fbpx

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים בעסקה הגדולה ביותר בחייהם בעזרת הידע והכלים שלנו"

המדריך לעיסקת נדל"ן מוצלחת

ד”ר נגה רוזנפרב

צילום: איציק רובין

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

גיא דהאן (29) ושון שמילוביץ’ (28) גדלו בצפון ת”א וכיום מתגוררים ברמת גן. בגיל 22 הם החלו את דרכם המשותפת בהקמת סטארט-אפ בתחום האינטרנט, שלימים היווה עבורם קרש קפיצה לעולם הנדל”ן. הכלים והידע שרכשו הפכו אותם ל״מאסטרים בשיווק״ שיודעים לחבר את שוק הדירות לאינסוף אפשרויות הקידום הקיימות בעידן החדש.

"החברות והאמון שנוצר בינינו לבין הלקוחות מאפשרים לנו להבין לעומק את הצרכים האמיתיים והיכולות הכלכליות שלהם ואנחנו מקפידים לשמור איתם על קשר יום-יומי"

בשעות הבוקר המוקדמות נפגשנו במשרד שלהם ברמת גן לשיחה על שוק הנדל”ן. מהר מאוד הבנתי שמדובר בצמד מקצועי, מסודר וממוקד מטרה ששם דגש על יצירת מאגר לקוחות גדול ואיכותי שמטופח ומנוהל על ידם בקפידה רבה.

לאחר 3 שנים מוצלחות בהן עבדו כמתווכים באיזור גבעתיים ורמת גן, התשוקה ליזמות והחיבור הטבעי לאנשים הולידו את Friendly  – תיווך ושיווק נדל”ן – משרד שיודע לתפור את החליפה המדויקת לכל קונה או מוכר וחרט על דגלו להפוך כל לקוח לחבר. בחודש הבא, יחגגו שנה מאז פתיחתו של המשרד שלהם, שמונה כיום 4 סוכני נדל”ן חרוצים, והם כבר יכולים לסכם אותה בהצלחה גדולה לאחר שביצעו למעלה מ-20 עסקאות מכר בתקופה מאתגרת שהייתה מלווה בסגרים ומלחמה.

“החברות והאמון שנוצר בינינו לבין הלקוחות מאפשרים לנו להבין לעומק את הצרכים האמיתיים והיכולות הכלכליות שלהם ואנחנו מקפידים לשמור איתם על קשר יום-יומי” מסביר שון. “המטרה שלנו היא לעזור לאנשים באחת העסקאות החשובות בחייהם בעזרת הכלים והידע שלנו. לעתים קרובות אנחנו נכנסים לדירה ובראש שלנו אנחנו כבר יודעים למי נמכור אותה – זה ללא ספק ערך מוסף מבחינתנו” מוסיף גיא.

איך השפיעה תקופת הקורונה על מחירי הדירות ועל שוק הנדל”ן?

“זה לא סוד ששוק הנדלן רותח. הביקוש עולה בהרבה על ההיצע וכתוצאה מכך המחירים רק מטפסים כלפי מעלה. המגמה הזאת קיצונית עוד יותר בשכונות המבוקשות ברמת גן וגבעתיים שגובלות בתל אביב. בחודשיים האחרונים מכרנו מספר דירות תוך 24 שעות מהרגע שהתחלנו לעבוד, דבר שהיה פחות נפוץ בעבר. הבאנו מספר מצומצם של לקוחות מהמאגר שלנו ושם זה הסתיים. בלי פרסומים ורעש. מה שנקרא בשפה שלנו ‘מתחת לראדר'”.

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים באחת העסקאות החשובות בחייהם בעזרת הכלים והידע שלנו. לעתים קרובות אנחנו נכנסים לדירה ובראש שלנו אנחנו כבר יודעים למי נמכור אותה - זה ללא ספק ערך מוסף מבחינתנו"

אז מה לדעתכם צריך לעשות מי שמעוניין כעת למכור נכס?

“אפשר לומר שהמצב כיום בשוק הנדלן הוא חלומו הרטוב של כל מוכר או מוכרת. אבל, כדי לנצל את המצב לטובתם ולהפיק ממנו את המיטב יש לפעול בחוכמה והיגיון ולצמצם את כמות הטעויות הנפוצות שעושים בעלי הדירות כאשר הם יוצאים לתהליך של מכירה ולכן חיברנו עבור הקוראים את המדריך הנכון למכירת הנכס שלהם.”

  1. תמחור ריאלי לנכס

לתמחור הנכס יש בעצם את ההשפעה הגדולה ביותר על איך ייראה תהליך המכירה שלכם, ובואו נצא מנקודת הנחה שכל מוכר רוצה למקסם ולקבל את המחיר הגבוה ביותר עבור הנכס שלו. לכולנו יש פנטזיות על המחיר שנוכל להשיג ואין ספק שהעובדה שרובנו גם מחוברים ריגשית לבית שלנו לא עוזרת לנו לתמחר באופן נכון וריאלי את השווי שלו.

תמחור שגוי וגבוה עלול להוביל לכך שהתהליך יהיה מתסכל ומייגע עבורכם. הפניות יהיו מועטות, הפגישות לא יהיו רלוונטיות וההצעות שתקבלו יהיו נמוכות משמעותית ממחיר השיווק שלכם.

מנגד, תמחור שגוי ונמוך עשוי להוביל לכך שתמכרו את הנכס במחיר נמוך יותר מהשווי שוק האמיתי שלו. בכך תפסידו במקרה הטוב עשרות אלפי שקלים ובמקרה הרע אפילו מאות אלפי שקלים.

לכן, הדבר הראשון שתעשו הוא לבצע מספר בדיקות ראשוניות בעזרת הכלים שעומדים לרשותכם:

  • לבדוק מהו המחיר הממוצע למ”ר בשכונה שלכם ולשקף אותו לנכס שבבעלותכם.
  • לבחון מהי היסטוריית המכירות באיזור, ברחוב ובבניין שלכם.
  • להשוות בין נכסים עם נתונים דומים שמוצעים למכירה.

השלב הבא והחשוב ביותר, הוא להיעזר ולבחור באיש מקצוע עם רזומה עשיר וידע נרחב שיוכל לתת לכם ערך מוסף מעבר לנתונים היבשים ולתרגם אותם לשטח. מתווך שקודם כל תתחברו אליו בפן האישי ותסמכו עליו ב- 100% שהוא האיש הנכון למשימה.

  1. בחירת המתווך המתאים

החשיבות של מתווך נדל”ן מקצועי בעסקת מכר היא ברורה ונחוצה. החל מתמחור הנכס והצגתו ללקוחות פוטנציאלים ועד לניהול המשא ומתן בצורה מקצועית ורגישה שיוביל לכדי סגירת העסקה. פחות כאבי ראש ויותר פרקטיות עבורכם. האתגר שעומד בפניכם הוא לאתר את המשרד שייתן לכם הכי הרבה ערך (impact), יבין את הצרכים שלכם לעומק וידע לאפיין את הקונים הפוטנציאלים עבור הנכס שלכם כדי שהתהליך יהיה כמה שיותר ממוקד וחיובי. זה לא חייב להיות המשרד הכי ותיק או זה שנמצא בפינת הרחוב, אבל עדיף שתפקידו בידיו של איש מקצוע ראוי ומוכח את המשימה הגדולה והחשובה הזו.

  1. תיאום ציפיות עם המתווך

תיאום הציפיות עשוי למנוע בעיות שעלולות לצוץ בשלב מתקדם יותר של העסקה. החל מרמת המועד שבו תרצו לפנות את הנכס ועד לתנאי התשלום האידאליים ביותר עבורכם. המתווך צריך לדאוג ולשמור על האינטרסים שלכם וכדי שהוא יעשה זאת על הצד הטוב ביותר, רצוי שתהיו כנים וברורים איתו מתחילת התהליך. בנוסף, רצוי לסכם איתו איך יתבצע תהליך המכירה ומה אתם מצפים לקבל ממנו, משך הזמן שהתהליך צפוי לקחת, כמות הפגישות עם קונים פוטנציאליים, שיטות השיווק וחשיפת הנכס וכמובן קבלת עדכונים שוטפים על מנת שבכל שלב ‘תישארו עם היד על הדופק’. ככל שתציפו את הדברים האלה מהר יותר אנחנו מבטיחים לכם שהתהליך עצמו יהיה הרבה יותר חיובי וזורם, בלי קשר להצלחת העסקה

 

  1. טאבו-עירייה-מיסוי

באחריותכם ובאחריות המתווך לעשות בדיקה בכל אחד משלושת המישורים שציינו. לבדוק את צורת הרישום של הנכס בנסח הטאבו (תת חלקה, הצמדות ושטח), להוציא את תיק הבניין מהעירייה (זיהוי, תשריט, היתרים וכו’) ולהבין את משמעויות המיסוי שלכם בגין המכירה (מס שבח, היטל השבחה). אלה אמורים למנוע ממכם הפתעות ותקלות בשלב מתקדם יותר של העסקה ולכן רצוי מאוד לעשות אותו בתחילת התהליך.

 

  1. פרסום הנכס והצגתו

פרסום הנכס והצגתו בצורה שגויה היא כנראה הטעות הנפוצה ביותר כיום בקרב בעלי הדירות. לרושם ראשוני יש משמעות גדולה ויש אף כאלה שאומרים שלא ניתן לשנותו. ולכן, הקפידו לצלם את הנכס בצורה מקצועית שתשקף את המציאות, לא תציג מצג שווא ולא תגרום לאכזבה. כאשר תתקיים בדירתכם פגישה עם קונים פוטנציאלים, הקפידו על סידור החלל שייראה כמה שיותר מרווח, תדאגו לריח טוב וטמפרטורה נעימה והדגישו את היתרונות של הדירה עד כמה שניתן. לדוגמא, אם הדירה שלכם פונה לכיוון מערב ויש לה נוף פתוח, תדאגו לתאם את הפגישות לשעות אחה”צ המאוחרת על מנת שהלקוחות יוכלו להרגיש את האוויר הטוב ולצפות בשקיעה. בנוסף, השתדלו להיות נינוחים בעת הסיור ולהתערב כמה שפחות בפן המקצועי.

  1. ניהול המשא ומתן עד לסגירת העסקה

בשלב זה למתווך יש את החשיבות הגדולה ביותר. הוא צריך להביא לידי ביטוי את כל היכולות שיש לו, הידע והכלים שרכש על מנת להצליח לתפור את העסקה לשביעות רצונם של שני הצדדים. כל העבודה שלכם עד כה – הזמן, המאמצים, הוויתורים והלחצים מתנקזים לישרות האחרונה. סמכו על המתווך שבחרתם והניחו את האגו בצד. גלו סבלנות ואנושיות, שמרו על אנרגיה חיובית ותהיו בדרך הבטוחה לסגירת העסקה.

בהצלחה!

גיא דהאן ושון שמילוביץ

“פרנדלי” תיווך ושיווק נדל”ן

ארלוזורוב 11 רמת גן, 

טלפון: 054-315-6678

אל תפספסו הכתבות האהובות
יועץ הנדל"ן מתן נסטל

נדלן לקול המשפחה – פרק א’

כמה פעמים שמעתם את המשפט, ”הבן שלי או סבתא שלי יראו לך את הדירה”, תחשבו על כך לרגע, יכול להיות מצב בו תגיעו לתצוגת רכבים יוקרתית של אאודי ומי שיציג לכם את הנכס לא יהיה מקצוען אמיתי?

קראו עוד»
כתבות השער

ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה

הטבה ארץ הפלאות של יָאיוֹי קוּסָאמה כל מה שרציתם לדעת על האמנית היפנית ולא היה לכם את מי לשאול ד”ר נגה רוזנפרב שתפו: שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter

קראו עוד»
דוד פייל עו"ד רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון היא אחד מהמצבים היותר מורכבים בדין הישראלי, וזאת משום שקשה מאוד להוכיח שנזק שנגרם לאם או לעובר במהלך ההיריון אכן היה יכול להימנע, לו הצוות הרפואי היה נוהג באופן אחר. אם כך, מהי טעות סבירה של רופאים במהלך ההריון ומהי טעות שבגינה אפשר ואפילו צריך להגיש תביעת רשלנות רפואית.

קראו עוד»
החיים הטובים

“אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון”

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  “ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל”

קראו עוד»
כתבות השער

איריס וקסלר מציירת את סיפורי המקרא

“אני ציירת מקראית ולכן, כאמנית בחרתי להתחיל מהסיפור הראשוני ופניתי לסיפורי המקרא שמעוררים בי השראה. הסיפורים האלו מאפשרים לי לבטא רגש שאותו אני מציירת. למשל, כשאני בוחרת לצייר אהבה אני פונה למקרא ושם האהבה הראשונה היא אהבת יצחק ורבקה (בראשית פרק כ”ד), בנושא הדרת נשים ציירתי את מעמד בנות צלפחד (במדבר כ”ז)”

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

שבוע החלל הישראלי בגבעתיים 2022

חדשות העיר גבעתיים פלוס שבוע החלל הישראלי בגבעתיים 2022 תלמידי כיתות ה’ בבתי הספר היסודיים בעיר זכו ליהנות מתכניות חינוך חדשניות ויצירתיות במסגרת שבוע החלל הישראלי פורסם: 25/1/2022 שתפו שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email

קראו עוד»
מגזינים

גבעתיים פלוס מגזין 89

בדצמבר 2021 , הזמינה האקדמיה ללשון העברית את הציבור לבחור ת מילת השנה. תשע מילים הועמדו להצבעה, והן נבחרו מתוך מאות הצעות שהגיעו מן הציבור. אלפים רבים נענו לפנייה, השתתפו בהצבעה ובחרו במילה טרלול,
אכן זו הייתה שנה מטורללת למדי. שלוש המילים שהתחרו על המקומות הבאים מייצגות את
מגפת הקורונה שמלווה אותנו זה
שנתיים: חיסון, תשנית (מוטציה)
ודחף (בוסטר).
גם המילים הנוספות משקפות את השנה שחלפה: אקלים – לאור משבר האקלים שנכנס למודעות הציבורית; שינוי – מילה המתקשרת לשנה הפוליטית
שחווינו; שגרה; פקקים ומדליית זהב, שמזכירה לנו את ההישגים הנאים של המשלחת הישראלית באולימפיאדה האחרונה

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
דצמבר 24, 2021

רמת גן פלוס 88

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

ספטמבר 25, 2021

חלומות הופכים למציאות

חלומות הופכים למציאות בחנות של הולה בגבעתיים תוכלו לקנות את כל אביזרי המסיבה והאירוח שתוכלו לחלום עליהם: גימיקים וזוהרים, קישוטים, בלונים יפהפיים, כלים חד פעמיים מרהיבים, כלי הגשה, ממתקים, דפים אכילים, מוצרי אפייה, מתנות לאורחים, […]
אוקטובר 18, 2020

לאכול טוב וגם לעשות טוב

‘באזז’  דיינר אמריקאי בגבעתיים כמה חיכינו ליום הזה שבו יפתח בגבעתיים דיינר אמריקאי אמיתי, כזה שמגיש אוכל טוב ומושחת וכמה שמחנו ששמענו על “באזז”! הזמנו משלוח לשני רעבים והוא הגיע במהירות (זה בגבעתיים, זוכרים?). המבורגר […]
אוקטובר 27, 2020

מושלמות! פחזניות אווריריות ופריכות עם קרם קטיפתי

פחזניות או לא להיות כיס של בצק דקיק, מפוצץ בקרם עשיר וממכר אין הרבה מאכלים שמרגשים אותי. מאכלים כאלו שבלוטות הטעם מתרגשות לנסות, שהעיניים נעצמות בכל ביס, שהלב מתמלא באושר מקיומם. פחזנית טובה, כזו עם […]
ספטמבר 6, 2020

פרלינים בעבודת יד – טעמים מעולם אחר

אמיליה שוקולד – האקדמיה הישראלית לשוקולד רונן אפללו הוא שוקולטייר ישראלי עטור זכיות בינלאומיות שהפרלינים שלו הם הדבר הכי קרוב לשלמות שאפשר לתאר. כל פרלין טעמו כטעם גן עדן, נימוח, מתמוסס בפה ומשאיר טעם של […]
אוגוסט 1, 2020

סיריאל קילר! lulu & Co

למעבר למגזינים: ל‘גבעתיים פלוס’, הקליקו כאן ל‘רמת גן פלוס’, הקליקו כאן   
דצמבר 24, 2020

אריק מכין חומוס טוב באהבה ותשוקה גדולה

האהבה של אריק להכנת חומוס היא כמו האהבה למוזיקה ונגינה. הרכיבים שונים אבל היעד זהה: טעם טוב, תשוקה ואהבה אריק מכין חומוס טוב באהבה ותשוקה גדולה אריק לבנת הוא מוזיקאי, אמן ויוצר. לצד המוזיקה, הוא […]
ספטמבר 11, 2021

אלמוג תשזור עבורכם סידור פרחים צבעוני ומיוחד

הקיץ הגיע שוב, הטמפרטורות בחוץ עולות, וצריך מנות שיעשו לנו קצת קריר בלב (אם לא בפה). מה מתחשק? אז ככה, מתחשק לאכול מנות קלילות, צבעוניות, ואולי אפילו מצננות. קבלו את מצעד המנות הכי מתאימות
אוקטובר 21, 2020

פטיסרי צרפתי בגבעתיים

עוגיות בסגנון צרפתי  ‘קייקס אנד מור’ להזמין מגבעתיים ולהרגיש בפריז אין לתאר את העונג שהרגשנו כשהגיע אלינו המארז המתוק של “קייקס אנד מור” . כשפתחנו את מכסה הקופסא שהייתה מלאה במאפים ועוגיות בעבודת יד, מסודרים […]

במבצע מיוחד

מנוי למגזין מתנה!

רק למצטרפים חדשים
ניתן לבטל בכל עת

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן