31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
חדשות העיר

יום המוזאונים הבינלאומי 2023 מגיע לרמת גן - כניסה חינם גם למוזאונים בעיר

המוזיאון לאמנות ישראלית והמוזיאון לאדם והחי יפתחו את שעריהם ללא תשלום

מוזיאון האדם והחי צילום: חן חיימוביץ

שתפו

בל"ג בעומר, יום שלישי 9 במאי, יפתחו מוזאוני ישראל את שעריהם ללא עלות, לרגל יום המוזאונים הבינלאומי. בנוסף יקיימו המוזאונים מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר "מוזיאונים, קיימות ורווחה", יקיימו סיורים והדרכות מיוחדות, שיחי גלריה, סדנאות יצירה לילדים, חשיפה לתערוכות רצות וחדשות ועוד.

גם ברמת גן יפתחו המוזיאון לאמנות ישראלית והמוזיאון לאדם והחי את שעריהם ללא תשלום.

איגוד המוזאונים הישראלי והמוזאונים ברחבי הארץ, מזמינים את הציבור הרחב לבקר בעשרות מוזאונים ללא עלות, לרגל יום המוזאונים הבין-לאומי, שיחול בל"ג בעומר, ה-9 במאי.

השנה מתקיים יום המוזאונים הבינלאומי בסימן: מוזאונים, קיימות ורווחה, נושא זה נבחר במטרה להפנות זרקור אל תפקידם החשוב של המוזאונים בעיצוב ויצירת עתיד בר קיימא. במסגרת יום זה יקיימו המוזאונים השונים מגוון פעילויות ייחודיות בנושא- תערוכות, סיורים מיוחדים והדרכות, שיחי גלריה, חשיפה לתערוכות חדשות ולמוצגים ייחודיים, פעילויות מיוחדות לילדים, סדנאות יצירה ועוד.

יום המוזאונים הבינלאומי נחגג מדי שנה, מזה 40 שנה, ברחבי העולם במהלך חודש מאי במטרה להגביר את מודעות הציבור לחשיבות תרומתם של המוזיאונים לחברה, לעודד אותו להרחיב את אופקיו ולהנגיש לקהל הרחב את תחומי המדע, האמנות, האדריכלות, היסטוריה ומורשת תרבותית – המוצגים במוזאונים. בשנה שעברה השתתפו באירוע יותר מ-37,000 מוזיאונים בכ-158 מדינות וטריטוריות, ישראל בתוכם.

המוזיאון לאדם והחי:

פחד הוא אחד הכוחות שמעצבים ומניעים את העולם. אנחנו נוטים לחשוב עליו ככוח מונע, עוצר, אבל הוא יכול להיות גם כוח מניע, שמדרבן אותנו לפעול בעוצמה אל מול סכנות, או במילים אחרות – להיות אמיצים. אמיצים מספיק להכיר גם את מי שמפחיד אותנו וכיצד ניתן לחיות איתו בדו קיום.
ביום המוזיאונים אנו מזמינים אתכם למשחק משפחתי לגדולים וקטנים, מלא משימות וחידות בו תצאו לפגוש את היצורים שמסתתרים לנו מאחורי הפחדים, תחשפו שיניים אל מול הטורפים, תגלו את האמת על מקקים ויחד נבדוק ממי בכלל אנחנו מפחדים? ומה מפחיד יותר, החיים איתו או בלעדיו? המשחק יתקיים בתערוכות המוזיאון ובעיקר בתערוכה "איזה פחד – על חיות אמיתיות ופחדים דמיוניים". בתערוכה אנו חוקרים את הטיפוסים השונים של הפחד מבעלי חיים, בעבר ובהווה דרך זווית מבט מדעית, תרבותית וכפי שהוא מיוצג על ידי אומנים מקומיים.
בנוסף תוכלו ליצור מדד פחד משלכם, לבחון איך אתם מרגישים אל מול מקקים ממתקים, להיכנס לאקווריום כרישים (חביבים!) ולהצטלם עם תנין מתחת למיטה! ואחרי כל אלה להחליט, עדיין מפחדים?
לאורך כל יום המוזיאונים, בנוסף למשחק, יתקיימו הדרכות פופ אפ מרתקות בתערוכות המוזיאון בהן נעמיק את ההכרות עם בעלי החיים השונים המוצגים בתערוכה.

מוזיאון רמת גן לתרבות ישראלית:

מוזיאון רמת גן לאמנות ישראלית מזמין את הקהל הרחב ליום המוזיאונים, שיכלול הרצאות של מומחים מרתקים הנותנים נקודת מבט אחרת על האמנות, סיורים מודרכים בתערוכה ומייצגים נוספים. במסגרת יום זה תערכנה סדנאות מיוחדות לילדים והורים שיעסקו בחיבור של גוף-נפש ויצירה תוך שילוב בין יוגה ואמנות.
" הפיל והיונה"- סדנת יוגה מעשית המשלבת פעילות יצירה לזוגות של הורה-ילד בקבוצות קטנות. הסדנה תתקיים בין כותלי המוזיאון ותעניק רבדים נוספים של עומק והדהוד לחוויית הביקור בתערוכות. התבוננות ביצירות המוצגות בתערוכות תעורר השראה לעבודה עם הגוף וליצירה.
"הגוף הפוסט-אנושי" – ד"ר שרון אביטל – חוקרת תרבות דיגיטלית באוניברסיטת תל אביב. ההרצאה תעסוק במה שקורה לגוף ולתודעה בעקבות המפגש עם המרחבים הווירטואליים והטכנולוגיים.
"מוח, אמנות ועתיד האנושות" – פרופ' עידן שגב – חוקר מוח באוניברסיטה העברית בירושלים. ההרצאה תתמקד בשאלות: מה מייחד את מוח האדם המאפשר לו לייצר אמנות ולהנות ממנה? ומה חלקו של (מוח) האמן בעולם אשר בו מכונות תייצרנה אמנות?

בין המוזאונים שיפתחו ללא תשלום לקהל הרחב: מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון ישראל, מוזיאון ארץ ישראל- מוז"א, מוזיאון "אנו", מוזיאון המדע בירושלים ע"ש בלומפילד, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינדהרט,  מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, מוזיאון בר-דוד לאמנות ויודאיקה, מוזיאון ינקו דאדא

רשימת המוזאונים הפתוחים ללא תשלום, שעות הפתיחה והפעילויות השונות מפורסמת באתר איגוד המוזאונים הישראלי www.icom.org.il  ובאתרי האינטרנט של המוזאונים ברחבי הארץ.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר רמת גן פלוס

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן