25/04/2024
25/04/2024
יום חמישי, 25 באפריל 2024
אני נוסעת בעקבות פסלי
02/13/2019
האם מותר ליזם לפגוע בזכויות קניניות של הדיירים ללא הסכמתם?
02/13/2019

קוצרת תשואות – ראיון עם מעיין רחימה

קוצרת תשואות

ראיון עם מעין רחימה המקסימה תלמידת בית צבי ושחקנית מוכשרת

מעין, בת ה-23, אחות של עמרי ורוני ובת לאלונה ומוזי נולדה וגדלה בגבעתיים וכמו שהיא מטיבה לתאר: "אני מאוד מתרגשת מראיון הזה, ובמיוחד שהוא בעיתון של העיר האהובה שלי שבה אני ואחיי נולדנו, גדלנו והתחנכנו, וזה אחד מהדברים שאני הכי גאה להעיד על עצמי"

מעין במחזמר 'סינדרלה' צילום: יוסי צביקר

היא למדה בבית הספר היסודי ע"ש "ברל כצנלסון" ומשם המשיכה את לימודיה בבית הספר התיכון לאומנויות הבמה ע"ש תלמה ילין במגמת תיאטרון. תלמה ילין הינו בית ספר ארצי אבל למזלה הרב שוכן בשכונת בורוכוב בקרבת הבית "ובמקום לקום ב-5:00 בבוקר, לקחת רכבת ואוטובוס כמו כל שאר חברי לכיתה, אני הייתי קמה ב-7:30 ובשעה 8:00 כבר יושבת בכיתה מוכנה ומזומנה ליום הלימודים הארוך, אך הכיפי והמעניין ביותר שתלמיד תיכון בישראל יכול לאחל לעצמו…"

חודשיים אחרי שסיימה את לימודיה בתלמה ילין התגייסה לצה"ל בתור מפיקה של "הלהקות הצבאיות" וכל האירועים הצבאיים בצה"ל ובימים אלו ממש, היא בשיאה של השנה השלישית ללימודי המשחק שלה בבית הספר הגבוה לאומנויות הבמה "בית צבי".

ספרי על האהבה למשחק, לתיאטרון, לבמה ועל הלימודים בבית צבי

"בית צבי הפך להיות לא הבית השני שלי אלא הבית הראשון שלי! אני מבלה בבית הספר מהשעה תשע בבוקר עד אחת עשרה בלילה חמש פעמים בשבוע… אנחנו עובדים עם מיטב הבמאים בארץ ולומדים תחת מערכת שעות עשירה, מורכבת, ומאתגרת…"

"אמא שלי מספרת שהכול התחיל בגיל 3. באחד המים כשחזרנו מהגן חילקו עלונים של סטודיו למחול בשם "דנסינג" ברחוב שדה בוקר בגבעתיים, ההרשמה החלה בקיץ לשנת הלימודים שהחלה בספטמבר. כבר באותו היום אמא שלי רשמה אותי לחוג, ובמשך חודשיים ישנתי עם העלון הזה מתחת לכרית עד שהגיע ה-1 לספטמבר. ברגע שנכנסתי לסטודיו, המקום הזה הפך להיות הבית השני שלי ל-10 השנים שלאחר מכן. מנהלת הסטודיו, שרית טגנסקי, נתנה לי את הבמה – לפרוח, לרכוש טכניקה גופנית שלא הייתי משיגה בשום מקום אחר ושכמובן משמשת אותי רבות כיום בלימודי המשחק שלי. כשהייתי צריכה להירשם לבית ספר תיכון, החלטתי שאני חייבת לנסות את מזלי בבית הספר התיכון תלמה ילין. נבחנתי למגמת תיאטרון  והתקבלתי. ארבע שנות לימודיי בבית הספר היו היפות בחיי עד כה, הייתי מוקפת בסביבה מחנכת, מאתגרת, מלמדת וכמובן מלאה ביצירה, בתיאטרון, מוזיקה ומחול, כל מי שאי פעם יכולתי לאחל לעצמי. ואחרי שסיימתי את הלימודים שם אמרתי לעצמי שזה מה שאני רוצה לעסוק במשך כל חיי, בתלמה ילין פגשתי את מורי ורבי, ארתור קוגן, שמלווה אותי עד היום בדרך להגשמת החלום שלי."

את שירותה הצבאי כמפיקת הלהקות הצבאיות ניצלה מעין כדי ללמוד ולהתמקצע בתחום ההפקה, אבל היה לה ברור שהיא רוצה להיות שחקנית ועם השחרור נרשמה והתקבלה ללימודים בבית צבי.

"בית צבי הפך להיות לא הבית השני שלי אלא הבית הראשון שלי! אני מבלה בבית הספר מהשעה תשע בבוקר עד אחת עשרה בלילה חמש פעמים בשבוע (ולקראת תרגילים והצגות אפילו בשישי שבת). בית הספר מעניק לי בכל יום כבן אדם וכשחקנית כל כך הרבה, בזכות צוות המורים הנפלא, חברי לכיתה וכמובן צוות ההנהלה. אנחנו עובדים עם מיטב הבמאים בארץ, לומדים תחת מערכת שעות עשירה, מורכבת, מאתגרת, קשה אינטנסיבית אבל בעיקר בונה ומאוד מלמדת.

"מתוך החזרות על ההצגה 'מישהו לרוץ איתו' עפ"י ספרו של דוד גרוסמן ובבימוי של המורה והבמאי אלון טיראן. ההצגה תעלה ב-6.2.19 וזוהי זכות גדולה עבורי לגלם שם את התפקיד של תמר"

מעין בתפקיד תמר בהצגה 'מישהו לרוץ איתו' צילום: יוסי צביקר

אחרי שנתיים של הכשרה אני מגשימה את החלום ומופיעה בכל ערב על במות בית הספר עם הצגות שונות. משעות הבוקר עד שעה לפני ההצגה בערב, אנחנו עורכים חזרות להצגות הבאות שעתידות לבוא. הימים שלנו מלאים ביצירה בשביל אותו רגע בשעה 20:30 שכל הקהל יושב באולם ומחכה, שאנחנו התלמידים, נגרום לו לשכוח מהצרות שלו בחיי היום יום ולסחוף אותו לעולמות, עלילות וסיפורים על מקומות רחוקים או קרובים.

זאת זכות גדולה בשבילי, זה החלום הכי גדול שלי, והבמה בבית צבי היא המקום המלמד ביותר שיכולתי לבקש ולאחל לעצמי."

מעין במחזמר 'סינדרלה' צילום: יוסי צביקר

באיזה הצגות השתתפת עד כה ומה מתוכנן להמשך?

"מתחילת השנה זכיתי להשתתף בשתי הפקות, הראשונה היא 'מניין נשים' בביומה של אתי רזניק וב'סינדרלה' – הפקת חנוכה לילדים שביים דניאל אפרת וכתב אורי אוריין, שהייתה חוויה יוצאת דופן ובלתי נשכחת בשבילי, כי זכיתי בוקר וערב לגלם את הנסיכה סינדרלה.

בימים אלו אנחנו עורכים חזרות על ההצגה 'מישהו לרוץ איתו' עפ"י ספרו של דוד גרוסמן ובבימוי של המורה והבמאי אלון טיראן. זוהי זכות גדולה עבורי לעבוד איתו. ההצגות שלו הן הכי מעניינות, יצירתיות ומשאירות אותך עם רגשות ומחשבות עמוקות על אותם נושאים שאותן הוא בוחר לביים. ההצגה שלנו הולכת להיות מאוד מיוחדת – מלאה ברגעים מרגשים, מצחקים, כואבים, מוזיקליים ומאוד יצירתיים, עם אנסמבל של 16 שחקנים, רקדנים וזמרים!

מעיין מתרגשת ומוסיפה: "כן, כן! אם זה נשמע לכם מעניין כל מה שאתם צריכים לעשות זה לבוא לראות אותנו החל מה-6 לפברואר כל ערב בבית צבי. שם נציג את הסיפור שכולנו מכירים והוא חלק כל כך חשוב מהתרבות הישראלית, ואני מרגישה כל כך ברת מזל לגלם שם את התפקיד של תמר."

איזו שחקנית מהווה השראה עבורך?

"השחקנית שמהווה השראה עבורי היא סאטון פוסטר, היא שחקנית מאוד מוערכת, אני חושבת שהיא גילמה כל תפקיד ראשי במחזות הזמר שאפשר לחשוב עליהם בברודוויי. היא חכמה, בעלת טכניקה קולית וגופנית שלא ראיתי אצל אף אחד אחד. והחלום הכי גדול שאולי הוא לא כל כך ריאליסטי… הוא לעבוד איתה או אפילו רק לשבת איתה לשיחה על עולם התיאטרון והמשחק."

מהי העצה הכי טובה שקיבלת כשחקנית?

"כשאתה מרשה לעצמך להיות הכי "מכוער" על הבמה אתה תהיה הכי יפה, אמיתי וחזק."

מה את הכי אוהבת לעשות בשעות הפנאי?

אני מאוד אוהבת לצלם ואני מצליחה לשלב את זה מאוד יפה בחיי כרגע, אני מצלמת כמעט את כל ההצגות בבית צבי בסטילס ואת חברי המדהימים ובני משפחתי האהובים."

מעין בתפקיד עדינה בהצגה 'מעין נשים' צילום: יוסי צביקר

ספרי על רגע של אושר מהשנה האחרונה:

"בזמן לימודיי בבית צבי היה לנו שיעור של יצירה עצמית שאותו הדריך ארתור מנהל בית הספר. המשימה הייתה לכתוב ולביים הצגה בכל נושא שרק עולה בדעתנו וליצירה הטובה ביותר הובטח לייצג את בית הספר בפסטיבל בינלאומי שאותה מארגן בית הספר הגבוה למשחק "גיטיס" שבעיר מוסקבה.

אני ועוד 5 מחבריי הטובים ביותר לכיתה כתבנו הצגה על הזמרת והיוצרת איימי ווינהאוס. יצירת תיאטרון מחול שמגוללת את סיפורה המרתק והבלתי יאומן של הזמרת, וזכינו לטוס ולהופיע על במה במרכז מוסקבה עם הצגה שכתבנו וביימנו כשבקהל ישבו כתלמידי משחק מכל רחבי אירופה.

לחלוק את הבמה הזאת במקום הזה ועם החברים הכי טובים שלי היה ללא ספק הרגע הכי מאושר שלי בשנה האחרונה. וההצגה הזאת גם תעלה בבית צבי בהמשך השנה, אז יש למה לחכות!"

 

השאלון המהיר של גבעתיים פלוס

  1. שיר שאת הכי אוהבת? Say my name דה.
  2. איזה מאכל את הכי אוהבת לאכול? שניצל ופירה של טאטי בגבעתיים.
  3. עם מי היית רוצה לאכול ארוחה של פעם בחיים? המלכה האם ביונסה.
  4. דמות משפיעה בחיים? אמא שלי. חד משמעית.
  5. מוטו לחיים/ציטוט שבא לך לשים עליו את הספוט? לחיות את הרגע.
  6. מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה? הכי קורץ לי לנסוע לאיים בדרום איטליה. לאכול פסטה, להשתזף בחופי הים ולשמוע מוזיקה.

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן