17/07/2024
17/07/2024
יום רביעי, 17 ביולי 2024
מתגלגלים

שש פעמים "כיפאק היי" לאיוניק 6

מבחן דרכים עם איוניק 6, החשמלית החדשה של יונדאי

כתב וצילם: ירון הולנדר

ינואר 2024

הפעם אחרוג ממנהגי ואתחיל את הכתבה מהסוף. ביום בו אנחנו מתלוננים כי רכב חשמלי עובר "רק" 500 ק"מ, ולא 614 ק"מ, כפי שמצהיר היצרן, כנראה אנחנו כבר במקום טוב. ולמה טוב? כי 500 ק"מ טווח אמיתי מכסים כל נסיעה בישראל, ונותנים שקט נפשי לרוכשים.
ביקשתי לבדוק את האיוניק 6, גרסת סלון חשמלית של יונדאיי, הגרסה שהיצרן מצהיר עליה כי ביכולתה לנסוע עד 614 ק"מ ארוכים בין טעינות בזכות סוללה גדולה בנפח 77.4 קווט"ש. נתון זה, ראוי שיבחן לעומק שכן טווח משמעותי שכזה מסיר את העוקץ לחלוטין מכל אלו שחוששים להיתקע בדרכים.
ומדוע יצרנים אוהבים להדגיש את המילה "עד"?
ראשית, בשביל לא להתחייב, כי אם לא תעמוד במילה בטוח שיהיה מי שיגרור את היצרן לערכאות משפטיות לא נחוצות. שנית, הטווח משתנה בהתאם לאופי הנהיגה, מצב הדרכים והשפעות מזג האוויר, ומניסיון )ברכבים אחרים), הפערים בין נסיעה ללא מזגן במצב חסכוני לבין מצב ספורט עם מזגן במלוא העוצמה יכולים להגיע אף ל 70- עד 80 ק"מ הפרש. וזה לא מעט ברכבים חשמליים.

"היצרן מצהיר כי ביכולתה לנסוע עד 614 ק"מ ארוכים בין טעינות בזכות סוללה גדולה בנפח 77.4 קווט"ש. נתון זה, ראוי שיבחן לעומק שכן טווח משמעותי שכזה מסיר את העוקץ לחלוטין מכל אלו שחוששים להיתקע בדרכים"

רכב חדש באבולוציה של יונדאיי
האיוניק 6 הינו רכב חדש באבולוציה של יונדאיי. הדגם ממשיך מסורת של יונדאיי, שממצבת עצמה בצמרת תעשיית הרכב. עד שנת 2030 בכוונת הקונצרן למכור מעל 3 מיליון רכבים חשמליים. חזון סביבה ירוקה בפיתוח כלי הרכב, עמד לנגד עיני המתכננים, כמו למשל שימוש בחומרים אקולוגיים להקטנת טביעת רגל פחמנית. וכך ניתן למצוא ברכב דשבורד העשוי מקני סוכר, הדלתות מכילות רכיבי שמן צמחיים, ריפוד המושבים מבקבוקי פלסטיק ממוחזרים, ושימוש בצמיגים ממוחזרים לפגושים. צריכת האנרגיה של הרכב משתמשת במינימום אנרגיה, ובעזרת תכנון נבון משיגים שיפורים נוספים כגון ספויילר אחורי כפול לשיפור נצילות, חישוקי הצמיגים בקוטר 18 אינצ' מאפשרים הגדלת טווח ב-70 ק"מ.
הרכב מאפשר מהירות טעינה גבוהה מאד – עד 350 קווט"ש DC . מי שכבר נחשף לדגמים אחרים של יונדאיי ימצא כאן קווי עיצוב דומים, חלל פנימי מעוצב ופונקציונלי, סביבת נהג נוחה, קונסולה צפה, דלת חלקה עם תא אחסון שקוף. ארבעה פיקסלים צבעוניים על ההגה משמשים פונקציות כמו, סטטוס טעינה,
נסיעה אחורנית, וסוג נהיגה. האיוניק 6 נאה מאד בחיצוניותה, ומושכת מבטים. זהו סוג עיצוב הבא עם אמירה דינמית, חדשנית ומודרנית, וברור מאד לזה שעתיד לרכוש אותה מה מביא אותו לשם.
בונוס אחר שבא עם הרכב הוא באפשרות
לספק חשמל החוצה עם שקע ביתי. פנימי או חיצוני, כלומר, הרכב יכול לשמש כסוללה ניידת גדולה, אם צריך. 

ואם בחשמל עסקינן, בדק הבוחן המודאג תדיר, מה עומד לרשות הנוסעים ולהלן ממצאיו:
משטח טעינה אלחוטי ועוד 2 נקודות יו אס בי ( C-TYPE ) ויו אס בי "רגיל" לצורך חיבור טלפון למערכת המולטימדיה מקדימה, ושתיים מאחור יספקו כל נוסע, ובנוסף שקע 12 וולט מסורתי, נמצא מתחת לקונסולה הצפה.

נראה לאן נגיע עם טווח מוצהר של 525 ק"מ
האיוניק מרווחת מאד הודות לבסיס גלגלים נדיב של 295 ס"מ שעושה נפלאות ומעניק נוחות רבה בעיקר ליושבי השורה השנייה. המושבים הבהירים מכניסים אור לחלל הנוסעים, גם כאשר אין גג שמש פנורמי מעל. בהירות הריפוד גם נותנת תחושת מרחב גדול. רשימת רמות הגימור היא ארוכה ומפורטת כמו המחירים המתחילים ב-214,458  ש"ח, ומגיעים עד 295,458 .₪
יש לדעת כי מפתחי הסוללות ממליצים על טעינות בין 20%-80% , ומקובל לראות כי סוללה שמגיעה ל 80% , קצב הטעינה שלה יורד עד לטעינה מלאה. אלו שיש להם עמדה ביתית יכולים כמובן לשלוט ברמת הטעינה ומן הסתם עומד לרשותם בד"כ זמן רב יותר.

על המסך הגדול בבוקר, עומד לרשותנו טווח מוצהר של 525 ק"מ, נראה לאן נגיע אתו. העלייה המתונה (יחסית) אל הבירה גובה את מחירה בק"מ מהירים היורדים מטווח הנסיעה, ואין קשר בינה לבין המרחק האמיתי. על כביש 90 אין כמעט תנועה, כך שניתן לקבע את מהירות הרכב בבקרת השיוט ולהנות מתנועה חלקה וחרישית. כביש 31 העולה מים המלח לערד הוא כביש לבחינת יכולות ספורטיביות עם הרכבים המתאימים. כאן מעבירים למצב ספורט, ושום נהימה פראית לא בוקעת מאיזה אגזוז, אלא רק מומנט מתפרץ המעיף את ה-6 בקלילות וללא מאמץ.
אנשים הזקוקים להמחשה כיצד מרגישים כאשר מאתיים עשרים ושמונה סוסים עצבניים, בועטים במומנט של 35.6 קג"מ, מוזמנים לניסויי עקיפה בכביש 31 .

במצב ספורט התאוצות של ה-6 מרשימות וחלקות, אבל העברה למצב הזה מורידה מיידית 10% מטווח הנסיעה. הפעלת מזגן, ודילוגים בין הטמפרטורות יורידו בהתאמה קילומטרים ניכרים מהטווח

שורות סיכום
כ-500 ק"מ נסעתי עם האיוניק 6 במהלך סוף השבוע. הרכב מבטיח נראות ואלגנטיות, חדשנות וטכנולוגיות. הנסיעה חלקה ונעימה. אין הפתעות ואין חרדות, ואם היצרן מבטיח טווח שנשמע דמיוני, ובפועל נוסעים "רק" 500 ק"מ (פלוס מינוס), ואנחנו עדיין מתלוננים, כנראה שהגענו לנקודה ממנה ניתן להתלונן כשטוב מידי. אגב, מי בדיוק נוסע מידי יום 500 ק"מ?
במצב ספורט התאוצות של ה-6 מרשימות וחלקות, אבל העברה למצב הזה מורידה מיידית 10% מטווח הנסיעה. הפעלת מזגן, ודילוגים בין הטמפרטורות יורידו בהתאמה קילומטרים ניכרים מהטווח הגדול, מאידך, נסיעה רגועה ושקולה בשילוב כמובן עם בקרת השיוט יניבו נתונים קרובים לאלו של היצרן, ויתכן שבטווח הארוך אפילו יאפילו עליהן.(לחיוב).
מחירי הכניסה לדגם 6 מתחילים ב-214,000 ₪ ומגיעים במבחר אפשרויות אבזור להגיע עד 295,000 ₪. האיוניק 6 מאפשרת התניידות מנותקת בתוך בועה נעימה, העוצמה של הרכב מגיעה מתוך השקט והביטחון שנגיע לכל מקום שנרצה.

מבחן דרך

יונדאיי איוניק 6


רמת אבזור LIMITED
מנוע חשמלי הספק 228 כ"ס. מומנט 35.6 קג"מ
צריכת חשמל (במבחן) 16.9 קווט"ש/ל 100- ק"מ. (נתון מצויין).
אחריות לרכב 5 שנים, ולמערכת החשמלית 7 שנים.
מחיר (רכב מבחן) 260,458 ₪

רמת האבזור הבטיחותי: 7

לאתר היצרן, הקליקו כאן

……………………………………

יש לכם שאלות או הבהרות לכותב ירון הולנדר? הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס' 114
מבחני דרך

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 121

מגזין 121 גרסת דפדוף אינטראקטיבית הקליקו על המודעות שבמגזין למידע רלבנטי נוסף חזרה לאתר המגזינים ספריית המגזינים עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס', בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום! עשו מנוי

קראו עוד»
כתבות השער

"גבעתיים כובשת את לבבות הישראלים"

דרור דבאח הוא מנכ"ל 'יעד' החברה לפיתוח גבעתיים המסכם בימים אלו חמש שנות כהונה ● מהנדס אזרחי ובעל תואר שני במנהל עסקים הרואה בעשייה הציבורית שליחות ● נשוי ואב לשלושה, מתגורר ביבנה

קראו עוד»
החיים הטובים

איזה קיץ לוהט

הגיע הקיץ, חם כל כך בחוץ ומצב הרוח ירוד. אספתי עבורכם מספר מנות חדשות שיספקו לכם רגעים טעימים במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
כתבות השער

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד»
Shape
Shape

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד»

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן