fbpx

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים בעסקה הגדולה ביותר בחייהם בעזרת הידע והכלים שלנו"

המדריך לעיסקת נדל"ן מוצלחת

ד”ר נגה רוזנפרב

צילום: איציק רובין

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

גיא דהאן (29) ושון שמילוביץ’ (28) גדלו בצפון ת”א וכיום מתגוררים ברמת גן. בגיל 22 הם החלו את דרכם המשותפת בהקמת סטארט-אפ בתחום האינטרנט, שלימים היווה עבורם קרש קפיצה לעולם הנדל”ן. הכלים והידע שרכשו הפכו אותם ל״מאסטרים בשיווק״ שיודעים לחבר את שוק הדירות לאינסוף אפשרויות הקידום הקיימות בעידן החדש.

"החברות והאמון שנוצר בינינו לבין הלקוחות מאפשרים לנו להבין לעומק את הצרכים האמיתיים והיכולות הכלכליות שלהם ואנחנו מקפידים לשמור איתם על קשר יום-יומי"

בשעות הבוקר המוקדמות נפגשנו במשרד שלהם ברמת גן לשיחה על שוק הנדל”ן. מהר מאוד הבנתי שמדובר בצמד מקצועי, מסודר וממוקד מטרה ששם דגש על יצירת מאגר לקוחות גדול ואיכותי שמטופח ומנוהל על ידם בקפידה רבה.

לאחר 3 שנים מוצלחות בהן עבדו כמתווכים באיזור גבעתיים ורמת גן, התשוקה ליזמות והחיבור הטבעי לאנשים הולידו את Friendly  – תיווך ושיווק נדל”ן – משרד שיודע לתפור את החליפה המדויקת לכל קונה או מוכר וחרט על דגלו להפוך כל לקוח לחבר. בחודש הבא, יחגגו שנה מאז פתיחתו של המשרד שלהם, שמונה כיום 4 סוכני נדל”ן חרוצים, והם כבר יכולים לסכם אותה בהצלחה גדולה לאחר שביצעו למעלה מ-20 עסקאות מכר בתקופה מאתגרת שהייתה מלווה בסגרים ומלחמה.

“החברות והאמון שנוצר בינינו לבין הלקוחות מאפשרים לנו להבין לעומק את הצרכים האמיתיים והיכולות הכלכליות שלהם ואנחנו מקפידים לשמור איתם על קשר יום-יומי” מסביר שון. “המטרה שלנו היא לעזור לאנשים באחת העסקאות החשובות בחייהם בעזרת הכלים והידע שלנו. לעתים קרובות אנחנו נכנסים לדירה ובראש שלנו אנחנו כבר יודעים למי נמכור אותה – זה ללא ספק ערך מוסף מבחינתנו” מוסיף גיא.

איך השפיעה תקופת הקורונה על מחירי הדירות ועל שוק הנדל”ן?

“זה לא סוד ששוק הנדלן רותח. הביקוש עולה בהרבה על ההיצע וכתוצאה מכך המחירים רק מטפסים כלפי מעלה. המגמה הזאת קיצונית עוד יותר בשכונות המבוקשות ברמת גן וגבעתיים שגובלות בתל אביב. בחודשיים האחרונים מכרנו מספר דירות תוך 24 שעות מהרגע שהתחלנו לעבוד, דבר שהיה פחות נפוץ בעבר. הבאנו מספר מצומצם של לקוחות מהמאגר שלנו ושם זה הסתיים. בלי פרסומים ורעש. מה שנקרא בשפה שלנו ‘מתחת לראדר'”.

"המטרה שלנו היא לעזור לאנשים באחת העסקאות החשובות בחייהם בעזרת הכלים והידע שלנו. לעתים קרובות אנחנו נכנסים לדירה ובראש שלנו אנחנו כבר יודעים למי נמכור אותה - זה ללא ספק ערך מוסף מבחינתנו"

אז מה לדעתכם צריך לעשות מי שמעוניין כעת למכור נכס?

“אפשר לומר שהמצב כיום בשוק הנדלן הוא חלומו הרטוב של כל מוכר או מוכרת. אבל, כדי לנצל את המצב לטובתם ולהפיק ממנו את המיטב יש לפעול בחוכמה והיגיון ולצמצם את כמות הטעויות הנפוצות שעושים בעלי הדירות כאשר הם יוצאים לתהליך של מכירה ולכן חיברנו עבור הקוראים את המדריך הנכון למכירת הנכס שלהם.”

  1. תמחור ריאלי לנכס

לתמחור הנכס יש בעצם את ההשפעה הגדולה ביותר על איך ייראה תהליך המכירה שלכם, ובואו נצא מנקודת הנחה שכל מוכר רוצה למקסם ולקבל את המחיר הגבוה ביותר עבור הנכס שלו. לכולנו יש פנטזיות על המחיר שנוכל להשיג ואין ספק שהעובדה שרובנו גם מחוברים ריגשית לבית שלנו לא עוזרת לנו לתמחר באופן נכון וריאלי את השווי שלו.

תמחור שגוי וגבוה עלול להוביל לכך שהתהליך יהיה מתסכל ומייגע עבורכם. הפניות יהיו מועטות, הפגישות לא יהיו רלוונטיות וההצעות שתקבלו יהיו נמוכות משמעותית ממחיר השיווק שלכם.

מנגד, תמחור שגוי ונמוך עשוי להוביל לכך שתמכרו את הנכס במחיר נמוך יותר מהשווי שוק האמיתי שלו. בכך תפסידו במקרה הטוב עשרות אלפי שקלים ובמקרה הרע אפילו מאות אלפי שקלים.

לכן, הדבר הראשון שתעשו הוא לבצע מספר בדיקות ראשוניות בעזרת הכלים שעומדים לרשותכם:

  • לבדוק מהו המחיר הממוצע למ”ר בשכונה שלכם ולשקף אותו לנכס שבבעלותכם.
  • לבחון מהי היסטוריית המכירות באיזור, ברחוב ובבניין שלכם.
  • להשוות בין נכסים עם נתונים דומים שמוצעים למכירה.

השלב הבא והחשוב ביותר, הוא להיעזר ולבחור באיש מקצוע עם רזומה עשיר וידע נרחב שיוכל לתת לכם ערך מוסף מעבר לנתונים היבשים ולתרגם אותם לשטח. מתווך שקודם כל תתחברו אליו בפן האישי ותסמכו עליו ב- 100% שהוא האיש הנכון למשימה.

  1. בחירת המתווך המתאים

החשיבות של מתווך נדל”ן מקצועי בעסקת מכר היא ברורה ונחוצה. החל מתמחור הנכס והצגתו ללקוחות פוטנציאלים ועד לניהול המשא ומתן בצורה מקצועית ורגישה שיוביל לכדי סגירת העסקה. פחות כאבי ראש ויותר פרקטיות עבורכם. האתגר שעומד בפניכם הוא לאתר את המשרד שייתן לכם הכי הרבה ערך (impact), יבין את הצרכים שלכם לעומק וידע לאפיין את הקונים הפוטנציאלים עבור הנכס שלכם כדי שהתהליך יהיה כמה שיותר ממוקד וחיובי. זה לא חייב להיות המשרד הכי ותיק או זה שנמצא בפינת הרחוב, אבל עדיף שתפקידו בידיו של איש מקצוע ראוי ומוכח את המשימה הגדולה והחשובה הזו.

  1. תיאום ציפיות עם המתווך

תיאום הציפיות עשוי למנוע בעיות שעלולות לצוץ בשלב מתקדם יותר של העסקה. החל מרמת המועד שבו תרצו לפנות את הנכס ועד לתנאי התשלום האידאליים ביותר עבורכם. המתווך צריך לדאוג ולשמור על האינטרסים שלכם וכדי שהוא יעשה זאת על הצד הטוב ביותר, רצוי שתהיו כנים וברורים איתו מתחילת התהליך. בנוסף, רצוי לסכם איתו איך יתבצע תהליך המכירה ומה אתם מצפים לקבל ממנו, משך הזמן שהתהליך צפוי לקחת, כמות הפגישות עם קונים פוטנציאליים, שיטות השיווק וחשיפת הנכס וכמובן קבלת עדכונים שוטפים על מנת שבכל שלב ‘תישארו עם היד על הדופק’. ככל שתציפו את הדברים האלה מהר יותר אנחנו מבטיחים לכם שהתהליך עצמו יהיה הרבה יותר חיובי וזורם, בלי קשר להצלחת העסקה

 

  1. טאבו-עירייה-מיסוי

באחריותכם ובאחריות המתווך לעשות בדיקה בכל אחד משלושת המישורים שציינו. לבדוק את צורת הרישום של הנכס בנסח הטאבו (תת חלקה, הצמדות ושטח), להוציא את תיק הבניין מהעירייה (זיהוי, תשריט, היתרים וכו’) ולהבין את משמעויות המיסוי שלכם בגין המכירה (מס שבח, היטל השבחה). אלה אמורים למנוע ממכם הפתעות ותקלות בשלב מתקדם יותר של העסקה ולכן רצוי מאוד לעשות אותו בתחילת התהליך.

 

  1. פרסום הנכס והצגתו

פרסום הנכס והצגתו בצורה שגויה היא כנראה הטעות הנפוצה ביותר כיום בקרב בעלי הדירות. לרושם ראשוני יש משמעות גדולה ויש אף כאלה שאומרים שלא ניתן לשנותו. ולכן, הקפידו לצלם את הנכס בצורה מקצועית שתשקף את המציאות, לא תציג מצג שווא ולא תגרום לאכזבה. כאשר תתקיים בדירתכם פגישה עם קונים פוטנציאלים, הקפידו על סידור החלל שייראה כמה שיותר מרווח, תדאגו לריח טוב וטמפרטורה נעימה והדגישו את היתרונות של הדירה עד כמה שניתן. לדוגמא, אם הדירה שלכם פונה לכיוון מערב ויש לה נוף פתוח, תדאגו לתאם את הפגישות לשעות אחה”צ המאוחרת על מנת שהלקוחות יוכלו להרגיש את האוויר הטוב ולצפות בשקיעה. בנוסף, השתדלו להיות נינוחים בעת הסיור ולהתערב כמה שפחות בפן המקצועי.

  1. ניהול המשא ומתן עד לסגירת העסקה

בשלב זה למתווך יש את החשיבות הגדולה ביותר. הוא צריך להביא לידי ביטוי את כל היכולות שיש לו, הידע והכלים שרכש על מנת להצליח לתפור את העסקה לשביעות רצונם של שני הצדדים. כל העבודה שלכם עד כה – הזמן, המאמצים, הוויתורים והלחצים מתנקזים לישרות האחרונה. סמכו על המתווך שבחרתם והניחו את האגו בצד. גלו סבלנות ואנושיות, שמרו על אנרגיה חיובית ותהיו בדרך הבטוחה לסגירת העסקה.

בהצלחה!

גיא דהאן ושון שמילוביץ

“פרנדלי” תיווך ושיווק נדל”ן

ארלוזורוב 11 רמת גן, 

טלפון: 054-315-6678

אל תפספסו הכתבות האהובות
חדר החדשות

כוכבי המרכז: תשעה נגנים מרמת גן וארבעה מגבעתיים בקונצרטי הקיץ של הפילהרמונית הצעירה

חדשות העיר רמת גן פלוס כוכבי המרכז: תשעה נגנים מרמת גן וארבעה מגבעתיים בקונצרטי הקיץ של הפילהרמונית הצעירה שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter הפילהרמונית הישראלית הצעירה  בקונצרטי

קראו עוד»
כתבות השער

החלום מעבר ליער

חלמתם פעם לכתוב ספר ולהוציא אותו לאור? במרכז המחוננים והמצטיינים סחל”ב בגבעתיים יגשימו לכם את החלום!

קראו עוד»
כתבות השער

30 שנה לשיא השיאים

רוגל נחום הוא מגדולי האתלטים שצמחו בישראל. 30 שנה הוא מחזיק בשיא בקפיצה משולשת (17.20 מ’) ולא נראה שיש איום באופק ● יותר משהוא בחר באתלטיקה, נדמה שהיא בחרה בו ●

קראו עוד»
אדם גורל יועץ נדל"ן

על יתרון המקומיות שמעתם?

מאת: אדם גורל על יתרון המקומיות שמעתם? שתפו שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב print לאחרונה שמתי לב לתופעה מעניינת, מתווכים לא מקומיים, מתל אביב, פתח תקווה

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם ניתן לשפר את הצעות היזמים?

כדי להימנע מהפסדים כספיים או מבזבוז של זמן, חשוב לדעת כיצד לבחור יזם אמין שיציע את ההצעה המסחרית הטובה והמשתלמת ביותר, ויבצע את הפרויקט באופן בטוח כולל בניה איכותית. רוצים לדעת מה לשאול אותו?

קראו עוד»
החיים הטובים

חקלאות העתיד אצלכם בבית!

HyGreens מזמינה אתכם לקחת חלק בחקלאות העתיד ולגדל את הירקות שלכם בעצמכם בעזרת מערכות הידרופוניות מעוצבות ומותאמות אישית – כל מה שצריך כדי לחיות אורח חיים בריא ואקולוגי, מבלי להתאמץ ומבלי לצאת מהבית.

קראו עוד»
חדשות העיר גבעתיים פלוס

אירועי שבוע הגאווה 2022 בגבעתיים נפתחו באירועים מרשימים

חדשות העיר גבעתיים פלוס ארועי שבוע הגאווה 2022 בגבעתיים בהשתתפות תושבים רבים מלכות הדראג סלין לה דיווין קריסטינה פוקס וקימברלי סוואן שתפו שיתוף ב facebook שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שיתוף ב twitter אירוע

קראו עוד»
כתבות השער

‘שירה היא מיצוי החיים’

זרקאור ‘שירה היא מיצוי החיים’ שיחה עם המשורר ואיש החינוך רון גרא נעמי לבנון-קשת שיתוף ב whatsapp שיתוף ב email שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter RG מאחוריו של המשורר ואיש החינוך רון גרא (74)

קראו עוד»
Shape
Shape
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

המדריך להזמנות

08/10/2021

חגיגה מתוקה במיוחד אצל תהילה

תהילה היא קונדיטורית נפלאה שכל קינוח יפהפה מעשה ידיה טעמו כטעם גן עדן, הבצקים פריכים, המילויים נימוחים, מתמוססים בפה ומשאירים טעם של עוד.
02/08/2021

ראמן משובח לאלו שמתגעגעים ליפן

‘תום תום ראמן’ געגועים ליפן בר פנזור שיתוף ב facebook שיתוף ב twitter שיתוף ב email שיתוף ב whatsapp שני ביקורים ממושכים ביפן הפכו גם אותי למעריצה וחובבת אוכל ותרבות יפנית. אז דמיינו לכם כמה […]
08/11/2021

ארץ הממתקים של עדי

ארץ הממתקים של עדי אם אי פעם חלמתם להגיע לארץ הממתקים, עכשיו אתם יכולים לעשות את זה! “ממתקים של פעם” הוא מפעל בוטיק בהרצליה שבו רוקחת עדי ממתקים מדי יום בעבודת יד, לפי שיטות בישול […]
02/13/2021

הקראק פאי של רון ועדן הוא מושחת וטעים בטירוף

הולי קראק פאי ממכר כמו סם, מושחת וטעים בטירוף גילוי נאות: אני מכורה לעוגה האמריקאית הזו וזה לא מפתיע כי מדובר באחת העוגות הכי שוות שיש. קראק פאי כשמה כן היא – עוגה ממכרת שהפכה […]
10/11/2020

ברמן צמוד עם בר מצויד באלכוהול

‘שעה שמחה’ קוקטייל עד הבית בחלומי, אני חוזרת הביתה אחרי יום עבודה מעייף, ובבית ממתין לי ברמן צמוד עם בר מצויד באלכוהול שמכין לי איזה קוקטייל פירותי-חמצמץ. אבל מציאות לחוד וחלומות לחוד, ולצערי אין לי […]
11/09/2020

המקרונים של מור הן קפיצה לפריז

‘הולי מולי’ איזה מקרונים נפלאים “הולי מולי” נוצר בתקופת סגר הקורונה כשמור לוי מצאה את עצמה בחל”ת והחלה לאפות מקרונים ולחלק לחברים ולבני המשפחה כדי שיהיה להם מתוק בפה ובלב. התגובות החיוביות גרמו לה להבין […]
09/11/2020

העוגה המפתיעה של אורטל

עוגות הסושי של אורטל כשפתחנו את הקופסא של אורטל, נצצו לנו העיניים עוגת הסושי שלה הייתה אחד הדברים המיוחדים, היפים והטעימים שראינו לאחרונה – שכבות שכבות של אורז, סלמון נא, אבוקדו, סלמון אפוי, דג טונה, […]
02/08/2021

איטליה על קצה המזלג

פסטה דלה קזה פסטה טריה של השף משה בראל מתמחה בייצור פסטה טריה על פי מסורת איטלקית רבת שנים. במפעל המשפחתי המיוחד מיוצרים מדי יום פסטה קצרה וארוכה, רביולי במילויים שונים, ניוקי, רטבים ועוד המון […]

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן