fbpx
נטע עדני: סבלי־סבלֵך | ד.כאון | בבת עינו
מאי 6, 2020
מועצת הרבנות הראשית החליטה להדיח את הרב אהרון כץ ממ רב העיר רמת-גן
מאי 6, 2020
קדילאק XT4 – מבחן דרכים. אהבה נוסח אמריקה

"לבן גוריון יש קדילאק, ולנו יש קדחת..."

אהבה נוסח אמריקה

מבחן דרכים - קדילאק XT4

כתב וצילם: ירון הולנדר

את השיר הזה שרו בישראל בשנות החמישים כאשר מכונית פרטית (או כרכב "מהעבודה") לא הייתה ענין מובן מאליו, והקדילאק של ראש הממשלה יצגה את פסגת האולימפוס, מקום מושבם של האלים.

סיפרו גם שאלביס פרסלי אשר רק החל להתפרסם דאג לרכוש לאמו מהכספים הראשונים שהרוויח את המכונית אשר יצגה את הבלתי מושג.
גם לי זו הייתה משימה לא פשוטה להגיע עד למותג שמסמל את שיא המותרות והפינוקים, כפי שהיושבים ביבשת המוזהבת מבינים את המושג ומותחים אותו רחוק ככל האפשר.
די להציץ ברשימת האבזור הבלתי נגמרת כדי להבין עד כמה.
בין היתר: מראה מרכזית מבוססת מצלמה אחורית, מפתח חכם, חלון גג פנורמי, משטח הטענה אלחוטי, מולטימדיה עם אפל קאר-פליי ואנדרואיד אוטו, 13 רמקולים מבית BOSE, תצוגה עילית צבעונית, דיבורית BT, מצלמה היקפית 360 וריפודי עור.
אך הגיע היום ומקבלי ההחלטות פסקו כי גם זה המתקרא בעיני עצמו "גורו להנאות החיים" ראוי שיביט למעלה, וידע כי ארוכה היא הדרך אל פסגת האושר הגשמי, ומטעימה ראשונה, ולו לסוף שבוע קצר ידע לספר ולהפיץ את הבשורה.
לא רק ראש ממשלה מיתולוגי זכה.
גם דלת העם (נו, לא כזאת דלה, יחשוב לעצמו הגורו בסופו של יום) יכול לגעת בשמים.
קדילאק XT4 – מבחן דרכים. אהבה נוסח אמריקה

המצאות טכנולוגיות מגניבות

וירוס הקורונה שמשנה להמון אנשים בעולם את החיים שינה גם לי את התכניות, ובמקום לטוס בצהרי היום לתערוכת רכב מחשובות ביותר שהייתה אמורה להתקיים בסוף השבוע בז'נבה, והתבטלה, אני מתנחם בפרס ניחומים קדילאק XT4, ואם דיני להתנחם בנציגה "הקטנה" של המותג, אצטרך לצאת אל הדרכים כדי לאסוף לי עוד נחמות קטנות, מה שנאמר לקחת את הבאסה בסבבה.
אספתי בדרכי את חברי גל ויחד נסענו להרצליה, אספנו את הקדילאק הלבן XT4 (רמת גימור פרימיום לאקצ'רי), ומטריה לימים גשומים, מתנת הסוכנות, ויצאנו לחפש רמזים ליבשת האבודה בדרכים.
הדרך מהרצליה צפונה הינה הזדמנות להתרשמות ראשונית מיכולותיה של ה XT4-בעלת מנוע הטורבו שני ליטר, המחביא בקרבו עדר של 237 סוסים מבויתים, מומנט גבוה של 35 קג"מ שמשודך לתיבה אוטומטית בת 9 הילוכים ושגורם לטון נקודה שבע לזוז ברכות של חזק שהוא יודע שהוא כזה אבל לא צריך להוכיח.
זה גם המקום בו אפשר ללחוץ על כל כפתור (ויש המון כאלה) ולראות כיצד זה משפיע ועל מה. וכך יוצא שמידי פעם אתה מתלהב לרגע כשמתגלה לך עוד פרט מפתיע וחדשני.
מסתבר, כי רשימת האבזור היבשושית שיש בכל קטלוג מסתירה לעיתים המצאות טכנולוגיות מגניבות.
אחת כזו לדוגמה היא הרטט שחש הנהג בישבנו, כאשר מופיע מפגע כלשהו בחניה איטית סביב הרכב, או כאות אזהרה מוחשי או בעת סכנת התנגשות.
גם התצוגה העילית המשתקפת על שמשת הנהג, שיש בה מידע חשוב ללא הצורך להוריד את העיניים מהדרך מבהירה לך, כי אתה, האוחז בהגה נמצא בליגה אחרת ממה שאתה רגיל.
קדילאק XT4 – מבחן דרכים. אהבה נוסח אמריקה

להרגיש אמריקה

שבת בבוקר, אחרי סערת גשמים לילית מסתמנת התבהרות חלקית, הצטיידתי בחטיפי חמאת בוטנים וצ'יפס, התלבשתי בהתאם למעמד במכנסיים וחולצה מג'ינס, ויצאתי בדד לכיוון מזרח.
תחושת הארמגדון באה לידי ביטוי גם בכבישים הריקים מתמיד, אבל עם הצלילים הבוקעים מהרמקולים המשובחים של bose הנסיעה החלקה הופכת נעימה שבעתיים.
בעליות לבירה הקדילאק האלגנטי מראה לי מהו מומנט של 35 קג"מ ושותה את העלייה ללא כל מאמץ, כאילו היה מדובר בכביש שטוח.
אם את אמריקה אתה מחפש, לחש לי קול פנימי, כנס לפונדק אלוויס שבנווה אילן.
הקשבתי לו.
בפונדק אלוויס הזמן עצר מלכת. דיינר אמריקאי שכול כולו מוקדש למלך הרוקנרול של שנות החמישים והשישים. מוזיקת הרקע, פוסטרים וחפצים שול כולם הם אלוויס. האווירה והתפריט הם עצירת חובה לכל מי שאמריקה עושה לו טוב על הנשמה (גם אלוויס לבדו הוא סיבה מספקת).
קדילאק XT4 – מבחן דרכים. אהבה נוסח אמריקה

הנאה צרופה

הדרך לאנדרטת הזיכרון לאסון התאומים עוברת בערוצו של פארק עמק ארזים המקסים שהוא פנינת נוף שלא הכרתי (כמה טוב לעשות טיולים ספונטניים שכאלה, הא?). זרימת מים חזקה עוברת בערוץ הנחל, ומטיילי שבת שאינם נרתעים מהטפטוף מבצבצים להם פה ושם.
הכביש הצר המוביל לאנדרטה עובר מתחת לגשר הרכבת העצום המתנשא מעל, והשמש יצאה לכבודי כאשר הגעתי לאנדרטה הנמצאת בשיפולי כרם קרח עם פנים אל מול הר הרצל.
באנדרטה חקוקים שמות כל הנספים באסון הנורא.
אני חוזר את אותה דרך בחזרה, והגשם מלווה אותי, זה הזמן בו אפשר להפעיל את החימום בהגה (כן, יש גם פינוק שכזה), ואת העיסוי במושב הנהג (גם זה), ובניחותא להמשיך בדרך.
בחזרה למרכז הפעלתי את בקרת השיוט האדפטיבית המצוינת כדי שהערפל הכבד לא יגרום לתאונה חלילה, ובכל הדרך חשבתי על דבר אחד בלבד.
המבורגר מכובד שייתן לי טעם טוב של אמריקה לציון ההרפתקה הזאת.
אחד כזה בדיוק חיכה לי בבית.
מבחן הדרך לא נסעתי הרבה בסוף השבוע הזה, וגם ככה הצלחתי להפיק ממנו 10 וחצי קילומטר לכל ליטר דלק שהאמריקאי הזה שותה. ממש בסדר גמור כשלוקחים בחשבון את כל המשתנים בנוסחה. מזג אויר גרוע לא מדרבן אותי להסתובב יותר מידי בחוץ. מצד שני מצאתי המון מקומות שלקחו אותי רחוק. ממש כמו הקדיליאק המענג הזה. קאדילק XT4 . הוא לא זול אבל נותן המון. ממש אמריקה. XT4 ישווק בישראל בשלוש רמות גימור, כאשר כל הרמות מצוידות במערך אקטיבי של מערכות בטיחות. קדילאק XT4 מנוע 2 ל' טורבו 237 כ"ס, 35 קג"מ, 9 הילוכים. 288,345 ₪. ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג 'החיים שלך דבש', dvashlife.blogspot.com yh00001@gmail.com
קדילאק XT4 – מבחן דרכים. אהבה נוסח אמריקה

מבחן הדרך

לא נסעתי הרבה בסוף השבוע הזה, וגם ככה הצלחתי להפיק ממנו 10 וחצי קילומטר לכל ליטר דלק שהאמריקאי הזה שותה. ממש בסדר גמור כשלוקחים בחשבון את כל המשתנים בנוסחה.
מזג אויר גרוע לא מדרבן אותי להסתובב יותר מידי בחוץ.
מצד שני מצאתי המון מקומות שלקחו אותי רחוק. ממש כמו הקדיליאק המענג הזה.
קאדילק XT4 .
הוא לא זול אבל נותן המון.
ממש אמריקה.
XT4 ישווק בישראל בשלוש רמות גימור, כאשר כל הרמות מצוידות במערך אקטיבי של מערכות בטיחות.
קדילאק XT4 מנוע 2 ל' טורבו
237 כ"ס, 35 קג"מ, 9 הילוכים.
288,345 ₪.

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!


רחוב ז'בוטינסקי 7 (מגדל משה אביב) קומה 53.

טלפון : 03-5188886 |  פקס : 03-5188887 | מייל : office@dineymishpaha.co.il

 www.dineymishpaha.co.il/


 

דילוג לתוכן