19/06/2024
19/06/2024
יום רביעי, 19 ביוני 2024
חדר החדשות

עבודות הקו הסגול של הרכבת הקלה ברמת גן מתקדמות

שתפו

תוואי הקו הסגול של הרכבת הקלה מורכב מזרוע מרכזית שתחילתה במתח"ם 2000 (תחנת רכבת 'סבידור') והמשכה דרך הרחובות: ארלוזורוב, בן-יהודה, אלנבי, העלייה, לוינסקי, ההגנה, דרך השלום (תל-אביב), דרך אלוף שדה (גבעתיים- ר"ג), מחלף אלוף שדה ודרך שיבא. מאזור המרכז הרפואי שיבא מתפצל הקו לשתי זרועות: הדרומית – תחילתה באזור מרכז בית החולים שיבא, המשכה על כביש 4612 המתוכנן עד לכביש 461 (דרך לוד), ומשם מזרחה עד צומת בני עטרות (מחלף טייסים המתוכנן) והצפונית – תעבור ברחובות רפאל איתן (רמת גן), קציר (קרית-אונו), חציית כביש 471, אנה ומקס ווב (רמת גן) לאורך אונ' בר אילן וז'בוטינסקי (גבעת שמואל).

עכשיו תשמעו סיפור. בשנת 2017, אושרה בוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) תוכנית (תת"ל 70א) הקובעת שבצד כביש 4612 יעבור גם הקו הסגול של הרכבת הקלה. בזמן העבודות על התכנון התגלה שעיריית רמת גן בנתה תעלת ניקוז לא מאושרת במפלס השיקוע המתכונן. בעקבות זאת חברת נת"ע שבונה את הרכבת הקלה החליטה להתאים את מפלס השיקוע באופן שיעבור נקודתית מעל הניקוז הלא מאושר.

תושבי רמת גן וכפר אז"ר עתרו נגד ההחלטה ודרשו שנת"ע תפעל להעתקת תעלת הניקוז שנבנתה ע"י העירייה. העותרים התנגדו לביצוע שינויים נקודתיים במפלס השיקוע בדרך רפאל איתן, שבו עוברים כביש 4612 והקו הסגול של הרכבת הקלה. דרך רפאל איתן עוברת בין כפר אז"ר לשכונת "קרניצי החדשה" ברמת גן. בשנת 2006 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב תוכנית מתאר מקומית ובו תכנון מפורט לכביש 4612.

שופט בג"ץ יצחק עמית דחה את עתירת עיריית רמת גן יחד עם תושבים מהעיר ומכפר אז"ר לעכב את עבודות התשתית שנעשות בקו הסגול של הרכבת הקלה בין כפר אז"ר לשכונת "קרניצי החדשה" ברמת גן וקבע שעבודות הרכבת הקלה ברמת גן לא יעוכבו.

הנימוק לדחיית העתירה היה שחלק מהעבודות שעליהן הוגשה העתירה כבר נמצאות בתהליכי ביצוע ושבכל מקרה העבודות הללו לא צפויות ליצור מצב בלתי הפיך. השופט ציין כי עצם העובדה שהעיכוב ייפגע בשלמת פרויקט הרכבת הקלה מהווה שיקול בהחלטה.

נגד העותרים התייצבו הרשויות המקומיות של גבעת שמואל וקריית אונו, מפני שהעיכוב היה מוביל גם לפגיעה בביצוע עבודות התשתית שיאפשרו את סלילתו של כביש דרך רפאל איתן, שיחבר בין רמת גן לבקעת אונו.

אלה ספיר-גונן מנהלת תיכון שמעון בן צבי

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות העיר רמת גן פלוס​
06/18/2024

שבט צופי רמת גן חוגג 80 שנה להקמתו

שבת 15/6/2024, התקיים בשבט צופי רמת גן, שחוגג 80 שנה להקמתו, מפגש בוגרים, שאליו הגיעו מעל ל-2,500 בוגרות ובוגרי השבט לדורותיו,
06/15/2024

האם הבניין שלכם יכול לעבור התחדשות עירונית?

מה הסבירות לביצוע התחדשות עירונית בבניין שלכם, ואיך תבטיחו את חזרתכם לדירה החדשה עם סיום העבודות? כך תוכלו לדעת
05/27/2024

מהן הטעויות הנפוצות ביותר של בעלי דירות במיזמי התחדשות עירונית?

מהן הטעויות הנפוצות ביותר בקרב בעלי דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית וכיצד ניתן להימנע מהן?
05/21/2024

הזמרת הצעירה והמוכשרת טל גירטלר מאחורי השיר החדש והעוצמתי "רגעים"

בימים אלו יצא הסינגל החדש של הזמרת הצעירה והמוכשרת טל גירטלר 'רגעים'. את המילים והלחן כתבה טל ביחד עם דניאל משה שגם עיבד והפיק מוסיקלית.
05/20/2024

המוזיקה החזקה גברה על הנאום של האם השכולה

המוזיקה החזקה גברה על הנאום של האם השכולה מפסטיבל נובה. תקרית מביכה בבר 'המוניציפל' השייך לקבוצת אבידן. הבעלים התנצלו בפני האם
05/06/2024

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.
04/22/2024

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.
03/18/2024

למרות הדרמות בבחירות ברמת גן: שאמה הכהן כרמל נבחר לכהונה נוספת

קמפיין הבחירות לרשויות המקומיות היה אמנם קצר בעקבות דחיית הבחירות פעמיים כתוצאה מהמלחמה – אמנם קצר בזמן אבל ברמת גן הפך ללוהט במיוחד.
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן