28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
השפעת משבר הקורונה על תחום ההתחדשות העירונית
11/22/2020
רמת גן פלוס 74
11/23/2020

 

איך להגדיל את הנטו? בלי לשנות מקום עבודה..

ולהחזיר את חוסר ההכנסה שנוצר בעקבות פיטורין או יציאה לחל"ת של בן/בת הזוג …

רואה חשבון שמוליק בן שמעון

עם קרוב למיליון מובטלים, אין כמעט בית בישראל שבו אחד מבני הזוג לא איבד את מקום עבודתו בין אם זה פיטורין ובין אם זה יציאה לחל"ת ועתיד תעסוקתי לא ברור .המחסור בהכנסה של אחד מבני הזוג בעקבות פיטורין, או דמי האבטלה שלא ימשכו לנצח (במקרה של חל"ת), נמוכים משמעותית מהמשכורת  ונוצר חוסר הכנסה ממשי של (לפחות) אחד מבני הזוג .

זוגות רבים, מחפשים רעיונות, לצלוח את המשבר הכלכלי ולעיתים פונים לפתרונות קיצוניים, כמו מכירת דירת מגורים, הגירה לחו"ל, בשביל להגדיל את ההכנסה ולהקטין את הוצאות המחיה ואת הוצאות הדיור (משכנתא/שכירות).

פתרון פחות קיצוני, המתאים גם לשכירים וגם לעצמאים, אבל בהחלט לא פשוט ליישום, יחד עם הכרת חוקי המס, יכול לשנות את התמונה ולהגדיל את ההכנסה שלך נטו באלפי שקלים לחודש למשפחה.

הפתרון הוא להישאר באותו מקום עבודה ולהעתיק את מקום המגורים, לישוב "מזכה" בצפון או בדרום הארץ. ישוב מגורים שמזכה בהנחת מס הכנסה, לאחר תקופת מגורים של 12 חודשים.

כי אם החלטת להגר לארה"ב לעבודה יותר משתלמת בניו יורק, אבל גילית שמרחק הנסיעה מהמגורים בניו ג'רזי למקום העבודה במנהטן לוקח שעה וחצי לכל כיוון, ניתן לעשות את אותה הנסיעה בארצנו הקטנה, בלי לעבור לחו"ל ובלי לשנות שפה, תרבות, מנהגים ובתי ספר של הילדים על מנת להגיע להכנסה נטו הרבה יותר גבוהה, תוך ניצול הטבות המס.

מעבר לצפון או דרום הארץ, לישוב מזכה בהנחות מס, יגדיל את ההכנסה נטו משמעותית, ע"י הקטנה של תשלום מס הכנסה, יקטין בהכרח את הוצאות הדיור למי שעובר מהמרכז לצפון או לדרום (לדוגמא להשכיר את הדירה שלי בגבעתיים ולעבור לשכירות לישוב מזכה בצפון הארץ) וייתן פתרון משמעותי, שיעזור לך לצלוח את הקורונה .

אז כמה מס הכנסה אני חוסך?

ניקח לדוגמא זוג מגבעתיים או רמת גן, עם רמת הכנסה ברוטו של אחד מבני הזוג 25,000 ₪ לחודש (ניתן להגדיל את הנטו עד 4,030 ₪ בחודש ע"י מעבר לישוב שמזכה ב-20% זיכוי מס) .

אני גר בישוב /עיר הכנסה ברוטו הכנסה נטו מרחק מת"א
ר"ג/גבעתיים/ת"א 25,000 17,493*           –
חצור הגלילית (צפון) 25,000 18,847 149 ק"מ
ערד (דרום) 25,000 20,061 135 ק"מ
ברור חיל ( דרום) 25,000 21,523 73 ק"מ

 

ניתן לראות שהישוב האחרון ברשימה נתן חיסכון חודשי במס של 4,030 ₪ ( הגדיל את הנטו מ-17,493 ₪ ל-21,523 ₪). אם לבן/בת הזוג יש הכנסה דומה, יתקבל אותו זיכוי ממס, מה שיגדיל את הנטו החודשי המשותף ב- 8,060 ₪ בחודש! בשילוב עם הקטנת הוצאות דיור (בניכוי עלויות נסיעה גבוהות יותר למרכז הארץ) ניתן להישאר עם הרבה, אבל הרבה יותר כסף בכיס.

*חישוב מס רגיל לפי 2.25 נקודות זיכוי (ללא הפרשות לפנסיה), לאחר ניכוי מס הכנסה ביטוח לאומי ומס בריאות.

 

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא או תחליף ליעוץ חשבונאי משפטי פרטני ומלא ו/או ייעוץ עסקי פרטני ומלא


הכותב, שמוליק בן שמעון, הינו רואה חשבון מומחה בפתרונות מיסוי יצירתיים לעסקים


11/22/2020

איך להגדיל את הנטו? בלי לשנות מקום עבודה..

  איך להגדיל את הנטו? בלי לשנות מקום עבודה.. ולהחזיר את חוסר ההכנסה שנוצר בעקבות פיטורין או יציאה לחל"ת של בן/בת הזוג … רואה חשבון שמוליק בן שמעון עם קרוב למיליון מובטלים, אין כמעט בית […]
09/23/2020

איך להגדיל את ההכנסה בתקופת הקורונה

איך להגדיל את ההכנסה בתקופת הקורונה ולנצל את חוקי המדינה לטובתך! רואה חשבון שמוליק בן שמעון המשבר הכלכלי שנוצר בעקבות נגיף הקורונה, חידד בעיקר אצל שכירים את התלות במעסיק שהינו מקור ההכנסה היחיד, ואת התלות […]


נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן