04/12/2023
04/12/2023
יום שני, 04 בדצמבר 2023
חדשות העיר

'אור בחושך' - אמנית רב תחומית מציגה בגלרייה 'מכון המים' גבעתיים

שתפו

בגלריה 'מכון המים' בגבעתיים נפתחה תערוכה של אופירה ורה אבישר – אמנית פלסטית רב תחומית, שכותבת ומופיעה במחזות מצויירים ובמופעי פרפורמנס ומרצה לאמנות ורישום ידני ברשת 'אורט'. אוצר התערוכה הוא מנהל הגלריה, דורון פולק.

התערוכה 'אור בחושך', המוגדרת כ'פרוייקט מתמשך', תוצג עד אוקטובר בחדר המשאבות של הגלריה, כשהחדר מוחשך לחלוטין ובתוכו היא מציירת, כותבת, מפסלת, תולה אלמנטים הנוגעים בחייה כאשה, כשהמקום משתנה כל הזמן, דברים נמחקים וחדשים נבראים במקומם.

 

אופירה ורה אבישר

המגיעים למקום נכנסים אחד אחד, עם פנס הטלפון הסלולארי שלהם, כשהם מחפשים ומביטים, והאמנית למעשה מנהלת שיחה אינטימית-אקטואלית ופרטית עם כל צופה וצופה.

"אני ילדה, אשה, עם ובת זוג בעולם שרובו עוין את היותי חלק מהיצורים האנושיים. מבחינת רבים אנו, אני ואחיותי, מהוות כלי טכנולוגי טבעי לסיפוק שירותי רביה וכדומה. המופע והמיצב עם כלי העבודה שלי"- אומרת האמנית אופירה-ורה אבישר שהיא גם היוצרת של 'תל אביב אהובתי' בפייסבוק, שבו היא מפרסמת צילומים של בניינים יפים מראשית ימיה של העיר, בתקווה לשכנע את בעלי הסמכות להניח לה להיות יפה כבעבר.

אבישר, שלמדה ב'תלמה ילין', למדה ציור באיטליה וגם השתלמה בתפאורה, יוצרת בחמרים בשימוש חוזר: עיתונים, פלסטיק לסוגיו, כולל בקבוקים, ולצד זה גם כותבת שירים. "הסביבה היא חלק מהאחריות שלי. אני מנקה ומסדרת את העיר כדי שיהיה לי נעים" – היא מסבירה.

על העבודה עם דורון פולק היא אומרת כי זה זמן רב שהשניים משתפים פעולה בפרפורמנס ובהעמקה לתוך המחשבות הממלאות אותנו לנוכח העבר למול ההווה ולקראת עתיד טוב יותר".

התערוכה תימשך עד אוקטובר 2023.

=============================================

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר רמת גן פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
מתגלגלים

תענוגות שטח ההפקר.עם פורד ברונקו – רכב השטח במבחן דרכים

מתגלגלים תענוגות שטח ההפקר עם פורד ברונקו BADLANDS כתב וצילם: ירון הולנדר נובמבר 2023 פורד פיתחה את הברונקו כמתחרה ישיר למותג המפורסם, ג'יפ, ואף הוא בהשוואה למקור, מצויד בחלקים פריקים כמו הדלתות והגג. חמישה דורות

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן