25/02/2024
25/02/2024
יום ראשון, 25 בפברואר 2024

האם תדחה העלאת המס בינואר על הרכבים החשמליים?

חברי ועדת הכספים, נציגי משרדי התחבורה, האנרגיה והגנת הסביבה והיבואנים תומכים בדחייה של העלאת המס - כולם בעד אך האוצר בינתיים מתנגד

רום אלוף

 
העלאת המס מתוכננת להכנס לתוקף ב-1.1.24 ומתבצעת בהתאם למתווה העלאת מיסוי הדרגתית על רכבים חשמליים שנקבע ב-2019 ושמטרתו עידוד הציבור לאמץ את הרכבים החשמליים. מס הרכישה צפוי לעלות בתחילת 2024 מ-20% ל-35%. העלייה הצפויה במחירי הרכבים חשמליים תביא לירידה בביקוש לרכב ירוק.
חברי ועדת הכספים, נציגי משרדי התחבורה, האנרגיה והגנת הסביבה והיבואנים תומכים בדחייה של העלאת המס, במיוחד לאור העצירה במשק בעקבות המלחמה ומלאי הרכבים שתקוע אצל היבואנים. מולם הדרג המקצועי באוצר שמתנגד. 
הסמכות לביטול צו העלאת המס המתוכננת נתונה בידיו של שר האוצר.

ההעלאה המתוכננת צפויה לייקר את רכישת הרכבים החשמליים גם עבור לקוחות רבים שהזמינו השנה, לפני עליית המס, רכבים חשמליים, אך בעקבות הבעיות בשינוע שנגרמו בעקבות המלחמה, יקבלו אותו רק ב-2024 אחרי עליית המס. 

העלאת המס על הרכב החשמלי הופכת את ישראל לאחת המדינות הראשונות בעולם המערבי החוזרת לאחור ומבטלת את התמריצים למעבר רכבים ירוקים.

 
מבחני רכב
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
המומחית רוית סיני

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
Shape
Shape
אולי יעניין אותך
החיים הטובים

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

׳בית זה לא רק מקום זו תחושה׳

“הבחירה בפעילות הייתה מתוך דבריו של קובי וכצוואה בלתי כתובה "זו לא חכמה לצאת חייל טוב מבית כמו שלי, החכמה היא לקחת מישהו שקשה לו ולהרים אותו" בית קובי

קראו עוד »

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן