15/06/2024
15/06/2024
שבת, 15 ביוני 2024

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים בעסקה הגדולה ביותר בחייהם בעזרת הידע והכלים שלנו"

המדריך לעיסקת נדל"ן מוצלחת

ד"ר נגה רוזנפרב

צילום: איציק רובין

גיא דהאן (29) ושון שמילוביץ' (28) גדלו בצפון ת"א וכיום מתגוררים ברמת גן. בגיל 22 הם החלו את דרכם המשותפת בהקמת סטארט-אפ בתחום האינטרנט, שלימים היווה עבורם קרש קפיצה לעולם הנדל"ן. הכלים והידע שרכשו הפכו אותם ל״מאסטרים בשיווק״ שיודעים לחבר את שוק הדירות לאינסוף אפשרויות הקידום הקיימות בעידן החדש.

"החברות והאמון שנוצר בינינו לבין הלקוחות מאפשרים לנו להבין לעומק את הצרכים האמיתיים והיכולות הכלכליות שלהם ואנחנו מקפידים לשמור איתם על קשר יום-יומי"

בשעות הבוקר המוקדמות נפגשנו במשרד שלהם ברמת גן לשיחה על שוק הנדל"ן. מהר מאוד הבנתי שמדובר בצמד מקצועי, מסודר וממוקד מטרה ששם דגש על יצירת מאגר לקוחות גדול ואיכותי שמטופח ומנוהל על ידם בקפידה רבה.

לאחר 3 שנים מוצלחות בהן עבדו כמתווכים באיזור גבעתיים ורמת גן, התשוקה ליזמות והחיבור הטבעי לאנשים הולידו את Friendly  – תיווך ושיווק נדל"ן – משרד שיודע לתפור את החליפה המדויקת לכל קונה או מוכר וחרט על דגלו להפוך כל לקוח לחבר. בחודש הבא, יחגגו שנה מאז פתיחתו של המשרד שלהם, שמונה כיום 4 סוכני נדל"ן חרוצים, והם כבר יכולים לסכם אותה בהצלחה גדולה לאחר שביצעו למעלה מ-20 עסקאות מכר בתקופה מאתגרת שהייתה מלווה בסגרים ומלחמה.

"החברות והאמון שנוצר בינינו לבין הלקוחות מאפשרים לנו להבין לעומק את הצרכים האמיתיים והיכולות הכלכליות שלהם ואנחנו מקפידים לשמור איתם על קשר יום-יומי" מסביר שון. "המטרה שלנו היא לעזור לאנשים באחת העסקאות החשובות בחייהם בעזרת הכלים והידע שלנו. לעתים קרובות אנחנו נכנסים לדירה ובראש שלנו אנחנו כבר יודעים למי נמכור אותה – זה ללא ספק ערך מוסף מבחינתנו" מוסיף גיא.

איך השפיעה תקופת הקורונה על מחירי הדירות ועל שוק הנדל"ן?

"זה לא סוד ששוק הנדלן רותח. הביקוש עולה בהרבה על ההיצע וכתוצאה מכך המחירים רק מטפסים כלפי מעלה. המגמה הזאת קיצונית עוד יותר בשכונות המבוקשות ברמת גן וגבעתיים שגובלות בתל אביב. בחודשיים האחרונים מכרנו מספר דירות תוך 24 שעות מהרגע שהתחלנו לעבוד, דבר שהיה פחות נפוץ בעבר. הבאנו מספר מצומצם של לקוחות מהמאגר שלנו ושם זה הסתיים. בלי פרסומים ורעש. מה שנקרא בשפה שלנו 'מתחת לראדר'".

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים באחת העסקאות החשובות בחייהם בעזרת הכלים והידע שלנו. לעתים קרובות אנחנו נכנסים לדירה ובראש שלנו אנחנו כבר יודעים למי נמכור אותה - זה ללא ספק ערך מוסף מבחינתנו"

אז מה לדעתכם צריך לעשות מי שמעוניין כעת למכור נכס?

