16/05/2024
16/05/2024
יום חמישי, 16 במאי 2024
לקראת הפסח

החמץ של גבעתיים נמכר כולו לקראת חג הפסח

למרות המלחמה - ההכנות לפסח בעיצומן. במדור למורשת ישראל מכינים ומתכוננים לקראת הפסח עם שפע פעילויות לתושבים, ובראשן פסטיבל 'שירת הים'

מימין: מושיק גולדשטיין. המשנה לר' העיריה, יעקב כרמי יו"ר המועצה הדתית ומשה גולני משנה ליו"ר המועצה הדתית

שתפו

במסגרת פסטיבל "שירת הים" לתרבות יהודית תערך הרצאתה של אורית ברוך, אמה של עדי הי"ד אשר נפלה בדרכה לצו-8 בשדרות.

הפעילות לקראת פסח:

  • המדור למורשת ישראל בשיתוף המועצה הדתית ואגף שפ"ע מעמידים לרשות הציבור חביות מיוחדות לשריפת חמץ. החביות ממוקמות ליד שמונה בתי כנסת מרכזיים ברחבי העיר.

המשנה לראש העירייה, מושיק גולדשטיין ציין כי שיתוף הפעולה עם המועצה הדתית בגבעתיים מצמיחה פירות רבים, כגון: מפעל הקמחא דפסחא, בראשותו של משנה ליו"ר המועצה הדתית,  משה גולני ויו"ר המועצה הדתית יעקב כרמי שביחד מעבירים מאות מנות ותלושים לתושבי גבעתיים, הצבת חביות לשריפת חמץ, מכירת החמץ בעיר לכלל התושבים ובעלי העסקים ללא עלות וכו'.

  • בימים האחרונים התקיימה בלשכת ראש העיר מכירת חמץ של העיר גבעתיים.

הרב הראשי לגבעתיים הרב פנחס אדרי, ראש העירייה רן קוניק, מושיק גולדשטיין ורב יעקב כרמי קיימו את מכירת החמץ המסורתית  של העיר גבעתיים.

  • גבאי בתי הכנסת עובדים בימים האחרונים שלפני החג על ניקיונות בתי הכנסת והכנתם לחג הפסח. בתי הכנסת מזמינים את כלל הציבור לבוא ולהשתתף בתפילות החג.
  • בחול המועד פסח (24-27.4.24) יתקיים פסטיבל "שירת הים" לתרבות יהודית ה-13. הפסטיבל מקבל השנה חשיבות מיוחדת עם הוספתם של שני אירועים מרגשים העוסקים באסון אשר פקד אותנו ב-7 באוקטובר – הרצאתה של אורית ברוך, אמה של עדי הי"ד אשר נפלה בדרכה לצו-8 בשדרות, והופעתו של אמן המנדולינות מעוטף עזה צור סגל.

בפסטיבל יופיעו נתן גושן, סופי צדקה והדר מעוז, המחזמר לילות ספרד, אורי הרפז ואלעד שטמר – הפרברים, אורית ברוך, צור סגל, אודליה אליעזרוב סבר ומירה לשם ואילאי ישראל.

מושיק גולדשטיין המשנה לראש העירייה ציין כי "גם השנה כמו בשנים האחרונות לקחנו על עצמנו לעזור לאומנים צעירים בתחילת דרכם ולתת להם במה מכובדת בפסטיבל. כעת יותר מתמיד, אני קורא לכם לבוא לחגיגה של ביחד, של שבת אחים ואחיות גם יחד, של קהילה".

חדשות העיר גבעתיים פלוס

"היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

אורי אהרונוביץ' חזר לאחרונה לאהבה האמיתית שלו – למטבח. לאחרונה, בוודאי צפיתם בו על המסך ברשת 12 כשהתמודד על הסינר המיוחל והצליח להצטרף לנבחרת מאסטר-שף בעונתה ה-11. אחרי מנת דג עם לימון גראס שהעיפה את השופטים ופסטת פיצ'י נפלאה עם עגבניות, שמע מרותי ברודו: "היו הרבה מתחרים אבל אתה בעיניי הטוב מכולם"

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

גם בעסקי הביוטי אפשר לעשות אקזיט

כיצד הפכה חברת הקוסמטיקה והאיפור איל מקיאג' של אורן ושירן הולצמן מגבעתיים ליוניקורן, כלומר למותג האונליין הגדול ביותר בארה"ב בתחום הביוטי בשווי העולה על מיליארד דולר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 119

רוני שטרן ז"ל היה היזם של אימוץ חטיבת השריון המפוארת, חטיבה 188 על ידי העיר גבעתיים. ובאירוע השיא ביום העצמאות – הוא שארגן את מתחם הטנקים בצמוד לקניון. בהיותו בן 17 שכל את אחיו הבכור אדיר ז״ל – השריונר אדיר שטרן
שעקבותיו אבדו במהלך קרב התופת על תל שאמס, בחזית הצפונית של מלחמת יום הכיפורים. רוני נסע עם אביו משה ז"ל לחפש אותו בשדה הקרב ובחר להקדיש את מרצו להנצחתו. לפנינו השבוע הקשה מכל – יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי האיבה, בזמן ש-132- חטופים עדיין נמקים בשבי החמאס. הלוואי שהמלחמה הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה.
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
מתגלגלים

הטר(י)ק החדש של סובארו

לסובארו יש מוניטין רב שנים ביצירת רכבים עם יכולות שטח מופלאות, לכן בדקנו את הקרוסטרק החדש – דגם שהחליף את דגם XV המוצלח והפופולארי

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 2

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים

חדשות העיר גבעתיים פלוס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגבעתיים עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון ה-5.5 בשעה 20:00 באולם היכל יהדות ווהלין שתפו עצרת הזיכרון המרכזית לציון יום השואה תתקיים ביום ראשון

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן