהב ליצור מוזיקה אלקטרונית, לגלוש, לשחק טניס וכדורגל ולקרוא ספרי העצמה עצמית.

"אני דואג לשווק את הדירות שלי בצורה ממוקדת, יצירתית וייחודית, ובאותה דרך גם לגייס דירות חדשות למאגר הקונים שלי. אני אוהב אתגרים ואני יותר אוהב לצלוח אותם!"

מה הוביל אותך לעולם התיווך?

"אחי אייל שעוסק בתיווך ונדל"ן באזור המרכז ב-8 השנים האחרונות, הציע לי להיכנס לעולם הזה, בטענה שהוא מזהה בי פוטנציאל להצלחה בתחום. חודש אחרי שנחתתי בארץ מצאתי את עצמי לבוש בחולצה מכופתרת ומכנסים מחויטים מציג דירות לקונים פוטנציאלים. 

את דרכי התחלתי במשרד 'חיים בנדל"ן' בגבעתיים בליווי והדרכה של 2 המתווכים הכי מקצועיים שיכולתי לבקש – אייל אנושי אחי, וגדעון חיים הבעלים של המשרד. הם הדריכו אותי ולימדו אותי כל מה שאני יודע היום. למרות גילי הצעיר, הם האמינו בי ותמכו בי מהרגע הראשון."

"אני דוגל בשיווק ע"י 'שגרירים' – אני דואג ללקוחות שלי ונותן יחס אישי וחם, והכי חשוב אני נותן להם ערך אמיתי. ע"י כך הם משווקים אותי למכרים שלהם ולקרובים אליהם בצורה אוטומטית"

מה אתה חושב שמייחד אותך ממתווכים אחרים?

ראשית, הגיל שלי והסטטוס שלי – כשכולם ישנים אני עובד" אומר יניב בחיוך "היות ואני יחסית צעיר משאר המתווכים באיזור, אני פנוי יותר מבחינת זמן ומשאבים. 

שנית, אני מאמין מאוד בחיזוק הקשרים העסקיים שלי, ולכן אני דואג כל הזמן לפתח קשרים עסקיים חדשים ולשמר את הקשרים הקיימים. אני רואה בכל המתווכים באיזור שותפים ולאו דווקא מתחרים, ולכן אני דואג לשמור על קשרים טובים איתם ושמח לשתף איתם פעולה בכל רגע נתון.

בנוסף, אני מאוד מאמין שבשביל להצליח אתה חייב לייצר בידול עסקי בתחום שלך. לכן, אני דואג לשווק את הדירות שלי בצורה ממוקדת, יצירתית וייחודית, ובאותה דרך גם לגייס דירות חדשות למאגר הקונים שלי. אני אוהב אתגרים ואני יותר אוהב לצלוח אותם!

חשוב לי מאוד לתת שירות ויחס אישי ומקצועי לכל אדם שפונה אלי כדי לסייע לו ולתת לו ערך מוסף תוך רגישות מתבקשת, כאשר לנגד עיני עומדים הרצון לעזור לו לעבור את התהליך בתחושה טובה ונעימה, כמובן תוך יצירת עסקה טובה ומשתלמת עבורו שתתאים למידותיו.

 

מה החשיבות של מתווך בעסקת נדל״ן?

"מתווך טוב יודע לנווט את כל תהליך המכירה/הקניה בצורה מקצועית, מסודרת ואמינה שחוסכת זמן יקר וגם לא מעט כסף בדרך לעסקה.

הוא זה שיודע לעשות עבור הלקוחות שלו את הסינון ולהביא אותם לנכסים רלוונטים עבורם.

יש הרבה מקרים בהם אני נתקל וצופה מהצד בעסקאות שנכשלו בגלל תיאום ציפיות לקוי או חוסר בהבנת מחירי השוק באיזור. 

אתה יכול לתת דוגמא?

"בחודש מרץ האחרון, הגעתי להתרשם מנכס בשיכון המורים, ברחוב הנדיב בגבעתיים (איזור מאוד מבוקש). יחד איתי הגיעו למקום לא מעט אנשי מקצוע וקונים – כך שנוצר עומס על בעל הדירה. חזרתי למשרד בתחושה שהתמחור של הדירה היה שגוי. לפגישה עם בעל הנכס הגעתי מצויד בדו"ח מפורט שמראה את כל העסקאות שנעשו בסביבה, ואת כל הנכסים שמוצעים כרגע בשכונה ויחד ראינו שהתמחור שהוא יצא איתו לשוק נמוך מהשווי האמיתי. לשמחתי הרבה, מכרתי את הדירה הזאת בפחות מ-3 שבועות ב-100,000 ש"ח יותר מהמחיר ההתחלתי שבעל הדירה דרש."

מדוע כדאי לתת בלעדיות למתווך?

"ברגע שיש למתווך מקצועי בלעדיות על נכס, המשמעות מבחינתי היא שיש לי את האפשרות לחשוף את הנכס לקהל יעד גדול ומגוון, בביטחון ובמקצועיות. כמו גם יש לי את האחריות המלאה למכור אותו, ולספק את התוצאה הטובה ביותר עבור בעל הנכס שנתן בי את האמון."

"תחושת ההצלחה והסיפוק שאני רואה על פניו של לקוח שמצליח למצוא מה שהוא רוצה, בין אם הוא קונה או מוכר, זה הגדול בסיפוקים שיש. אני אוהב גם את האתגרים שהמקצוע מציב בפניי. בזכותם החיים פחות משעממים"

מהן התכונות החשובות לך בעולם העסקי?

יושרה והגינות – גם אם זה בא על חשבון הפסד כספי! זה משהו שאבא שלי תמיד דאג לומר לנו – 'טוב שם משמן טוב' (קהלת).

התמדה – ברגע שאתה מתמיד אתה מגדיל את סיכויי ההצלחה.

נתינת ערך מוסף – לתת משהו מעבר למה שצריך ומצופה ממך – כך אתה מבדל את עצמך.

אנרגיות טובות גורמות לאנשים לרצות להיות לידך, מעבר לכך שאתה אדם שנהנה ומצליח."

מהי הצלחה בעיניך?

"לדעת בכל רגע נתון שאתה נמצא במקום שאתה מפיק מעצמך את המיטב. שאתה מסופק מהמקום בו אתה נמצא, בתחום בו אתה עוסק, ושאתה מציב לעצמך יעדים ומטרות וסולל את הדרך לכבוש אותם."

מה האזור "שלך" ומה הפוטנציאל שאתה מוצא בו?

"גבעתיים היא תחום ההתמחות שלי. בשנים האחרונות אני מוצא את העיר מתפתחת, גם כעיר בילוי וקניות וגם בתחום ההתחדשות העירונית השופעת בעיר. כל אלה מביאים לעיר 'הגירה חדשה' של אנשים איכותיים מהערים הסמוכות.

ההתחדשות העירונית בעיר מדהימה בעיניי. נוספים פרויקטים חדשים כל הזמן. לצד התנופה הנדל"נית, נראה שהרשויות מקפידות על שמירה של סטנדרט עירוני עם מבט אל העתיד, גם בחשיבה על שטחים ציבוריים, בחשיבה על הקלה במצוקת התחבורה וגם בשיפור פני העיר. הגישה הזו של העירייה יחד עם הפוטנציאל הגלום בגבעתיים ותנופת היזמות בה הופכים את העיר לאחת הנחשקות בארץ."

איך לדעתך תשפיע תקופת הקורונה על מחירי הדירות ועל שוק הנדל"ן בעיר?

"זו תקופה של חוסר ודאות גדולה שמשפיעה כמעט על כולם אבל לדעתי, השוק בגבעתיים חזק מספיק והביקוש כאן עדיין גבוה מההיצע. זו הזדמנות למי שגר בעיר ורוצה לשפר את תנאי מגוריו, וגם לרבים מתל אביב שרואים בתקופה הזו הזדמנות לדלג מזרחה ולשפר דיור. אלה סיבות שבגללן המחירים בגבעתיים יישארו כפי שהם ושוק הנדל"ן ימשיך להתפתח."

מה הדבר שאתה הכי אוהב במקצוע התיווך?

"תחושת ההצלחה והסיפוק שאני רואה על פניו של לקוח שמצליח למצוא מה שהוא רוצה, בין אם הוא קונה או מוכר, זה הגדול בסיפוקים שיש. אני אוהב גם את האתגרים שהמקצוע מציב בפניי. בזכותם החיים פחות משעממים."

מה התוכניות שלך לעתיד?

"ברמה העסקית – להמשיך לעשות את מה שאני אוהב, לגדול להתפתח לכבוש יעדים ולהצליח בהתאם למדדים שפירטתי קודם.  ברמה האישית –  למצוא את האחת… להקים משפחה… להמשיך ללמוד ולהתקדם.. ולהעביר הלאה את החזון והערכים עליהם חונכתי."


הכתבה פורסמה במגזין 71

למעבר למגזינים:

ל‘גבעתיים פלוס’הקליקו כאן

ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן 


נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן