20/07/2024
20/07/2024
שבת, 20 ביולי 2024
הסכם לחלוקת עיזבון בין יורשים יכול לחסוך כסף רב
07/05/2017
משתנים לקביעת מחיר הנכס
07/06/2017

נדל"ן בחו"ל – השקעה כדאית?

נדל"ן בחו"ל – השקעה כדאית?

מתן נסטל

תחשבו לרגע על חו"ל, רק לרגע קט, מה התקבל אצלכם במחשבות? ים, בילוי, שקט, שלווה, קניות, נופש, אושר, יציאה מאזור הנוחות לעבר הלא נודע, פירות טרופיים, מקומות חדשים ואנשים יפים? אם אחד מבין המונחים האלו אכן הגיע למחשבותיכם אז ניכר כי אתם אנשים נורמטיביים לחלוטין וזה מעולה אך מה לגבי השקעה?

האם הזדמן לכם לחשוב על השקעה מעבר לים?

במידה והתשובה חיובית, האם הקו המנחה שלכם הוא שלל המונחים שצוינו קודם לכן כי אם כן אז אלו בהחלט יכולים להוסיף ערך כלכלי מניב לבחירתכם ומתוך כך נשאלה השאלה הבסיסית האם כדאי לקנות דירה להשקעה בחו"ל או כל אפיק נדלני אחר ולדעתי האישית, התשובה המהירה היא לא. ולאחר מחשבה קצרה ונוספת, הלא יכול להפוך לחיובי בהתקיים שני פרמטרים עיקריים ומהותיים והם: יש לכם משפחה או מכרים קרובים המתגוררים באזור המיועד ו/או העובדים שם.

נדל"ן כמו בכל מקום הוא דבר שמושך ומסקרן משקיעים והבסיס לכך זה מקומיות ומאפיינים פנימיים, השוני בין המקומות השונים בין אם בהבדל בין הערים השונות באותה המדינה ובטח לגבי מדינות שונות הוא רב גוני ונרחב מאד, ייתכן ובאותה העיר יהיה כזה הבדל בין שתי שכונות שיבוא לידי ביטוי בכל פרמטר אפשרי שרק ניתן לחשוב עליו כמו למשל ברמות המחירים למ"ר, שכר ממוצע, רמת אבטלה, חינוך, פשיעה, פנאי ובילוי ועוד, על כל אלו יש לתת את הדעת ולבחון היטב לפני הבחירה המיועדת בהשקעה בנדל"ן ובטח כשמדובר במקום הרחוק מאיתנו גיאוגראפית.

סיכויי ההצלחה בהשגת תשואה מרבית תלויים בין השאר בהיכרות המשקיע את כללי המשחק ומתוכם את השוק המקומי, זה נכון שקיימים שווקים בעולם עם פוטנציאל רווחיות עצום ואגב לא רק בתחום הנדל"ן אלא גם באפיקים אחרים כמו למשל בשוק ההון, סחורות, מט"ח ועוד אך אלו גם מגלמים רמת סיכון גבוהה לפי נוסחת הסיכוי/סיכון.

לסיכום, בפעם הבאה שתחשבו על השקעה מעבר לים, תלמדו את השוק, תבצעו שיעורי בית, תחקרו, תשאלו שאלות, תקראו מאמרים וחומר עיוני באתרי האינטרנט השונים ותנסו למקד את ההשקעה היכן שיש לכם גישה נוחה למאגרי המידע ובפועל למקום עצמו בין אם באמצעות מכרים, משפחה ואף ניידות אישית שלכם למקום.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן