16/04/2024
16/04/2024
יום שלישי, 16 באפריל 2024
חדר החדשות

תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל - הכניסה חופשית

התערוכה תוצג עד ה-6 במרץ במתחם אמפא TLVברחוב יגאל אלון בת"א

שתפו

התערוכה  תציג 15 עבודות חדשות מתחומים שונים המציגות פרשנות ל"רוח האדם" המתגלה במצבים קשים. התערוכה תוצג עד ה-6 במרץ. בכל יום שני בשעה 12 יערך במקום שיח גלריה בהשתתפות האמנים המציגים. הכניסה חופשית

על רקע מלחמת חרבות ברזל, חוסר הוודאות והחששות בקרב ציבורים גדולים, הושקה תערוכת "רוח האדם" – משאב רב עוצמה המתגלה במצבים קשים. בתערוכה, לוקחים חלק 15 אמניות, אמנים ומעצבים בוגרי שנקר, מתחומים שונים, המציגים פרשנות לערך "רוח האדם". בין השאר מוצגים בתערוכה העבודות "מלחמות בעפרונות" של יונתן ברסלר המציגה סדרה של 6 כרזות המציגות את המציאות הביטחונית הישראלית על ציר הזמן, "חבל הטבור" של איב קורשיא העשויה מיצירות טקסטיל ישנות של אמה המעובדות כחבל טבור המחבר ומפיח חיים והמשכיות, RENATUS של אלכס לויס המציג פסלי קלקר וגבס בטכניקת גריעה כביטוי לטראומות, לפציעות ולחבישות יחד עם מעטפת צבעונית היוצרת תקווה, אורובורוס" של דוד צור המציג משחק וידיאו העוסק במתח בין רעש ושקט ומשמש ככלי להתמודדות במצבי קיצון, "זהות רקומה" של מיכל לוי המציגה שולחן רקמה המייצג את האפשרות לחבר, לאחות קרעים ולייצר מרחב אופטימי ועוד. בכל יום שני בשעה 12 יערך במקום שיח גלריה בהשתתפות האמנים המציגים.

אוצרות התערוכה, מיכל גוברין ומירב רבינוביץ, בוגרות התוכנית ללימודי אוצרות בעיצוב של שנקר,  מסבירות כי בתקופה קשה של חוסר ודאות וחשש, אומנות יכולה להוות מקור לתקווה ולעזור לנו לזהות את מה שמרכזי בחיים ושלא ניתן לתאר במילים. לדבריהן, וכפי שהוכח במחקרים שונים, חשיפה לאומנות ולאסתטיקה  מעלה את רמות הדופמין (הורמון האושר) במוח וההתבוננות באומנות, כפי שטוען טים שו, מייסד שותף לעמותת האומנות ובריאות הנפש בבריטניה, נחשבת כיום כדרך לשפר את בריאות הנפש ולהפיג לחצים.

התערוכה תוצג במתחם אמפא TLV, יגאל אלון 98-96 ת"א, בלובי של בניין אלקטרה ובלובי של בניין A  של אמפא TLV. התערוכה פתוחה עד ה-6/3 ובין השעות 07:00-19:00. הכניסה חופשית.

– – – – – –

הקליקו כאן למעבר לעדכוני הבחירות בגבעתיים

הקליקו כאן למעבר לעדכוני הבחירות ברמת גן

חדשות העיר רמת גן פלוס

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן