16/06/2024
16/06/2024
יום ראשון, 16 ביוני 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

קול הדברים היפים באמת

צילום: דימיטרי זוזוליה

שתפו

הרכב BeTeam  מגבעתיים הוא אחד הפרוייקטים המוסיקלים המרגשים שנראו בנוף התרבות מזה זמן רב; 16 ילדים ובני נוער מגיל שמונה ועד שש-עשרה, עם וללא צרכים מיוחדים, שמצופה מהם לקחת את הצלילים הכי רחוק שאפשר לדמיין.

לפני כשנה וחצי החליטו עמרי רווה, אדווה קלר וצפריר ליכטנשטיין לשים לנגד עיניהם מטרה שעשויה להיתפס בעיני רבים כבלתי מושגת; לעשות מוסיקה בדרך שאיש עוד לא עשה לפניהם – באמצעות הרכב בעל מרקם חברתי ייחודי שטרם נראה כמותו בארץ.

חברי ההרכב הינם ילדים ונערים מגיל שמונה ועד שש-עשרה, כאשר מחציתם הם בעלי צרכים מיוחדים בעוד השאר לא.

על צוות ההדרכה של הרכב BeTeam מנצח צפריר ליכטנשטיין, מורה לתופים בעל נסיון רב של 30 שנה הכולל נגינה לצד שמות כמו גלי עטרי, ערן צור, דקלה, קורין אלאל ועוד רבים, המתמחה בלימוד אנשים על הרצף האוטיסטי, תסמונות שונות והפרעות קשב ולמידה. אחד מן האתגרים שצפריר וצוותו בחרו להתמודד איתם היה הטרמינולוגיה; הפן האישי והרגשי היה לחלק אינטגרלי בחווית הלימוד של ההרכב, לא פחות, ולפעמים אף יותר מאשר התווים והקצב. מכאן נבחר גם המונח הרכב שיתופי ולא הרכב מכיל או משלב. ואכן לימים התגלה הנס כאפשרי, וצלילים של אופטימיות החלו להישמע בכל מסדרונות הקונסרבטוריון;

מבלי יכולת להסביר מי היא הביצה ומי התרנגולת, משיעור לשיעור התלמידים נפתחו והתקרבו וכך גם יכולותיהם תרמו להשתפר. הצלילים הצורמים התחלפו בתווים מדויקים, הקשב והריכוז השתלטו על הרעשים והכיף תפס את מקומו של החשש.

הקונסרבטוריון העירוני סיפק את הכלים וחדרי החזרות, המורים והצוות סיפקו את הקרקע ללמוד ולצמוח והילדים קצרו את הפירות כשראו את כל העבודה הקשה שלהם קורמת עור וגידים לכדי קונצרט מרגש במיוחד.

ביום ראשון (31.10.21) באולם ארבלי-אלמוזלינו בתיאטרון גבעתיים, התקיים קונצרט שכלל ביצועים יוצאי דופן לשירים "אצבע את השלכת", "כל הדברים היפים באמת", "בא לשכונה בחור חדש", "זה קורה" וערבול של השירים Happy ו-Shake It Off.

חברי ההרכב המוכשרים הפגינו יכולות מוסיקליות מכל עבר; כלי הנשיפה, הגיטרות, כלי ההקשה והזמרים – כולם הוציאו מעצמם מעל לכל המצופה. הקהל מצידו ידע להעריך ולחוש בעבודה הקשה שהושקעה ונעמד על רגליו להריע לילדים במהלך השיר האחרון.

צפריר ליכטנשטיין, מיוזמי הפרויקט וראש צוות ההדרכה: "מדובר בפרויקט ראשוני וייחודי בסדר גודל לאומי. פרויקט שכזה לא היה יכול לעמוד על רגליו מבלי שיתוף הפעולה החזק והכנה בין אדוה קלר ועמרי רווה שיזמו וניהלו את הפרויקט איתי. המופע היה ליריית הפתיחה של תפיסה חדשה של שיתוף בחברה."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

עוד חדשות העיר גבעתיים פלוס​
06/09/2024

שני מיזמים חדשים וייחודים לתושבי העיר ללא עלות

מיזם "אם לאם" והמרכז למיצוי זכויות יספקו את השירותים לתושבי גבעתיים ללא עלות
06/09/2024

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה […]
06/04/2024

אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב

חדשות העיר גבעתיים פלוס אור לי ניב, מ"מ וסגנית ראש עיריית גבעתיים זכתה בעיטור הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב "בשבעה באוקטובר איבדתי את בני בכורי, עומרי. עומרי גדל בבית שוויוני ונהרג בקרב שוויוני, של לוחמות […]
05/28/2024

תקציב עיריית גבעתיים לשנת 2024 אושר ברוב קולות

רן קוניק, ראש העירייה: "הכנת התקציב היא משימה כמעט בלתי אפשרית בימים אלו של מלחמה וניתוב עשרות מיליוני שקלים מתקציב העירייה לטובת מיגון ובטחון תושבי העיר"
05/28/2024

הושקה בגבעתיים וועדה יישובית לגיל הרך: לידה עד שש

את פעילות הוועדה תוביל סיגל שפיץ טולדנו, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק חינוך מלידה עד גיל 6
05/27/2024

נוער וצעירים מקהילת צמי"ד בגבעתיים בפרויקט הצלת האבוקדו בעוטף עזה

נוער וצעירים מקהילת צמי"ד בגבעתיים בפרוייקט הצלת האבוקדו בעוטף עזה
05/23/2024

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד') […]
05/22/2024

תלמידי גבעתיים למען הסביבה

הפסולת האלקטרונית הינה רק כ-3% מכלל הפסולת, בפועל היא מהווה כ-70% מתכולתה הרעילה המזיקה מאוד לבריאות התושבים
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן