fbpx
מתגלגלים

אהבה ממבט ראשון לפיאט 500 חשמלית

מבחן דרכים לפיאט 500 החדשה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

כתב וצילם: ירון הולנדר

קיאנטי רב זרם בחמישים השנים מאז הושק הדגם הראשון והמקורי של מכונית פיאט 500 ששינתה דפוסי חשיבה וקניה. ממש כמו אז, גם ה-500 הנוכחית באה להכתיב את ההווה עם הפנים קדימה, אבל עם כבוד רב למורשת העבר המפוארת.

קצת אחרי שחגגו בעולם (4.7.57), את יום ההולדת ה-50 להולדתה של פיאט 500, שהביאה לעולם 4 מיליון יחידות, הושק הדור השני שייצר למעלה מ-2.5 מיליון יחידות, וישראל זכתה להיבחר למדינה הראשונה מחוץ ליבשת אירופה, בה מושק הדור החדש  והחשמלי.

ל-500 הנוכחית ארבע רמות גימור שמחירן מתחיל ב-119,900 ש”ח עד הגרסה המפוארת והחזקה ב154,900 ש”ח. כתפיסת עולם אקולוגית, הפיאט החדשה בנויה כולה מחומרים ממוחזרים, וכולה אומרת חדשנות בחשיבה ובתפיסת הרכב בעולם צפוף ומזוהם.24

"ה-500 הזאת מושכת מבטים מהרגע הראשון, ומבחוץ. אולי אלו הפנסים העגולים שעושים לך עיניים? אולי הצדודית המעוגלת? אולי הצמיגים הגדולים... ואולי כמו שאמר לי ילד ברחוב כשראה את ה-500 חשופת גג, ופלט 'איזו מכונית יפה', זה סוד הקסם"

ומהי חדשנות?

מערכות בטיחות שכבר הפכו לסטנדרט כמו בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת שמירה על נתיב נסיעה, (מה שנקרא “נהיגה אוטונומית שלב 2 “), התראת רכב בשטח מת, בלימת חירום אוטונומית, זיהוי תמרורים בדרך, ואפילו שיקוף אלחוטי של הטלפון אל מסך המולטימדיה, אומנם (לצער האנדרואידים) פועל חלק רק על מכשירי אייפון באפליקציית אפל קאר, אבל למדנו כבר כי מה שעובד טוב בתקן אחד, זו רק שאלה של זמן מתי יעבוד באותו אופן גם עבור הציבור שבוחר אחרת.

ה-500 הזאת מושכת מבטים מהרגע הראשון, ומבחוץ.

אולי אלו הפנסים העגולים שעושים לך עיניים? אולי הצדודית המעוגלת? אולי הצמיגים הגדולים (יחסית), שהם, בלי שתשים לב, הפרט שבונה את המכלול, ואולי כמו שאמר לי ילד ברחוב כשראה את ה-500 חשופת גג, ופלט “איזו מכונית יפה”, זה סוד הקסם.

קל לנו הגברים להתייחס אל ה-500 בלשון נקבה, ויתכן כי התת מודע שלנו הופך את המכונית החמודה הזאת לסקסית  עם מאפייני נשיות מפתה.

אבל אם אנחנו חושבים ככה, מה חושבות הנשים? ובכן, גם נשים רואות בה משהו נשי, ואוהבות את מה שהן רואות.

"הקטנה הזאת מוכיחה שעם הקוטן בא הגודל, יכולות התמרון במקומות קטנים, הופכים אותה לנכונה ביותר בערים הצפופות. ה-500 מתמרנת בקלילות וכל חניה מינימאלית היא עבורה בונוס אפשרי"

קריצה לעבר ומבט לעתיד

ה-500 הזאת איננה עוד מכונית משפחתית שבלונית, אלא סוכריה מעוצבת עם קריצה שובבה והיסטורית. אמרנו כבר שבפיאט שמרו על קשר לעבר מתוך ראיית העתיד, וזו אמנם מכונית חדשה לחלוטין עם מאפיינים בני זמננו, אבל כול מי שמכיר את המורשת רואה קו המשך של מה שהיה, והיה מוצלח, לבין מה שנמצא כאן.

בעוד  שרמת הגימור הבסיסית מציעה גרסת מנוע המפיק 95 סוסים, שלוש הגרסאות האחרות הכניסו לארווה שלהן 118 סוסים, וטווח נסיעה מוגדל.(הטווחים נעים מ-190 עד 320 ק”מ, בהתאמה)

בכל הארבע מומנט המנוע זהה ועומד על 22.4 קג”מ, אשר ביחס לגודל הרכב הינו נתון מעורר ציפיות.

כול רמת גימור מביאה איתה תוספות כאלו ואחרות.

תא המטען של כל הדגמים זערורי למדי בעל נפח של 185 ליטרים וגם החלל הפנימי אומנם מציע 4 מושבים אבל בעוד יושבי השורה הראשונה נהנים משפע מקום לאורך ולגובה, אלו מאחור יאלצו להתכווץ. יתכן כי אם יסעו בזו שיש לה גג רך ומתקפל (גרסת לה פרימה) יהיה להם נעים יותר.

עם הקוטן בא הגודל

הקטנה הזאת מוכיחה שעם הקוטן בא הגודל, יכולות התמרון במקומות קטנים, הופכים אותה לנכונה ביותר בערים הצפופות.

עשר דקות ואני בגבעתיים, שגם בה יש רחובות קטנים וגדושים, וה-500 מתמרנת בקלילות וכל חניה מינימאלית היא עבורה בונוס אפשרי.

קלות התמרון, הכניסה והיציאה הופכים את תוצאות הקרב העירוני לידוע מראש.

ל-500 יש שלושה מצבי נהיגה. החסכוני שבהם לא ייתן לרכב לנסוע יותר מ-80 קמ”ש ואין אפשרות להפעיל את המזגן.

נסו לנסוע באוגוסט בתל אביב ללא מזגן…

מזגן חובה, אופציית נסיעה חסכונית ירד מהפרק (לפחות בין החודשים מאי-אוקטובר, במשך היום). אם לא נורא חם, אפשר לפתוח את הגג ואת החלונות, ואז נהנים מבריזה קלה, ובעיקר ממבטים של עוברי אורח.

יש מי שמוכן לסבול ולו רק בשביל תשומת הלב הזאת.

המצב הקיצוני נקרא דווקא “נורמל”. יתכן וזה נורמלי, אבל מאד לא חסכוני. קצב שתיית הקילווואטים מדאיג ומאלץ את העיניים להישאר כל הזמן בהיכון.

“חרדת טווח”? כן ובהחלט !!

מצב הנהיגה רנג’, הוא המעניין והשימושי ביותר, אופי הנהיגה העירונית מקבל כאן גישה אחרת, השימוש בבלמים כמעט מיותר. כל הורדת הרגל מדוושת הגז, בולם מיידית את הרכב. בדיוק כפי שזה קורה בעגלת גולף.

פעולה זו גם מטעינה בחזרה קצת אנרגיה למצבר.

כחלק ממבחן של רכב חשמלי אנו לומדים על אופן הטעינה בעמדות ציבוריות. על כביש 6 יש 4 תחנות עצירה שתיים בדרום ושתיים בצפון, ובהן מותקנות עמדות טעינה מהירות.

מי שנזקק לחשמל יעצור כאן, יתחבר בנוחות, ובזמן הזה יכבד עצמו בקפה ומאפה, ילך לשירותים או סתם יבהה בתנועה.

על כביש החוף אני מקבע את המהירות ל-90 קמ”ש, ורואה כי בקצב זה הצריכה יורדת לאט יותר מכפי שזה היה על כביש 6, הנסיעה מאד נינוחה ורגועה, וזו העת לסיכומים של התרשמות בת כמה שעות.

למי הרכב הזה מתאים?

א. לבעלי עמדת טעינה ביתית.

ב. למי שלא זקוק ליותר מטווח נסיעה יומי שלא עולה על 200 ק”מ.

ג. למי שלא זקוק להרבה מקום, בקיצור רווקים, זוגות צעירים מאד, או מבוגרים מאד.

ד. למי שחי במקום בו אין הרבה חניה, או באזור של רחובות קטנים וצפופים.

ה. לאוהבי הפוזה וחובבי הקדמה. ה-500 היא סוכריה של סטייל  ומיצוב חברתי.

ו. למי שיש יותר מרכב אחד בבית, ורוצה שהשני יפחית עלויות שימוש.

ה-500 החשמלית מספקת המון רגעי חוויה ופאן, היא נעימה, זריזה, מיוחדת, ואין עוד אחת כמוה בסביבה.

יש מי שסעיפים אלו לבדם יספיקו לו, אחרים יעמיקו בטבלת המפרט, ישקלו את שאר הבונוסים ויקבלו את ההחלטה הנכונה.

הרגע בו פגשת את ה-500 החשמלית הוא רגע ממנו כבר אי אפשר לסגת חזרה.

קוראים לזה אהבה ממבט ראשון.

תראו איך היא קורצת.

מבחן הדרך

הספק: 118 כ”ס, מומנט: 22.4 קג”מ

טווח נסיעה 320 ק”מ לטעינה (עפ”י היצרן)

מערכת מולטימדיה מתקדמת “10.25

500e CABRIO LA PRIMA
מחיר: החל מ- 154,900 ש”ח
500e 3+1- ICON
מחיר: החל מ- 133,995 ש”ח
500e HATCHBACK – PASSION
מחיר: החל מ-123,955 ש”ח
 

יש לכם שאלות? הבהרות? לכותב ירון הולנדר הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני 

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’


לאתר היצרן, הקליקו כאן

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

היו מעודכנים וקבלו את הכתבות והטורים הכי מעניינים

ספטמבר 9, 2021
רמת גן פלוס 84

החדשות והחידושים, הכתבות והטורים הכי מעניינים

מבחני דרך
אל תפספסו הכתבות האהובות
מתגלגלים

צרפתייה ומחשמלת – סיטרואן c4-e

מתגלגלים צרפתייה ומחשמלת מבחן דרכים לסיטרואן c4-e החשמלית שיתוף ב facebook שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב twitter כתב וצילם: ירון הולנדר כל מי שמתעניין בתחום הרכב יודע כי השנה האחרונה הובילה קפיצה

קראו עוד»
פינת אוכל

רעבים ובא לכם להתמכר?

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד

קראו עוד»
כתבות השער

גוטמן וביאליק

צילום: איציק רובין גוטמן וביאליק כתב וצייר: רוני סומק שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter באחת השבתות לקח אותי דודי יעקב לטיול בכיכר סטרומה שבחולון. הייתי בן חמש וחצי

קראו עוד»
כתבות השער

כאַיָּלָה שְׁלוּחָה

כאַיָּלָה שְׁלוּחָה סיפורה המרתק של אילה ויסבורד לבית גלנטי השזור במהלך ההיסטורי של העלייה לארץ ישראל, הקמת המדינה והתבססותה ♦ היא בת 95, אם ל-4, סבתא ל-12 נכדים וסבתא רבתא ל-28 נינים בתום מלחמת העולם

קראו עוד»
יחסים וזוגיות

כולנו רבים לפעמים עם בני הזוג, אז בואו נעשה זאת בהגינות!

כולנו רבים לפעמים עם בני הזוג, אז בואו נעשה זאת בהגינות! אביגדור יזדי אִילוּסְטְרַצְיָה מריבה וחוסר הסכמה יכולים להיות גם הזדמנות לדבר ולהיפתח במהלך סוגיות שונות המתרחשות בחיי הזוגיות, במידה ואנו עושים זאת תוך שמירה

קראו עוד»
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 85

נחישות, התמדה, חזון והשראה הם כותרת העל למגזין זה. סיפורו של איתי לידג’י שהצליח להתגבר על הפציעה הקשה שאיימה להשבית את חייו וכנגד כל הסיכויים הגשים את חלומו – שירות קרבי בסיירת גולני. סיפורה של אילה ויסבורד בת ה-95 שברחה כילדה עם משפחתה מגרמניה הנאצית והצליחה להקים משפחה לתפארת, וברקע סיפור הקמתה של מדינת ישראל. גיא דהאן ושון שמילוביץ’ שהצליחו שהקימו בכוחות עצמם משרד משגשג. אורין ויינברג-יצהר שנהגה לבלות שעות בספרית ‘יד לבנים’ וכעת הביאה לאותה ספריה עצמה, את ספר הביכורים שלה וחשה כי סגרה מעגל עם המקום האהוב והחשוב הזה.
קריאה מהנה,
ד”ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
//הידען

תנו כבוד לקשישים!

יום הקשיש נהינלאומי יום הקשיש הבין-לאומי הוכרז על-ידי האו”ם במטרה להעלות את המודעות לרווחת הקשישים ב-1 באוקטובר בכל שנה. קשיש הוא מי שמלאו לו 65 שנים ומעלה להלן כמה פרטים חשובים שפורסמו ע”י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

מופע חגי תשרי חזר, האלפים הגיעו לחגוג

חדשות העיר גבעתיים פלוס שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter כ-3000 איש השתתפו ונהנו ממופע חגי תשרי השנתי של המדור למורשת ישראל בגבעתיים עם הזמרת דיקלה שאירחה את

קראו עוד»
חדשות הרכב פלוס

מצטרף סיני נוסף מצטרף לשוק הרכב בישראל, מותג הרכב החשמלי SKYWELL

מצטרף סיני נוסף לשוק הרכב בישראל, מותג הרכב החשמלי SKYWELL היבואן: קבוצת כדורי, העוסקת בתחום הרכב באמצעות חברת “המאגר” – יבואנית ומשווקת חלקי חילוף לרכב שיתוף ב whatsapp שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף

קראו עוד»
//הידען

The Power to Be Your Best

סטיב ג’ובס סטיב ג’ובס, היזם האגדי והמייסד-השותף של אפל נפטר לפני 10 שנים והוא בן 56, ב-5 לאוקטובר 2011. ג’ובס היה מנכ”ל הכל-יכול של החברה מהקמתה ב- 1976 ועד 1983, ולאחר מכן משנת 1997 ועד

קראו עוד»
Shape
Shape

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן