31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
המים כחולים המים צלולים

סגן ירון וסגן יובל - שני צעירים שהם מקור לגאווה

ד"ר נגה רוזנפרב

לפני כחודש צעדו סגן עילי טל וסגן עידו הראל, בן ה-21 מגבעתיים על רחבת המסדרים בטקס הסיום של קורס חובלים מחזור 147.  לאחר קורס אינטנסיבי ומשמעותי, במעמד מרגש, נחשפו דרגות הקצונה שלהם והוענקה להם סיכת החובל. עלה ים!

טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 התקיים בבסיס זרוע הים שבחיפה. הטקס נערך בנוכחות, ראש המטה הכללי, רב אלוף הרצי הלוי, מפקד זרוע הים, האלוף דוד סער סלמה, קציני הפיקוד הבכיר בזרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

קורס חובלים הינו קורס יוקרתי הנמשך כשנתיים וארבעה חודשים, אשר מכשיר את דור המפקדים הבא של זרוע הים העתידים לפקד בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות. החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית.

הקורס מורכב משלוש מגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס.

בקורס חובלים מחזור 147 הוכשרו כ-34 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים בזרוע הים, ועם סיום הקורס שובצו בכלי השייט השונים.

סגן עילי טל

יובל: "ידעתי שאני רוצה לעשות שירות משמעותי שתורם לביטחון המדינה. כששמעתי על קורס חובלים, הבנתי שזה המקום עבורי" עילי: "השילוב של הפיקוד, האתגרים שהים מציב לך והמבצעיות זה בדיוק מה שאני מחפש בשירות שלי, ואין מאושר ממני לעמוד על רחבת המסדרים ולקבל את סיכת החובל"

סגן יובל הראל סיים את הקורס במגמת שייט ושובץ בספינת הטילים אח"י עצמאות מדגם סער 6. יובל למד בתיכון קלעי ושם הרחיב את לימודי הביולוגיה והכימיה. בנעוריו היה חניך ומדריך בתנועת הנוער העובד והלומד בקן בורוכוב. 

סגן עילי טל סיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת אח"י מגן מדגם סער 6. עילי למד בתיכון תלמה ילין לאומנויות בגבעתיים והרחיב את לימודי המוזיקה. לפני גיוסו לקח חלק בתנועת נוער העוסקת בכושר קרבי כהכנה לקראת השירות הצבאי שלו.

האם תמיד רציתם להיות חובלים? 

יובל: "לפני הגיוס שלי לצה"ל ידעתי שאני רוצה לעשות שירות משמעותי שתורם לביטחון המדינה. כששמעתי על קורס חובלים, הבנתי שזה המקום עבורי" וממשיך, "השילוב של הפיקוד בתווך הימי, אתגר אותי מהרגע הראשון והיום אני מבין שהגעתי למקום הנכון."

עילי: "מהרגע שנולדתי ידעתי שאני רוצה שירות משמעותי, היו לי קרובי משפחה ששירתו בזרוע הים וסיפרו לי חוויות מהשירות שלהם. ידעתי שלכאן אני רוצה להגיע" וממשיך, "השילוב של הפיקוד, האתגרים שהים מציב לך והמבצעיות זה בדיוק מה שאני מחפש בשירות שלי, ואין מאושר ממני לעמוד על רחבת המסדרים ולקבל את סיכת החובל."

סגן יובל הראל

הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. מה היה השלב האהוב עליכם במהלך הקורס?

יובל: השלב האהוב עלי היה השלב הייעודי, בו הזה הבנתי את התפקיד בצורה הטובה ביותר, למדתי ופיתחתי את דרך הפיקוד שלי על הלוחמים".

עילי: השלב האהוב עלי היה שלב האקדמיה – במהלכו למדנו לתואר ראשון במדעי המדינה, התחברתי מאוד לתוכן ולסוג הלימודים והרגשתי שאני מפתח את הידע שלי ואת דרך הפיקוד שלי".

כתבות השער

כתבות השער של המגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'. סיפורים מעניינים ומרגשים עם תושבי האזור

תוכלו להתעדכן בסיפורים אישיים שכיף לקרוא, המשפיעים והמשפיעות לטובה, מדריכי אופנה ואוכל, גמלאים ושורדי השואה, רכילות וצרכנות, בנקאות ומסחר, יחסים ומשפחה, אקטואליה מקומית וספורט ועוד.

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד »
Shape
Shape
אולי יעניין אותך

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן