16/06/2024
16/06/2024
יום ראשון, 16 ביוני 2024

הגמלאים בגבעתיים - זה רק בני רייך

בני רייך המשנה לראש עיריית גבעתיים, תושב העיר מזה 54 שנים הוותיק והמנוסה ביותר מבין חברי מועצת העיר, חבר הועדה לתכנון ובניה בעירייה, ומחזיק בתיק קשרי ממשל ● נשוי לצילה, אב לשלושה וסב לשש נכדות

ד"ר נגה רוזנפרב

30/1/2024

בני רייך הוא המייסד של סיעת הגמלאים בגבעתיים ובבחירות הנוכחיות עומד בראש סיעת 'גבעתיים מאוחדת – זך'. בנוסף על כך, הוא משמש כראש מטה מפלגת 'כחול-לבן' והמחנה הממלכתי בעיר גבעתיים מטעם בני גנץ.

בבחירות האחרונות לכנסת ה-25 הוביל את סיעתו של גנץ בעיר להישגים  מרשימים ולנתוני הצבעה גבוהים במיוחד.

הקריירה המוערכת וארוכת השנים שלו במגוון תפקידי מפתח במשק הישראלי כוללת תפקידי מנהיגות רבים ומורכבים כגון: סמנכ״ל ומנהל אגף התאגידים ב- ת.ה.ל – תכנון המים לישראל, מנהל הרשות הממלכתית להסמכת הנדסאים וטכנאים, לבורנטים ושרטטים, מנהל המנגנון הארצי של חברת 'תנובה' וחברות הבת שלה, סמנכ״ל המנהלה הארצית למים וביוב, סמנכ״ל בכיר למינהל של משרד התקשורת ועוד.

בני גנץ ובני רייך

"גבעתיים ידועה ברחבי הארץ כ"עיר הגמלאים" ונהנית בשל כך מיוקרה רבה. נושא נוסף ששמתי עליו דגש הוא הטיפול באוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ונכים בכסאות גלגלים"

מהם ארבעת ההישגים המשמעותיים מבחינתך בעשייה למען גבעתיים?

גבעתיים ידועה ברחבי הארץ כ"עיר הגמלאים" ונהנית בשל כך מיוקרה רבה.

1. אירוע חודש הגמלאי שייסדתי בעיר שמתקיים בה מדי שנה. בחודש זה הגימלאים זוכים למופעי זמר ותרבות רבים, מטיילים ברחבי הארץ, שומעים הרצאות בנושאים מגוונים ומשתתפים בפעילויות ספורט. אני רואה בכך שליחות מוסרית לפעול למען מייסדי ובוני העיר כי הם מהווים גורם מרכזי בעל ניסיון, עתיר זכויות בגבעתיים בפרט ובארץ כולה.

2. העיר גבעתיים מצטיינת בשילוב בין-דורי המתאפיין בשיתוף פעולה בין הנוער לבין הגמלאים, וארגוני המתנדבים הרבים ושורדי השואה היקרים לליבנו. הדבר בא לידי ביטוי באירועים וחגיגות משולבות תוך כדי מפגשים מרגשים בין הדור הצעיר לבין דור הוותיקים. זה גם היה המניע שהוביל אותי לייסד את פרוייקט כיתות הגימלאים הפועל כיום בכל בתי הספר התיכוניים בעיר ומתבטא בשילוב הגמלאים לימודים יחד עם תלמידי התיכון בלימוד מקצועות שונים.

הפרויקט זוכה להתלהבות והצלחה חסרת תקדים ואני גאה בו מאוד. הוא מפורסם בכל הארץ ורבים הגיעו אלי לגבעתיים ללמוד כיצד להקים ולהפעיל פרוייקט חשוב זה.

נושא נוסף ששמתי עליו דגש הוא הטיפול באוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים ונכים בכסאות גלגלים ('נגיש'), הנפגשים מדי שבוע בפעילויות תרבות וחברה. הנושא זוכה להצלחה רבה  ונוטלים בפעילות זו גם נכים המגיעים מערים שכנות.

3. מופעי תרבות וזמר בתיאטרון גבעתיים – דאגתי להגדיל את התקציב העירוני לאירועי תרבות למען הגמלאים, ארגוני המתנדבים ושורדי השואה והפקתי אירועים גדולים בתיאטרון גבעתיים עם מיטב האמנים, הזמרים ואנשי התרבות, בעלויות מסובסדות הנוחות לכל כיס. האולמות היו מלאים עד אפס מקום וההצלחה הייתה רבה  וaבארץ התפרסם כי  "כדאי להיות גמלאי בגבעתיים!"

4. רשימת 'גבעתיים מאוחדת – זך' אני דוגל באחדות העם והציבור בעיר, ולכן, לקראת הבחירות הנוכחיות הקמתי את רשימת 'גבעתיים מאוחדת – זך' בראשותי, אשר כוללת בראש ובראשונה את סיעת הגמלאים הוותיקה, בשיתוף אנשי הציבור המסורתי וצעירים, וזאת במטרה לקרב לבבות לרווחת תושבות ותושבי העיר.

נושא האחדות בעם, מהווה נדבך חשוב ביותר בתקופה זו, מקרב את כל תושבי העיר – גמלאים, צעירים, חילוניים ומסורתיים ובא לידי ביטוי מרכזי ברשימת 'גבעתיים מאוחדת – זך' בראשותי הכוללת מגוון מייצג של האוכלוסיות בעיר.

אלו יעדים הצבת לעצמך לקדנציה הבאה?

"אני מביא איתי התמחות וניסיון רב שנים בנושאי התרבות, החברה וידע רב בתחום השלטון המוניציפלי בנוסף לכך, אני משמש כחבר הועדה לתכנון ובנייה בעיר זה עשרות שנים  ופועל להפיכת גבעתיים לעיר מודרנית עם התחדשות עירונית שתמשוך צעירים להתגורר בעיר אך יחד עם זאת לא תפגע בדור הוותיק, מייסדי העיר ובעלי הזכויות.

מה אתה אוהב לעשות בשעות הפנאי שלך?

"אני מאוד אוהב מוזיקה שהיא סם החיים ומקרבת לבבות. צילה רעייתי ואני, ידועים כזוג שמרכז חייהם הוא המוזיקה. צילה היא פסנתרנית בוגרת תלמה ילין ובוגרת האקדמיה למוזיקה של אוניברסיטת תל אביב. אני אקורדיוניסט מקצוען מהשורה הראשונה שמנגן מגיל 5 ונהנה להופיע בהתנדבות ולקדם את הזמר הישראלי בכל מקום באירועים תרבותיים שונים למגוון האוכלוסיה – צעירים ומבוגרים כאחד.

צילה ובני רייך

חמש עובדות על בני

1. בוגר תואר ראשון במדעי המדינה ולימודי עבודה באוניברסיטת תל אביב, B.A במינהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית, מימון וכספים, מגשר בסכסוכים עסקיים ובוגר קורס דירקטורים לתאגידים מוניציפליים וציבוריים.

2. שירת בשירות קרבי בגולני כמפקד מחלקה בקורס מכי"ם ובהכנה לקורסי קצינים. במילואים שרת בענף התרבות, הוואי והבידור של צה״ל.

3. כיהן כדירקטור בחברת 'מקורות' ובחברה הממשלתית למדליות ומטבעות ומכהן כיום כדירקטור בביה"ח הגריאטרי 'גיל-עד', וכדירקטור באיגודן-מי דן.

4. בקדנציה הקודמת במועצת העיר, שימש כסגן וממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק הגמלאים, הרווחה ושפ"ע במשרה מלאה והצעיד את נושא הגמלאים בעיר כסמל ומופת בישראל.

5. בלימודיו באוניברסיטה כיהן כרכז התרבות של אוניברסיטת תל אביב, הקים וניהל את מועדון הסטודנטים הידוע "בר – מינן" שבמסגרתו איפשר לחיים סבן להופיע כגיטריסט עם להקת האריות בפני הסטודנטים.

לימים, לאחר שחיים סבן הפך למפיק טלוויזיה גדול בארצות הברית, בעל הון של כ-3.7 מיליארד דולר, הודה לבני על כך וציין 'אתה זה שפתחת לי את הדרך, לעולם לא אשכח זאת!'

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן