fbpx

היום חוגגים את יום הדגל

14 ביוני הוא יום חגיגה המתרחשת בכל שנה ביום השנה לאימוץ הרשמי של הדגל האמריקני

היום נציין את יום הדגל, חגיגה של הדגל האמריקני המתרחשת בכל שנה ביום השנה לאימוץ הרשמי של הדגל, 14 ביוני. יום הדגל אינו חג פדרלי רשמי, אך שמירתו מוכרז באופן מסורתי מדי שנה על ידי נשיא ארצות הברית. ביום הדגל ערים רבות מקיימות מצעדים ואירועים לחגוג הדגל, והצבעים אמורים להיות מנופפים בכל בנייני הממשלה.

מה שאנו מכירים בחיבה כדגל “הכוכבים והפסים” אומץ על ידי הקונגרס היבשתי כדגל האמריקני הרשמי ב- 14 ביוני 1777, בעיצומה של מלחמת העצמאות. חיילים קולוניאליים לחמו תחת דגלים רבים ושונים עם סמלים שונים, אך עם פרסום מגילת העצמאות נדרש אימוץ דגל אמריקאי אחד, זאת על מנת ליצור אחדות בין כל 13 המושבות, שהתאפיינו בדגלים ובסמלים נפרדים וייחודיים. ב -14 ביוני קיבל הקונגרס את ההחלטה הבאה: “דגל ארצות הברית יהיה שלוש עשרה פסים אדומים ולבנים, עם איחוד של שלושה-עשר כוכבים לבנים על רקע כחול …” ההודעה הרשמית על הדגל החדש לא פורסמה עד ה-3 בספטמבר 1777.

מי עיצב את הדגל האמריקני הראשון?

מקורו של דגל הכוכבים והפסים המפורסם הפך לחלק מהפולקלור האמריקאי. למרות שאנשים רבים מאמינים כי בטסי רוס עיצבה ותפרה את הדגל הראשון, אין הוכחה אמיתית לכך. עם זאת, רשומות אכן מצביעות על כך שרוס הייתה אחראית לעיצוב של סמלים שונים מהתקופה, ביניהם דגלונים של חיל הים של פנסילבניה. עיירות שונות באמריקה הקולוניאלית טענו כי הן מקום הולדתם של הכוכבים והפסים.

בהתבסס על פולקלור קולוניאלי, נאמר גם כי דגל אמריקה הונף לראשונה בקרב במהלך מלחמת העצמאות בקרב על גשר קוך בשנת 1777.

באחד מתכנוני הדגלים הראשונים היו הכוכבים מסודרים במעגל, בהתבסס על הרעיון שכל המושבות שוות.

בשנת 1818, לאחר מספר שינויים בתכנון, החליט קונגרס ארצות הברית לשמור על 13 הפסים המקוריים של הדגל ולהוסיף כוכבים חדשים שישקפו כל מדינה חדשה שנכנסה לאיחוד.

כיום ישנם 50 כוכבים, אחד לכל מדינה באיחוד, אך 13 הפסים נותרו.

אהבתם את הידען? שתפו...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

עוד ב"הידען"

10/09/2021

תנו כבוד לקשישים!

יום הקשיש נהינלאומי יום הקשיש הבין-לאומי הוכרז על-ידי האו”ם במטרה להעלות את המודעות לרווחת הקשישים ב-1 באוקטובר בכל שנה. קשיש הוא מי שמלאו לו 65 שנים ומעלה להלן כמה פרטים חשובים שפורסמו ע”י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה […]
10/05/2021

The Power to Be Your Best

סטיב ג’ובס סטיב ג’ובס, היזם האגדי והמייסד-השותף של אפל נפטר לפני 10 שנים והוא בן 56, ב-5 לאוקטובר 2011. ג’ובס היה מנכ”ל הכל-יכול של החברה מהקמתה ב- 1976 ועד 1983, ולאחר מכן משנת 1997 ועד […]
08/26/2021

החבר הכי טוב של כולנו

לפני 75 שנים, ב-15 באוגוסט 1947, קיבלה הודו עצמאות מהשלטון הבריטי, וכך בשאגות של ניצחון ואושר, נגמרו להן 200 שנות מנדט, והודו סימנה את תחילתו של שלטון עצמאי וחופשי.

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', הישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס', הישארו מעודכנים

אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
עוד כתבות
אבחון וטיפול מוטורי

איך לטפח את הדימוי עצמי

מה אני חושב שחושבים עלי? האם אהיה פעם טוב במשהו? מתי יפסיקו לבקר אותי? אין ילד שלא עסוק בשאלות אלה, אך הן מעסיקות בעיקר ילדים עם צרכים מיוחדים שחווים כשלונות על בסיס יומי

קראו עוד»
אירועי ה-100 לגבעתיים

תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים “עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע”

חגיגות ה-100 תערוכה ייחודית בתיאטרון גבעתיים“עיר מהסרטים – מחווה לאולפני גבע” שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter במסגרת חגיגות המאה לעיר גבעתיים, עמותת קהילתיים ותיאטרון גבעתיים מעלים תערוכה

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

מה ייתן לכם יותר עצמאות?

זה לא סוד שעליית מחירי הדירות מקשה על ציבור גדול בישראל. המחירים עולים, המשכורת לא עולה בהתאם, ופה מתחילה התלבטות מוכרת: מגורים או השקעה?

קראו עוד»
אירועי ה-100 לגבעתיים

100 בחידון

גמר החידון העירוני התקיים בהשתתפות 13 תלמידים מכיתות ז’-י’ מבתי הספר בגבעתיים. החידון, עסק בהיסטוריה העירונית של גבעתיים, שמציינת 100 שנה להיווסדה

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

גבעתיים פלוס מגזין 94

השבוע נציין את יום הזיכרון לחללי צה”ל ואת יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל. השבוע, נרכין ראש ונתעצב ולאחר מכן נחגוג יום הולדת למדינה שלנו. אחרי שנתיים בהם לא יכולנו לקחת חלק בטקסים המנציחים את הנופלים ולא יצאנו ליהנות בבימות העיר, נוכל סוף סוף לעשות זאת. יצאנו לחירות בכל המובנים.
ביום העצמאות נניף בגאווה את דגלי המדינה על מרפסות הבתים, ככבוד והוקרה שאנו מעניקים לששת מיליוני היהודים שנרצחו בשואה, לשורדים היקרים שזכו לנקום את מות יקיריהם, למשפחות השכולות ולחללי צה״ל אשר מסרו נפשם למען הגנה על המדינה היחידה שיש לנו.
קריאה מהנה,
ד”ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן