23/07/2024
23/07/2024
יום שלישי, 23 ביולי 2024
מגמות מחירים בערים המרכזיות
06/02/2017
מאצויה רמת גן
06/02/2017

עכבר העיר או עכבר הכפר? מה עדיף?

עכבר העיר או עכבר הכפר? מה עדיף?

מתן נסטל

האם שאלתם את עצמכם אי פעם, "האם טוב לי בעיר"? או אולי "כמה המחייה פחות יקרה מבחינת עלויות בפריפריה ביחס למרכז"? ושאלה נוספת "מה עדיף, להיות עכבר העיר ולהתגורר במרכז עם כל האקשן, ההילולה, זיקוקי הדינור, הלחצים והפקקים, החיים המהירים ומגוון האפשרויות וההזדמנויות העצום שקיים מנגד או, החיים השקטים בפריפריה, השלווה והרוגע, הטבע הירוק והמקסים בצפון וצבעי החום והצהוב הנהדרים מהדרום, מה כדאי"?

ובכן, מה שבטוח הוא שכל אחד יודע מה טוב עבורו ומאמר זה בא בסך הכול להאיר את תשומת לבו של הקורא לעובדה זו, הסיכוי שאדם אורבני באופיו ובנשמתו יהיה מאושר כשיעבור להתגורר בסביבת הצפון למשל כמו רמת הגולן ורק בכדי לחסוך בעלויות המחייה הוא נמוך מאד וכמובן ההיפך באם אדם מרגיש ורואה את עצמו כאיש טבע וככזה שמתאימה לו סביבה בעלת מאפיינים השונים מאלו הקיימים בעיר הגדולה, האם הוא במעבר חד לעיר, יכול למצוא את עצמו פתאום מאושר? האם החיסכון הכלכלי שווה ערך למהות הפנימית של האדם כי אם לא, ברור שהחיסכון הכספי יתבטל לחלוטין אל מול אי שביעות הרצון במקרה של מעבר לעיר וכך גם ההיפך.

מצד שני ייתכן ותנאי המחייה במרכז כל כך גרועים, השכירויות כל כך גבוהות ובתמורה זהה לכך יהיה ניתן למצוא למגורים בית פרטי בפריפריה.  הנדל"ן מחוץ לסביבת המרכז זול משמעותית ככל שמצפינים או מדרימים אך עדיין, מול ההוזלה בעלות הדירה חייבים לבחון היטב את שאר עלויות המחיה כדוגמה – הצורך ברכישת רכב נוסף למשפחה, הנסיעות המתמשכות והוצאות הדלק בהתאמה, עלויות הביטוח ומיעוט כמותי במגוון אפשרויות התעסוקה ו/או ההתקדמות בקריירה באותו האזור.

אז מה כדאי?

בראייתי, כל אדם צריך קודם כל להכיר במי שהוא, בפנימיות שלו, באופיו, לבחון מה טוב בשבילו וכמובן באם מדובר במשפחה אז מה טוב- למשפחה ולאחר מכן לקבל החלטה מושכלת וטובה, לעתים ההצעות מפתות אך תמיד חשוב לזכור שכסף הוא רק אמצעי וככזה הוא מאד הפכפך, אדם חייב להיות מאושר היכן שהוא נמצא הן רגשית והן פיזית ואם לא כך, עליו לפעול בהתאם לשנות זאת.

עצים עומדים במקומם, לנו ניתנה האפשרות והזכות, לשנות זאת בשבילנו בעת הצורך.

 

 

 

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן