26/02/2024
26/02/2024
יום שני, 26 בפברואר 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

קול הדברים היפים באמת

צילום: דימיטרי זוזוליה

שתפו

הרכב BeTeam  מגבעתיים הוא אחד הפרוייקטים המוסיקלים המרגשים שנראו בנוף התרבות מזה זמן רב; 16 ילדים ובני נוער מגיל שמונה ועד שש-עשרה, עם וללא צרכים מיוחדים, שמצופה מהם לקחת את הצלילים הכי רחוק שאפשר לדמיין.

לפני כשנה וחצי החליטו עמרי רווה, אדווה קלר וצפריר ליכטנשטיין לשים לנגד עיניהם מטרה שעשויה להיתפס בעיני רבים כבלתי מושגת; לעשות מוסיקה בדרך שאיש עוד לא עשה לפניהם – באמצעות הרכב בעל מרקם חברתי ייחודי שטרם נראה כמותו בארץ.

חברי ההרכב הינם ילדים ונערים מגיל שמונה ועד שש-עשרה, כאשר מחציתם הם בעלי צרכים מיוחדים בעוד השאר לא.

על צוות ההדרכה של הרכב BeTeam מנצח צפריר ליכטנשטיין, מורה לתופים בעל נסיון רב של 30 שנה הכולל נגינה לצד שמות כמו גלי עטרי, ערן צור, דקלה, קורין אלאל ועוד רבים, המתמחה בלימוד אנשים על הרצף האוטיסטי, תסמונות שונות והפרעות קשב ולמידה. אחד מן האתגרים שצפריר וצוותו בחרו להתמודד איתם היה הטרמינולוגיה; הפן האישי והרגשי היה לחלק אינטגרלי בחווית הלימוד של ההרכב, לא פחות, ולפעמים אף יותר מאשר התווים והקצב. מכאן נבחר גם המונח הרכב שיתופי ולא הרכב מכיל או משלב. ואכן לימים התגלה הנס כאפשרי, וצלילים של אופטימיות החלו להישמע בכל מסדרונות הקונסרבטוריון;

מבלי יכולת להסביר מי היא הביצה ומי התרנגולת, משיעור לשיעור התלמידים נפתחו והתקרבו וכך גם יכולותיהם תרמו להשתפר. הצלילים הצורמים התחלפו בתווים מדויקים, הקשב והריכוז השתלטו על הרעשים והכיף תפס את מקומו של החשש.

הקונסרבטוריון העירוני סיפק את הכלים וחדרי החזרות, המורים והצוות סיפקו את הקרקע ללמוד ולצמוח והילדים קצרו את הפירות כשראו את כל העבודה הקשה שלהם קורמת עור וגידים לכדי קונצרט מרגש במיוחד.

ביום ראשון (31.10.21) באולם ארבלי-אלמוזלינו בתיאטרון גבעתיים, התקיים קונצרט שכלל ביצועים יוצאי דופן לשירים "אצבע את השלכת", "כל הדברים היפים באמת", "בא לשכונה בחור חדש", "זה קורה" וערבול של השירים Happy ו-Shake It Off.

חברי ההרכב המוכשרים הפגינו יכולות מוסיקליות מכל עבר; כלי הנשיפה, הגיטרות, כלי ההקשה והזמרים – כולם הוציאו מעצמם מעל לכל המצופה. הקהל מצידו ידע להעריך ולחוש בעבודה הקשה שהושקעה ונעמד על רגליו להריע לילדים במהלך השיר האחרון.

צפריר ליכטנשטיין, מיוזמי הפרויקט וראש צוות ההדרכה: "מדובר בפרויקט ראשוני וייחודי בסדר גודל לאומי. פרויקט שכזה לא היה יכול לעמוד על רגליו מבלי שיתוף הפעולה החזק והכנה בין אדוה קלר ועמרי רווה שיזמו וניהלו את הפרויקט איתי. המופע היה ליריית הפתיחה של תפיסה חדשה של שיתוף בחברה."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות העיר גבעתיים פלוס​
02/25/2024

מועדון הולמס פלייס בקניון עזריאלי גבעתיים שופץ ושודרג, הולמס פלייס private premium

קניון עזריאלי גבעתיים בניהולו של שחר טביב מתעדכן ועובר שדרוג והתאמות הכוללים שיפוץ משמעותי. לאחרונה מועדון הולמס פלייס בקניון עזריאלי גבעתיים שופץ ושודרג, הולמס פלייס private premium
02/22/2024

קורקינט חינם ע"מ להקל את ההגעה להצבעה בבחירות לרשויות המקומיות

הטבה מיוחדת של שתי נסיעות חינם לכל משתמש ביום הבחירות המקומיות, יום שלישי 27/02/24
02/21/2024

מחדשים את ביה"ס ברנר בגבעתיים – נחנך אגף חדש

באגף החדש שנחנך בביה"ס ברנר 3 קומות, 5 כיתות לימוד ואולם ספורט מרשים
02/19/2024

תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל במתחם אמפא TLV – הכניסה חינם

חדר החדשות תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל – הכניסה חופשית התערוכה תוצג עד ה-6 במרץ במתחם אמפא TLVברחוב יגאל אלון בת"א שתפו התערוכה  תציג 15 עבודות חדשות מתחומים […]
02/18/2024
ראש העירייה רן קוניק, שנהנה מתמיכה רחבה, הציב 5 משימות עיקריות לקדנציה הבאה שלו
02/18/2024

כמה טוב שבאת הביתה – ירדן רומן-גת

ירדן רומן-גת, נשואה לאלון ואמא לגפן בת השלוש וחצי שבה הבייתה לגבעתיים לאחר 54 ימים בשבי, התאחדה סוף סוף עם משפחתה ומאות תושבי העיר יצאו לקבל את פניה
02/17/2024

גבעתיים היא העיר החופשית בישראל

בצל המלחמה וושבועות לפני הבחירות המוניציפליות מתפרסם מדד החופש העירוני של ישראל חופשית
02/16/2024
מסר מטלי ארגמן, המתמודדת על ראשות העיר גבעתיים
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן