12/04/2024
12/04/2024
יום שישי, 12 באפריל 2024
מתגלגלים

קטן אבל גדול

WEY COFFEE 02

כתב וצילם: ירון הולנדר

נובמבר 2023

"רכב פרימיום פלאג-אין הייבריד. האח הקטן של Coffee 01 מגיע לרגש אתכם עם מערכת הנעה וטווח חשמלי שייקחו אותך אל מעבר לגבולות שאתה רגיל אליהם." במילים אלו מפרסם היבואן את הרכב החדש שעלה ארצה, והיות ובחנתי לא מכבר את האח הגדול, מן הדין שאראה מה נותן האח הצעיר.
כזכור, אז התרשמתי עמוקות ממכלול היתרונות של הקופי הגדול, אבל כעת מוצג לפני האח, הקטן יותר בכל פרמטר, ששמו כמתחייב קופי 02 . החברה הסינית Great Wall Motors נקראת כך על שם החומה הגדולה של סין, בסיסה בעיר אודינג בסין, היא נוסדה ב-1984, ושם נמצא עד היום משרדיה הראשיים שלה. מ-2016 הפך WEY, למותג הסיני הראשון של רכבי שטח יוקרתיים, אשר הוקם במטרה “לאפשר ליותר אנשים להרשות לעצמם רכב שטח יוקרתי”. (כפי שמפורסם באתר החברה). 

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. 270,000 ₪ זה לא מעט כסף, אך מנגד ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

סטטוס גבוה של יוקרתיות

קופי 02 החדש יושב בלב סגמנט ה-SUV והוא מהווה גרסה נגישה יותר של דגם ה-Coffee01, המתאימה לנתח שוק רחב יותר, גם מבחינת הגודל וגם מבחינת המחיר. הדגם החדש משווק בשתי רמות גימור, Premium החל מ-239,900 ש״ח, Luxury החל מ-269,900 ש״ח.

למרות רמות הגימור השונות הרכבים זהים מבחינה טכנית.

עיצוב הקופי 02 קולע למכנה משותף רחב ומשדר סטטוס גבוה של יוקרתיות.

הרכב מצויד במערכות בטיחות מתקדמות (ציון 8 המקסימלי), במבט חיצוני ניכר כי הושקעה מחשבה בעיצוב מודרני, בחומרים יוקרתיים, בהרכבה איכותית ובממדים נדיבים.

מערכת ההנעה של ה-WEY מורכבת מ-2 מנועים, מנוע טורבו בנזין בנפח 2.0 ליטר (מיכל דלק 55 ליטרים) ומנוע חשמלי קדמי, המייצר הספק משולב של 362 כ"ס, ומומנט משולב של 51.0 קג"מ.

"הקופי 02 הוא בן לוויה מושלם לעיר, שכן עם הטווח החשמלי שלו נגיע לכל יעד עירוני כמעט ללא שימוש במנוע הבנזין, וגם אם נגיע למצב בו הסוללה מתרוקנת יש לנו מספיק אנרגיה חלופית להמשיך בנסיעה"

נתוני פתיחה מעניינים

על-פי מחקרים שנעשו התברר כי כ-65% מהנהגים רואים את מגבלת טווח הנסיעה כחסם משמעותי ברכישת רכב חשמלי, לכן הטווח הארוך של ה-coffee02, הן החשמלי והן המשולב, מאפשר להוריד את סף החרדה.

סביבת נהג מגלה רמה מתקדמת וטכנולוגית. כל המידע ואפשרויות התפעול מרוכזים בשני מסכים במרכז הדשבורד, ובתחתיתו, בתפריט דובר עברית.

רכב ההדגמה הגיע עם נתוני פתיחה מעניינים. 116 ק"מ חשמליים ועוד 467 עם מנוע בנזין.

ברגע שהחשמל בסוללה נגמר, משמש מנוע הבנזין כגנרטור להטענת הסוללה לשימוש ההיברידי, וכמובן ניתן לשלוט על רמת ההטענה.

במידה ונשתמש בהטענה מקסימלית טווח הנסיעה יתקצר משמעותית שכן המנוע יצרוך הרבה יותר דלק, לכן ניתן לווסת את רמת הטעינה (עוד אופציה במסך הגדול).

כזכור, היצרן מבטיח טווח משולב של שני המנועים למרחק של כ-600 ק"מ, שכאמור 124 מתוכם יהיו חשמליים, והשאר ילך על בנזין.

בדיעבד מתברר כי בתוך העיר המרחק האמיתי הוא לא זה שיורד בטווח, ונכון הוא כי מרבית האנשים נוסעים מידי יום 50-70 ק"מ בלבד, ועל כן 124 ק"מ חשמליים, הוא טווח שיספיק למרבית האנשים למרבית צרכיהם היומיומיים, אבל השאלה הגדולה  הנשאלת היא כיצד השילוב בין שני המנועים ישפיע הן על צריכה והן על טווח הנסיעה.

עם עוצמת מנוע של 362 כ"ס ומומנט משולב של 51 קג"מ  ה-02 ממריאה מהר יותר ממה שאתה עשוי לחשוב, אבל על דברים טובים משלמים במזומן, והרבה, ולכן צריכת האנרגיה החשמלית והבנזינאית עלולה להתברר כגבוהה עקב מעשי שובבות.

נוח מאד למרחקים ארוכים

הכנתי תכנית בסיס ליום טיול ארוך ברחבי הגליל העליון, אבל המצב הבטחוני ומצב הרוח הכללי הכריח אותי לערוך שינויים.

על הכביש המהיר אני מקבע את המהירות החוקית באמצעות מנוף קטן הנמצא בצד שמאל מתחת להגה, ואתו מווסתים את המהירות הרצויה.

פתחתי את הגג שנפתח לכל אורכו, וחושף גג פנורמי עצום מידות שמכניס הרבה אור ושמחה ללב, יחד עם הסאונד המצוין הבוקע מ-12 רמקולים של אינפינטי המפוזרים בחלל הרכב המייצרים חוויה דינמית. בשעות החשיכה אורות האווירה הצבעוניים מרקדים לפי המקצב המוזיקלי ונותנים לנסיעה סתמית להפוך למסיבה.

עברתי עם הקופי 02 במהלך יומיים כ-650 ק"מ, ומה שהערכתי מראש התברר כנכון.

למי מתאים הקופי 02?

הקופי 02 הוא חזק ומהיר וקל מאד להגיע אתו מאפס עד איבוד רישיון הנהיגה, וכל זאת תחת מערכות בטיחות מקיפות שישמרו על שלום הנוסעים.

הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו.

270,000 ₪ זה לא מעט כסף, אך מנגד ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה.

מאידך, השימושיות היומית בחשמל בעיקר תוזיל עלויות קבועות באחוזים ניכרים.

רמת גימור LUXURY

מנוע טורבו בנזין 2 ל'.

הספק משולב 362 כ"ס.

מומנט 50 קג"מ.

טווח חשמלי עד 124 ק"מ, טווח משולב עד 600 ק"מ.

מחיר (דגם מבחן כולל אגרה): 273,494 ש"ח.

לאתר היצרן, הקליקו כאן

……………………………………

יש לכם שאלות או הבהרות לכותב ירון הולנדר? הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס' 112
מבחני דרך

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
Shape
Shape

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד»

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן