fbpx
“האופנובנק” רוני ליבוביץ – מגזין 40
יוני 9, 2018
בר כוכבא 34-36 רמת גן, שטבן
יוני 19, 2018

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים

עשרת שחקני הכדורסל הגדולים בכל הזמנים

אחרי אינספור מחיקות ושינויים, סיימנו את הפרויקט החשוב :בחירת עשרת שחקני הכדורסל הישראלים הטובים ביותר בגבעתיים ור”ג . חפישנו ועברנו על רשימת השחקנים הבכירים לאורך השנים, למצוא ולהחליט מיהם עשרת הטובים בהם

רום אלוף

סטיב קפלן

משימה לא קלה בכלל הדורשת המון  עבודה אבל בצידה גם תענוג עצום. בסופו של יום, חשוב לזכור שזו רק הבחירה שלנו ובהחלט לגיטימי שכל אחד ידרג אחרת. אתם מוזמנים להסביר לנו למה אנחנו לא מבינים כלום בכדורסל…
למעט עשרת הנבחרים ברשימה, מצאנו עוד רבים שהם ראויים. שחקנים נפלאים שהשאירו חותם משמעותי בכדורסל הישראלי ועברו קריירות נפלאות בקבוצות ובנבחרות השונות.
דוגמאות? שחקני הפועל ר”ג-גבעתיים: דורון שפר, חנן קרן, אריה מליניאק, יוסי קאשי, יהודה לוי, רוני לנג ושלמה בלום.
שחקני מכבי בית”ר ועירוני ר”ג: חיים שטרקמן: אלישי כדיר, נוני מוזס, מאיר קמינסקי, ליאור ליובין, אמיר בינו , שמוליק זיסמן, בוב גריפין ועמיקם ריקלין.
בראש הדירוג שלנו השחקן המשמעותי ביותר בתולדות הכדורסל בר”ג גבעתיים –  סטיב קפלן.
מי ששם את הפועל ר”ג גבעתיים על המפה וששמו חקוק לנצח  בספרי ההיסטוריה של הקבוצה. כן, אותה הפועל ר”ג גבעתיים שהתקדמה והפכה להיות מהטובות בישראל, נעלמה לגמרי מנוף הכדורסל וחזרה כמועדון אוהדים מצליח

אז מי נכנס לדירוג? 

כל שחקן ישראלי ששיחק דקות משמעותיות בבוגרים בליגה הראשונה בקבוצות הפועל ר”ג -גבעתיים, מכבי ר”ג, עירוני ר”ג, הפועל גבעתיים ובית”ר ר”ג וגם מי שגדל בגבעתיים ורמת גן.

 

1.         סטיב קפלן

לא נגזים אם נציין שקפלן הוא הוא הפועל ר”ג גבעתיים.

מס 15 – סטיב קפלן

ב-1972 הגיע ה’צלף מברוקלין’ לישראל, היישר להפועל ר”ג גבעתיים בליגה השניה. כבר בעונתו הראשונה העלה את הקבוצה לליגה הבכירה ונשאר בשורותיה כל הקריירה ולמעשה הפך אותה לקבוצה השניה בישראל – שניה רק למכבי ת”א. קפלן שיחק בשורות הפועל ר”ג גבעתיים במשך 12 עונות.
קפלן, הידוע בכינויו ראש העיר, אחד השחקנים החכמים שדרכו על הפרקט בישראל, מתנשא לגובה של 1.98 מטרים ושיחק בתפקיד סמול פורוורד. הוא אחד מהקלעים הבולטים בתולדות הליגה. נבחר חמש פעמים ברציפות למלך הסלים של הליגה (עונות 73/4 ועד 77/8) והיה גם מלך הסלים של הליגה השניה. באחת העונות אף קלע מעל 31 נקודות בממוצע למשחק.
שיחק גם במדי נבחרת ישראל ב-91 הופעות והיה שותף מלא בגדול הישגיה, הזכיה במקום השני באליפות אירופה בכדורסל 1979 לאחר הפסד בגמר לברית המועצות

 

2.         דורון ג’מצ’י

דורון ג’מצ’י

ג’מצ’י גדל ברמת גן ולמד בתיכון בליך. בכדורסל, ג’מצ’י גדל והתפתח במלקת הנוער של מכבי רמת גן והצטרף לשורות הקבוצה הבוגרת של מכבי ר”ג כשהיה בן 17. אחרי שש עונות עבר למכבי תל אביב עימה זכה ב-10 אליפויות וב-6 גביעי מדינה, ואיתה הגיע ארבע פעמים לגמר גביע אירופה לאלופות. שיחק 23 עונות בליגה הבכירה
זכה שלוש פעמים בתואר מלך הסלים (בעונות 1981/82, 1983/84, 1984/85.) ומדורג ראשון ברשימת קלעי כל הזמנים ( 11,486 נקודות ) מלך הסלים של נבחרת ישראל בכדורסל עם 3,515 נקודותו. שיאן ההופעות במדי נבחרת ישראל – 191 הופעות.
ג’מצ’י שיחק במדי נבחרת ישראל בשבע אליפיות אירופה, פרש ממנה ב-1997 והופיע במדי נבחרת אירופה חמש פעמים.    
       

 

3. עודד קטש

עודד קטש

קטש נולד וגדל בגבעתיים. למד בתיכון שמעון בן צבי וככדורסלן, גדל והתפתח במחלקת הנוער של  מכבי ת”א.
כשעלה לבוגרים שיחק קטש בקבוצת הבת של מכבי תל אביב – מכבי דרום, משם המשיך לעונה אחת במכבי ר”ג, עונה אחת בפועל גליל עליון וחזרה אל מכבי תל אביב – הקבוצה בה גדל, כשהוא מציג יכולת וירטואוזית ויוצאת דופן למרות מבנה גופו הצר. בשנת 2005 נאלץ להודיע על פרישתו המוקדמת מכדורסל עקב פציעה.

 

4.    אביגדור מוסקוביץ

אבידור מוסקוביץ

נולד וגדל בקיבוץ גבעת ברנר וימיו הגדולים ביותר ככדורסלן ידע בהפועל ר”ג -גבעתיים. הוא שיחק בקבוצה במשך 8 שנים, הגיע עמה לחמישה גמרי גביע וחמש פעמים למקום השני אחרי האלופה הנצחית מכבי ת”א.
מוסקוביץ’ שיחק בתפקיד רכז ונחשב לאחד מהשחקנים המהירים שצמחו בכדורסל הישראלי.
בשנת 1972 זכה עם נבחרת הנוער של ישראל שהודרכה ע”י ראלף קליין במקום הרביעי באליפות אירופה.
הופיע ב-131 הופעות במדי נבחרת ישראל והיה שותף מלא בגדול הישגיה – הזכיה במקום השני באליפות אירופה בכדורסל 1979

 

 

5. עמוס פרישמן

עמוס פרישמן

פרישמן נולד וגדל בגבעתיים. למד בתיכון שמעון בן צבי וככדורסלן גדל והתפתח במחלקת הנוער של הפועל ת”א. היה מהשחקנים הבולטים בהיסטוריה של הפועל ת”א ושחקן נבחרת ישראל.
כשחקן נבחרת הנוער היה מלך הסלים באליפות אירופה (שני אחריו ברשימת הקלעים היה דראז’ן פטרוביץ’, מגדולי הכדורסלנים בכל הזמנים).
בעונת 1982/1983 עלה עמוס פרישמן לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל תל אביב,
בשנת 1993 עזב את הפועל תל אביב ועבר לשחק בהפועל גבעתיים למשך שתי עונות, ולאחר מכן בעירוני רמת גן למשך עונה אחת. בשנת 1996 הודיע על פרישה.
במדי הנבחרת הופיע ב- 48 משחקים.

 

 

 

6.         ליאור אליהו
ליאור אליהו גדל ברמת גן ולמד בתיכון בליך. ככדורסלן גדל והתפתח במחלקת הנוער של מכבי ר”ג. כיום משחק בעמדת הפאוור פורוורד בהפועל ירושלים ובנבחרת ישראל.
שיחק ב-2004 בנבחרת העתודה הישראלית באליפות אירופה עד גיל 20, שם זכתה במקום השני.
ב-2005 הוביל את נבחרת העתודה למקום הרביעי באליפות אירופה עד גיל 20 וזכה בתואר סגן מלך הסלים באליפות, עם 18 נק’ בממוצע למשחק, ובנוסף נבחר לחמישיית האליפות
זכה ב-4 אליפויות ישראל עם מכבי ת”א (עונות 06/07, 08/09, 10/11 ו-11/12), אליפות ספרד עם קאחה לבוראל (עונת 09/10 ) ושתי אליפיות ישראל עם הפועל ירושלים (עונות  14/15, 16/17)
זכה בשלושה גביעי מדינה עם מכבי תל-אביב (בין 10/11 ל-12/13)
7.         אור גורן
אור גורן נולד וגדל בקיבוץ משמר העמק וכבר בנעוריו בלט ביכולת הקליעה האבסולוטית שלו. בעונת 1975/1976 זכה עם קבוצת הפועל גבת בגביע המדינה והצטיין במשחק הגמר.
גורן שיחק בהפועל ר”ג-גבעתיים במשך 6 שנים וממוקם במקום החמישי בטבלת קלעי כל הזמנים.
שיחק 77 משחקים במדי נבחרת ישראל.
 
8.         סטיב שלכטר

סטיב שלכטר

שלכטר עלה לישראל ב-1976 והצטרף להפועל ר”ג גבעתיים בה שיחק במשך עשר עונות. במהלכן הקבוצה הייתה חמש פעמים סגנית האלופה וחמש פעמים הגיעה לגמר הגביע. סימן ההיכר של שלכטר היה השפם המטופח. לאחר שפרש ממשחק פעיל ב-1996 שימש במשך חמש שנים פיזיותרפיסט של נבחרת ישראל. שלכטר שיחק בנבחרת ישראל 67 משחקים והשתתף בשלוש אליפיות אירופה בכדורסל
 
9.         אורי בן ארי
אורי בן ארי גדל ברמת גן  והחל את הקריירה בעונת 1971/1972 במכבי רמת גן. הוא שיחק בשורותיה 13 עונות רצופות, שני בדירוג הקלעים של הקבוצה בכל הזמנים, לאחר דורון ג’מצ’י. בעונת 1984/1985 הצטרף ליריבה העירונית הפועל ר”ג גבעתיים במסגרתה שיחק 3 עונות.
היה שותף בנבחרת הנוער של ישראל (שנת 1972 ) שזכתה  במקום הרביעי באליפות אירופה, והיה שותף בשנת 1979 בנבחרת ישראל הבוגרת שזכתה במקום השני באליפות אירופה בכדורסל 1979.
 
10.       ניר ריכליס

ניר רכליס

ריכליס נולד וגדל בגבעתיים. ככדורסלן החל את דרכו במחלקת הנוער של הפועל גבעתיים ועבר למחלקת הנוער של מכבי רמת גן. שיחק בקבוצה הבוגרת של מכבי רמת גן לסירוגין במשך 12 עונות
ניר ריכליס הופיע 36 פעמים במדי נבחרת ישראל.
 
 

Wisite

בניית אתרים לעסקים
Wisite - Wise Site. Wise Choice.

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!


רחוב ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב) קומה 53.

טלפון : 03-5188886 |  פקס : 03-5188887 | מייל : office@dineymishpaha.co.il

 www.dineymishpaha.co.il/


 

דילוג לתוכן