"אפשר לומר שהמצב כיום בשוק הנדלן הוא חלומו הרטוב של כל מוכר או מוכרת. אבל, כדי לנצל את המצב לטובתם ולהפיק ממנו את המיטב יש לפעול בחוכמה והיגיון ולצמצם את כמות הטעויות הנפוצות שעושים בעלי הדירות כאשר הם יוצאים לתהליך של מכירה ולכן חיברנו עבור הקוראים את המדריך הנכון למכירת הנכס שלהם."

  1. תמחור ריאלי לנכס

לתמחור הנכס יש בעצם את ההשפעה הגדולה ביותר על איך ייראה תהליך המכירה שלכם, ובואו נצא מנקודת הנחה שכל מוכר רוצה למקסם ולקבל את המחיר הגבוה ביותר עבור הנכס שלו. לכולנו יש פנטזיות על המחיר שנוכל להשיג ואין ספק שהעובדה שרובנו גם מחוברים ריגשית לבית שלנו לא עוזרת לנו לתמחר באופן נכון וריאלי את השווי שלו.

תמחור שגוי וגבוה עלול להוביל לכך שהתהליך יהיה מתסכל ומייגע עבורכם. הפניות יהיו מועטות, הפגישות לא יהיו רלוונטיות וההצעות שתקבלו יהיו נמוכות משמעותית ממחיר השיווק שלכם.

מנגד, תמחור שגוי ונמוך עשוי להוביל לכך שתמכרו את הנכס במחיר נמוך יותר מהשווי שוק האמיתי שלו. בכך תפסידו במקרה הטוב עשרות אלפי שקלים ובמקרה הרע אפילו מאות אלפי שקלים.

לכן, הדבר הראשון שתעשו הוא לבצע מספר בדיקות ראשוניות בעזרת הכלים שעומדים לרשותכם:

  • לבדוק מהו המחיר הממוצע למ"ר בשכונה שלכם ולשקף אותו לנכס שבבעלותכם.
  • לבחון מהי היסטוריית המכירות באיזור, ברחוב ובבניין שלכם.
  • להשוות בין נכסים עם נתונים דומים שמוצעים למכירה.

השלב הבא והחשוב ביותר, הוא להיעזר ולבחור באיש מקצוע עם רזומה עשיר וידע נרחב שיוכל לתת לכם ערך מוסף מעבר לנתונים היבשים ולתרגם אותם לשטח. מתווך שקודם כל תתחברו אליו בפן האישי ותסמכו עליו ב- 100% שהוא האיש הנכון למשימה.

  1. בחירת המתווך המתאים

החשיבות של מתווך נדל"ן מקצועי בעסקת מכר היא ברורה ונחוצה. החל מתמחור הנכס והצגתו ללקוחות פוטנציאלים ועד לניהול המשא ומתן בצורה מקצועית ורגישה שיוביל לכדי סגירת העסקה. פחות כאבי ראש ויותר פרקטיות עבורכם. האתגר שעומד בפניכם הוא לאתר את המשרד שייתן לכם הכי הרבה ערך (impact), יבין את הצרכים שלכם לעומק וידע לאפיין את הקונים הפוטנציאלים עבור הנכס שלכם כדי שהתהליך יהיה כמה שיותר ממוקד וחיובי. זה לא חייב להיות המשרד הכי ותיק או זה שנמצא בפינת הרחוב, אבל עדיף שתפקידו בידיו של איש מקצוע ראוי ומוכח את המשימה הגדולה והחשובה הזו.

  1. תיאום ציפיות עם המתווך

תיאום הציפיות עשוי למנוע בעיות שעלולות לצוץ בשלב מתקדם יותר של העסקה. החל מרמת המועד שבו תרצו לפנות את הנכס ועד לתנאי התשלום האידאליים ביותר עבורכם. המתווך צריך לדאוג ולשמור על האינטרסים שלכם וכדי שהוא יעשה זאת על הצד הטוב ביותר, רצוי שתהיו כנים וברורים איתו מתחילת התהליך. בנוסף, רצוי לסכם איתו איך יתבצע תהליך המכירה ומה אתם מצפים לקבל ממנו, משך הזמן שהתהליך צפוי לקחת, כמות הפגישות עם קונים פוטנציאליים, שיטות השיווק וחשיפת הנכס וכמובן קבלת עדכונים שוטפים על מנת שבכל שלב 'תישארו עם היד על הדופק'. ככל שתציפו את הדברים האלה מהר יותר אנחנו מבטיחים לכם שהתהליך עצמו יהיה הרבה יותר חיובי וזורם, בלי קשר להצלחת העסקה

 

  1. טאבו-עירייה-מיסוי

באחריותכם ובאחריות המתווך לעשות בדיקה בכל אחד משלושת המישורים שציינו. לבדוק את צורת הרישום של הנכס בנסח הטאבו (תת חלקה, הצמדות ושטח), להוציא את תיק הבניין מהעירייה (זיהוי, תשריט, היתרים וכו') ולהבין את משמעויות המיסוי שלכם בגין המכירה (מס שבח, היטל השבחה). אלה אמורים למנוע ממכם הפתעות ותקלות בשלב מתקדם יותר של העסקה ולכן רצוי מאוד לעשות אותו בתחילת התהליך.

 

  1. פרסום הנכס והצגתו

פרסום הנכס והצגתו בצורה שגויה היא כנראה הטעות הנפוצה ביותר כיום בקרב בעלי הדירות. לרושם ראשוני יש משמעות גדולה ויש אף כאלה שאומרים שלא ניתן לשנותו. ולכן, הקפידו לצלם את הנכס בצורה מקצועית שתשקף את המציאות, לא תציג מצג שווא ולא תגרום לאכזבה. כאשר תתקיים בדירתכם פגישה עם קונים פוטנציאלים, הקפידו על סידור החלל שייראה כמה שיותר מרווח, תדאגו לריח טוב וטמפרטורה נעימה והדגישו את היתרונות של הדירה עד כמה שניתן. לדוגמא, אם הדירה שלכם פונה לכיוון מערב ויש לה נוף פתוח, תדאגו לתאם את הפגישות לשעות אחה"צ המאוחרת על מנת שהלקוחות יוכלו להרגיש את האוויר הטוב ולצפות בשקיעה. בנוסף, השתדלו להיות נינוחים בעת הסיור ולהתערב כמה שפחות בפן המקצועי.

  1. ניהול המשא ומתן עד לסגירת העסקה

בשלב זה למתווך יש את החשיבות הגדולה ביותר. הוא צריך להביא לידי ביטוי את כל היכולות שיש לו, הידע והכלים שרכש על מנת להצליח לתפור את העסקה לשביעות רצונם של שני הצדדים. כל העבודה שלכם עד כה – הזמן, המאמצים, הוויתורים והלחצים מתנקזים לישרות האחרונה. סמכו על המתווך שבחרתם והניחו את האגו בצד. גלו סבלנות ואנושיות, שמרו על אנרגיה חיובית ותהיו בדרך הבטוחה לסגירת העסקה.

בהצלחה!

גיא דהאן ושון שמילוביץ

"פרנדלי" תיווך ושיווק נדל"ן

ארלוזורוב 11 רמת גן, 

טלפון: 054-315-6678

אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

ספר סחלב

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

זמר זמר לך! 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי"

חדשות העיר גבעתיים פלוס זמר זמר לך 350 תלמידים השתתפו באירוע חגיגי לסיכום תכנית "זמר עברי" שתפו אירוע סיכום תכנית זמר עברי בהדרכת סטודנטים מבית הספר למוזיקה "רימון"'. האירוע התקיים בתיאטרון גבעתיים. תכנית זמר עברי פעלה השנה

קראו עוד»
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
יזמות ושווק נדל"ן // נטע עדני

צבי בצל הגבעה

"בית הספירלה מוקף במרפסות ללא קירוי וכל הדירות פונות לחצר פנימית. ומולו מבנה נוסף בתכנונו, בית דובינר, הקרוי כאמור בפי כל 'בית המשושים'.[…] הוא תוכנן ללא חלל מדרגות. קהילה בתוך מבנה או מבנה לקהילה"

קראו עוד»
החיים הטובים

חג השבועות

חגיגות גדולות לא יהיו כאן השנה ובכל זאת אם חשקה נפשכם בעוגת גבינה משובחת או במאפה מיוחד לחג, קבלו כמה אפשרויות טעימות במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

06/24/2021

לאכול בגבעתיים ולהרגיש בפאריז

בין הבולנז'רי לפטיסרי של נורית לאכול בגבעתיים ולהרגיש בפאריז The Pastry Box היא קונדיטוריה בסגנון צרפתי של הקונדיטורית נורית צ'יטיאת המציעה מגוון מאפים צרפתיים, עוגות (שמרים, מוס, ראווה), לחמי מחמצת מיוחדים בטעמים (פרמזן, בזיליקום, קצח […]
10/30/2020

העוגיות הצבעוניות שגונבות את ההצגה

העוגיות הצבעוניות של ויולט ומיכל יגרמו לכולם לחייך לפני ארבע שנים בסטודיו קטן בכפר סבא הקימו ויולט ומיכל בוטיק המתמחה בעוגיות רויאל אייסינג. העסק נולד מתוך אהבה לעולמות האפיה, היצירה והרצון לחבור לאירועים הקטנים המשמחים […]
10/14/2020

הקוסקוס הנפלא והמפרום המושלם שמכינה סיון הפנר

'סודות מהמטבח של סיון' הקוסקוס הנפלא והמפרום המושלם חשק עז למאכלים ביתיים עשירים ועסיסיים הביאו אותי להזמין את הקוסקוס והמפרום של סיון שכבר שמעתי עליו טובות וסוף סוף טעמתי את הדבר האמיתי. מפרום הוא אחד […]
07/21/2021

המרענן הרשמי של הקיץ בגלסרי האוסטרי "שטפן"

חשבתי שבקיץ החם שלנו שום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי עד שגיליתי שרשת גולדה ובמבה אסם שילבו את הטעמים האייקונים והאהובים במוצר אחד קייצי במיוחד
01/07/2021

מסע לארץ הקרואסונים

מסע לארץ הקרואסונים מאפים מושלמים בניחוח של חו״ל מארחים לבראנץ' מלכותי או סתם בא לכם לשתות קפה במרפסת? מצאנו עבורכם את המאפים המושלמים! מאפי בצק עלים איכותיים, המיוצרים בעבודת יד ומגיעים אליכם הביתה במארז קפוא […]
02/13/2021

הפתעה! קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף

הפתעה שווה בטירוף! את תואר המשלוח המפתיע אנחנו מעניקים לנופר בת ה-20 מרמת גן שהיא חיילת משוחררת. נופר מכינה קופסאות ניפוץ משוקולד שוות בטירוף! גם יפהפיות, מדוייקות ואלגנטיות וגם מספקות רגעים של כייף בהם מנפצים […]
12/05/2021

Gallato Patisserie – חגיגה פריזאית

חג החנוכה כבר מעבר לפינה והשנה בחרנו עבורכם את כל הקולקצייה – סופגניות יצירתיות ודונטאס שמנמנות, עוגת בריושים עשירה וטארט סנט הונורה עם סופגניות קטנטנות, קרואסונים מלאי כל טוב ושוקולדים עשירים… בקיצור, תהיו מוכנים כי החג הכי משמין בשנה הגיע! חג טעים ושמח!
11/09/2020

המקרונים של מור הן קפיצה לפריז

'הולי מולי' איזה מקרונים נפלאים "הולי מולי" נוצר בתקופת סגר הקורונה כשמור לוי מצאה את עצמה בחל"ת והחלה לאפות מקרונים ולחלק לחברים ולבני המשפחה כדי שיהיה להם מתוק בפה ובלב. התגובות החיוביות גרמו לה להבין […]

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן