fbpx

הרופאים בחזית

"הקורונה היא אירוע היסטורי שבו ניתנת לי ההזדמנות להוות גורם מוביל ומשפיע"

ראיון עם ד"ר לימור דרורי הרישנו מנהלת מינהלת דן בשירותי בריאות כללית

ד”ר נגה רוזנפרב

צילום: איציק רובין

ד”ר לימור דרורי הרישנו, היא מומחית ברפואת ילדים, מנהלת מינהלת דן בשירותי בריאות כללית ואחראית על כלל מרפאות כללית בערים רמת-גן, גבעתיים, בני ברק וגבעת שמואל ● היא מתגוררת בשוהם ואם לשלושה בנים ● הקורונה דורשת ממנה כמנהלת גמישות מחשבתית וחשיבה מחוץ לקופסה.

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

"אני מאמינה ברפואת קהילה מצוינת וחזקה והרגשתי שאני במקום שבו אני יכולה להיות חלק ממרכז מוביל ולהביא להגשמת תפיסת עולמי"

ברגע שד”ר דרורי הרישנו הגיעה למרפאה המשמשת כמתחם חיסונים בבית הצנחן ברמת גן, היא הוקפה מיד על ידי אנשי הצוות בהתרגשות ואהבה גדולה. אין לתאר את הלבביות, הפתיחות והנחמדות שלה כלפי כולם.

המחוסנת הראשונה במתחם הזה הייתה סבתה לאה אהרונסון בת ה-100 תושבת רמת גן, המנהלת המיתולוגית של בית הספר יאנוש קורצ’אק.

לאחרונה מחלקת ד”ר דרורי הרישנו את זמנה בין עבודתה כמנהלת במשרדי מינהלת דן, השוכנת על גבול רמת גן-בני ברק לבין הקמה של מתחמי בדיקות וחיסונים. בין לבין היא התפנתה לספר לנו קצת על השנה שחלפה, שנה שערערה עבור כולנו את תחושת השליטה והביטחון ועדיין סימני השאלה הם רבים.  

היכן נולדת וגדלת?

בשנים הראשונות של חיי גרתי ברמת-גן, למדתי בבית הספר ‘ארנון’ ובסוף כיתה ב’ עברנו לפתח תקוה. לא היו אז אמצעי תקשורת כמו היום, אך לא ויתרתי על שמירת קשר עם חברות הילדות מאזור רמת-גן ובעיקר עם חברה אחת, אפרת. שמרנו על קשר דרך מכתבים, העברנו שבתות זו אצל זו, אני ממש זוכרת את עצמי כילדה יושבת וכותבת מכתבים ושולחת לה בדואר. ההתמדה השתלמה, אנחנו חברות טובות עד היום וכשהיה מפגש מחזור לפני מספר שנים זיהיתי את רוב החברים” מספרת לימור.

“היום אני מתגוררת בשוהם עם משפחתי, אם לשלושה בנים נפלאים: תומר, אלון ואמיר, ועובדת במשרדי מינהלת דן.

"תקופת הקורונה דרשה מאיתנו המנהלים גמישות מחשבתית, לנהל תוך כדי תנועה ולחשוב מחוץ לקופסה. צוותי המרפאות שלנו התמודדו עם תחלואה קשה בכל הגלים"

איך הגעת ללמוד רפואה?

“למדתי בתיכון ‘אחד העם’ בפתח תקוה במגמה ריאלית וכחלק מהבגרות ניתן היה לעשות בנוסף עבודת גמר. בחרתי לעשותה עם רופא במחלקת הילדים, שהייתה אז עוד בבילינסון, פרופ’ בנימין וולוביץ. הרפואה שהוא נתן הייתה מקצועית, בגובה העיניים, ברוגע וללא התנשאות. המפגש עזר לי בבחירת מקצוע שמשלב התמקצעות ולימודים תמידיים מחד, וקשר בינאישי, אכפתיות ונתינה מאידך. כך הגעתי ללמוד רפואה באוניברסיטת תל-אביב ואת ההתמחות שלי עשיתי במחלקת ילדים ג’ בבית החולים ‘שניידר’ של כללית. כך נסגר עבורי מעגל מפני שפרופ’ וולוביץ עבד כרופא בכיר במחלקה אליה התקבלתי. בנוסף עשיתי תואר במנהל מערכות בריאות באוניברסיטת תל-אביב כחלק מהרצון להבין ולהשפיע על מערכת הבריאות בישראל”.

משבר הקורונה העמיד את הרופאים בחזית חדשה, שתובעת מחיר נפשי וגופני גדול. איך עברה עלייך השנה האחרונה בהתמודדות עם הקורונה?

“תקופת הקורונה דרשה מאיתנו המנהלים גמישות מחשבתית, לנהל תוך כדי תנועה ולחשוב מחוץ לקופסה. צוותי המרפאות שלנו התמודדו עם תחלואה קשה בכל הגלים. צוות המינהלת הנפלא, שהוא על טהרת הנשים, עבד בתקופה זו סביב השעון בעבודת צוות מתואמת ובסנכרון מדויק – והמחיש לי עד כמה עבודת צוות נכונה היא הסוד להצלחה.

באופן מעודד, תקופה זו הביאה דווקא לעשייה והישגים יוצאי דופן. הקשרים עם הרשויות המקומיות התהדקו ונוצרו שיתופי פעולה נהדרים לשיפור בריאות התושבים.

כמה דוגמאות על קצה המזלג: מפגשי הסברה וירטואליים – פאנל שאלות ותשובות לתושבים בנושא קורונה בשיתוף עיריית גבעתיים, ‘ווטסאפ דוק’ בנושא קורונה לתושבי רמת-גן, הרצאות וירטואליות עם מומחים בנושאים שונים מטעם כללית כשהעירייה נותנת את הפלטפורמה והפרסום. ניצלנו את הפארק הלאומי המדהים להפקת יום בריאות גדול לחולי סוכרת שנמנעו מלהגיע למרפאות, הכל בתנאי התו הסגול ובשיתוף עיריית רמת-גן ובפרט מחלקת הבריאות. הקמנו מתחמי חיסוני קורונה גדולים וממותגים בטווחי זמן קצרצרים של ימים בודדים, זאת לצד מתחמי בדיקה.

ברמה האישית הייתה לי שנה מאתגרת ולא תמיד פשוטה, אך מלאה בסיפוק מקצועי נוכח תחושת ההשתתפות באירוע היסטורי חד-פעמי, שבו ניתנה לי ההזדמנות להוות גורם מוביל ומשפיע”.

"המינהלת הובילה יחד עם הצוותים הרפואיים טיפול מקצועי, אישי ואנושי ברמה גבוהה לאלפי מטופלים שלמעשה היו מאושפזים בביתם בתקופת הקורונה ואנחנו היינו העוגן שסייע להם בהחלמה"

מבין המשימות שמוטלות עלייך או שנטלת על עצמך – אילו הישגים הם החשובים ביותר?

“לפני תפקידי הנוכחי ניהלתי את מרכז בריאות הילד בבני ברק – מרכז מדהים עם רופאי ילדים מומחים המעניק רפואה ברמה גבוהה ביותר. המרכז מכשיר סטודנטים לסיעוד, לרפואה ומתמחים ברפואת ילדים. אני מאמינה ברפואת קהילה מצוינת וחזקה והרגשתי שאני במקום שבו אני יכולה להיות חלק ממרכז מוביל ולהביא להגשמת תפיסת עולמי.

גם בקורונה ראינו שרוב נטל הטיפול נשאר בקהילה, רוב המטופלים נשארו בבית ונשארו בקשר עם הרופא המטפל ורק מקרי הקצה אושפזו.

כמי שאחראית על עשרות מרפאות בגוש דן, המינהלת הובילה יחד עם הצוותים הרפואיים טיפול מקצועי, אישי ואנושי ברמה גבוהה לאלפי מטופלים שלמעשה היו מאושפזים בביתם בתקופת הקורונה ואנחנו היינו העוגן שסייע להם בהחלמה.

מעבר לעבודתי, אני רואה חשיבות רבה לפעילות חברתית ותרומה לקהילה ועושה זאת על ידי התנדבות בעמותת ‘מדעת’. זוהי עמותה ללא מטרת רווח הפועלת לקידום בריאות הציבור בתחומי הטיפול הרפואי והרפואה המונעת. אחד הנושאים העיקריים שבהם עוסקת העמותה הוא נושא החיסונים כאמצעי יעיל ובטוח למניעת מחלות שונות ובכללן כמובן הקורונה. אני אישית מסייעת במיזם ‘ווטסאפ  דוק’ של העמותה, שמציע לקהל הרחב צ’אטים ייעודיים בווטסאפ עם מומחים בתחום הבריאות. בשיחות אלו המומחים עונים לשאלות בנושא החיסונים ומסייעים בהפגת חששות ולבטים הקיימים בציבור”.

האם הייתה נקודה בה נאלצת לבחור בין הקריירה לבין המשפחה?

“אני בהחלט מוצאת את עצמי חצויה לא פעם בין הבית לבין העבודה. כמו כל אישה קרייריסטית, אני נקרעת בין הצורך להיות שם תמיד בשביל מי שצריך אותי מבין בני המשפחה לבין הצורך לתת את כל כולי לעבודה – כך שאם מישהו פה משלם מחיר אישי כלשהו, זו אני. בהחלט הייתי רוצה קצת יותר זמן להשקיע בעצמי”.

באחרונה מדווחת עלייה מדאיגה במקרי התחלואה בקרב פעוטות שהוריהם לא הקפידו על שגרת חיסונים. איך אתם מתמודדים עם המגמה?

“עם תחילת מגפת הקורונה זיהינו תופעה של הורים שחוששים להגיע למרפאות, אבל אני שמחה להגיד שככל שהזמן חולף, ואנשים מבינים שאנחנו במצב נתון ומתמשך, הפחד שוכך ומי שצריך להגיע מקפיד לעשות זאת. ככלל, חשוב לי לנצל במה זו ולקרוא לכל המטופלים שלנו לא לחשוש ולא להזניח את הרפואה המונעת ואת טיפולי השגרה – חיסוני ילדים, בדיקות ממוגרפיה ודם סמוי בגילאים המתאימים, איזון מחלות כרוניות. במיוחד בתקופה זו חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא – תזונה נכונה, פעילות גופנית – וכמובן במקביל, מי שלא חוסן עדיין נגד קורונה, לכו להתחסן! ככל שנחסן בקצב יותר מהיר, כך נוכל כולנו לשוב אל שגרת החיים המבורכת”.

"במיוחד בתקופה זו חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא – תזונה נכונה, פעילות גופנית – וכמובן במקביל, מי שלא חוסן עדיין נגד קורונה, לכו להתחסן"

באחרונה מדווחת עלייה מדאיגה במקרי התחלואה בקרב פעוטות שהוריהם לא הקפידו על שגרת חיסונים. איך אתם מתמודדים עם המגמה?

“עם תחילת מגפת הקורונה זיהינו תופעה של הורים שחוששים להגיע למרפאות, אבל אני שמחה להגיד שככל שהזמן חולף, ואנשים מבינים שאנחנו במצב נתון ומתמשך, הפחד שוכך ומי שצריך להגיע מקפיד לעשות זאת. ככלל, חשוב לי לנצל במה זו ולקרוא לכל המטופלים שלנו לא לחשוש ולא להזניח את הרפואה המונעת ואת טיפולי השגרה – חיסוני ילדים, בדיקות ממוגרפיה ודם סמוי בגילאים המתאימים, איזון מחלות כרוניות. במיוחד בתקופה זו חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא – תזונה נכונה, פעילות גופנית – וכמובן במקביל, מי שלא חוסן עדיין נגד קורונה, לכו להתחסן! ככל שנחסן בקצב יותר מהיר, כך נוכל כולנו לשוב אל שגרת החיים המבורכת”.

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
דצמבר 24, 2021

רמת גן פלוס 88

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 89

בדצמבר 2021 , הזמינה האקדמיה ללשון העברית את הציבור לבחור ת מילת השנה. תשע מילים הועמדו להצבעה, והן נבחרו מתוך מאות הצעות שהגיעו מן הציבור. אלפים רבים נענו לפנייה, השתתפו בהצבעה ובחרו במילה טרלול,
אכן זו הייתה שנה מטורללת למדי. שלוש המילים שהתחרו על המקומות הבאים מייצגות את
מגפת הקורונה שמלווה אותנו זה
שנתיים: חיסון, תשנית (מוטציה)
ודחף (בוסטר).
גם המילים הנוספות משקפות את השנה שחלפה: אקלים – לאור משבר האקלים שנכנס למודעות הציבורית; שינוי – מילה המתקשרת לשנה הפוליטית
שחווינו; שגרה; פקקים ומדליית זהב, שמזכירה לנו את ההישגים הנאים של המשלחת הישראלית באולימפיאדה האחרונה

קראו עוד»
מתגלגלים

רומיאו ויוליה גרסת וולוצ’ה

“אחיזת הכביש המופתית שלה משכנעת אותך להעז יותר ממה שאתה רגיל […] נהג מיומן ומרוכז ישאב אל קרבו ברגעים אלו ממש אדי ניקוטין מזוקקים, ויחוש איך אי שם בתחתית הגב שלו בועט כל עדר הסוסים המופלא הזה אל האינסוף ומעבר לו”

קראו עוד»
כתבות השער

זו הייתה השנה שהייתה – סיכום שנת 2021

זו הייתה השנה שהייתה סיכום שנת 2021 בפלוס תקשורת הקליקו לכתבה ינואר אשת החדשות – דניאל רוט אבנרי “אני חיה, נושמת וחולמת את העבודה שלי” הקליקו לכתבה פברואר עומדת בחזית המאבק בקורונה – ד”ר לימור

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

הכירו את תנועת הזהב! התנועה שהוקמה בגבעתיים ונציגיה השתתפו בכנס ארצי לאזרחים וותיקים

שחר כהנא וישראל נתנאל בכנס על הקשר הבינדורי הכירו את תנועת הזהב! התנועה שהוקמה בגבעתיים ונציגיה השתתפו בכנס ארצי לאזרחים וותיקים את התנועה החברתית הקימו יחדיו הילי שנפ, לונה שנפ ועמית בן וקיל פורסם: 26/12/2021

קראו עוד»
דוד פייל עו"ד רשלנות רפואית

לא פשוט להתמודד לבד מול חברות הביטוח

לא פשוט להתמודד לבד מול חברות הביטוח המדריך לטעויות השכיחות של בני משפחה בתביעות סיעוד עו”ד דוד פייל אִילוּסְטְרַצְיָה  ביטוח סיעודי הוא קרש הצלה של משפחות הנקלעות לבעיה כלכלית קשה בעקבות מצבם הרפואי של ההורים.

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

הוועדה המקומית בגבעתיים אישרה את מגדל כורזין

חדשות הנדלן דן הדמייה: מילוסלבסקי אדריכלים הוועדה המקומית בגבעתיים אישרה את מגדל כורזין המגדל יתנשא לגובה של 40 קומות ויכלול 10 קומות למגורים, 25 קומות למשרדים, סקיי לובי  שטחי ציבור וקומת מסחר פורסם: 10/1/2022 שתפו

קראו עוד»
מתנות ומארזים

המתנה המושלמת בעיצוב אישי – להיט שמשגע את הרשתות החברתיות!

המתנה המושלמת בעיצוב אישי – להיט שמשגע את הרשתות החברתיות! אם אתם צריכים מתנה מיוחדת או רוצים להנציח את הכלב האהוב שלכם הגעתם למקום הנכון! בסטודיו נורמן יעצבו עבורכם מגוון רחב של מוצרים בהתאמה אישית

קראו עוד»
החיים הטובים

חופשה צפונית בדרך לחרמון

הטבה חופשה צפונית בדרך לחרמון שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter החורף בעיצומו, זוהי העונה היפה של הצפון ההופך למעניין ואטרקטיבי וגם אתר החרמון נפתח למבקרים. משפחות ומטיילים

קראו עוד»
Shape
Shape

במבצע מיוחד

מנוי למגזין מתנה!

רק למצטרפים חדשים
ניתן לבטל בכל עת

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן