22/04/2024
22/04/2024
יום שני, 22 באפריל 2024
מתגלגלים

חשמלית ושמה נירו EV

מבחן דרכים לקיה נירו EV שלאחרונה עשתה עלייה

כתב וצילם: ירון הולנדר

פברואר 2024

בימים בהם שוק הרכב מוצף במותגים שלא הכרנו לפני שנה ושנתיים, המציעים שפע טכנולוגי וחידושים בתחום החשמלי, הציגה קיה לשוק המקומי את הגרסאות שלה – החשמליות וההיברידי הנטען.

הדגם החשמלי החדש של קיה נירו מגיע ברמת גימור אחת מאובזרת מאוד שכוללת: כוונון חשמלי למושב הנהג, ריפודי עור למושבים, בורר הילוכים בתצורת חוגה, בורר מצבי נהיגה בלחיצת כפתור ומערכת מולטימדיה מתקדמת בעלת חיבור לאנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי. לשיפור הבטיחות התווספו מערכות חדשות כמו היגוי אקטיבי בסטייה מנתיב, התרעת תחילת תנועה מלפנים והתרעה למניעת שחכת ילדים במושב האחורי.

הישיבה מלפנים גבוהה, והדשבורד מעוצב באופן כזה ששדה הראיה נקי מעצמים חוסמים, ובאופן יחסי גדול מהמקובל. גם הקונסולה המרכזית שלאחרונה נוכחתי במספר מותגים שחוסמת בין המושבים הקדמיים, נמוכה ואינה מפריעה.

אבל, מסך המולטימדיה המלבני בגודל 10.25 אינצ',  קטן מהמקובל כיום אצל המתחרים, וכאשר משלבים הילוך לאחור התצוגה קטנה עוד יותר.

להקלת הנסיעה לאחור ישנו רטט חזק בהגה כל אימת שגוף זר פולש לתחום הנסיעה.

"הנירו החדשה אינה מאכזבת בשום פרמטר, ולא מפילה אותך בהתלהבות יתר. היא חפה מכל גימיק שיווקי, ומביאה שימושיות הגיונית ויום יומית שתמשיך ותגרום לרוכש שלה ללטוש עיניים לדגם הבא באבולוציה"

נתון צריכה לכל מאה ק"מ

העיצוב החדש שינה גם את מידות הרכב מכל צד, האורך צמח בשבעה ס"מ הרוחב בשניים וגם הגובה, אך החשוב בהם הוא מרווח הסרנים שגדל בשני ס"מ, מה שיאפשר לנוסעים השורה השנייה יותר מקום.

הנירו הזאת מגיעה עם סוללה בקיבולת 64.8 קווט"ש, המפיקה הספק של 204 כוחות סוס, ומומנט 26 קג"מ. טווח הנסיעה המקסימלי מגיע עד 460 ק"מ, וצריכת החשמל 16.2 לכל מאה ק"מ.

אגב, נתון צריכה לכל מאה ק"מ הוא מדד נוח להשוואה בין כל שטף הרכבים החשמליים שנחתו פה בשנים האחרונות, ומניסיון אני יכול להעיד כי המספר 20 נתפס (אצלי לפחות) כזה המסמן את קו פרשת המים. מי שמתחת לו הוא חסכוני, ומי שמעל בזבזני, ונזקק לסוללה גדולה יותר כדי להגיע לטווח זהה (או יותר). על הנייר נתונים אלו מבטיחים רבות. חברים שרכשו את החשמלית מהדור הקודם הצליחו בנהיגה מתונה לעלות על נתוני היצרן, ובכך אתגרו אותי לעשות כן.

רגע פלאי של מסורת

איציק, האורח התורן שלי לטיול היומי עובד לפרנסתו גם כנהג לטיולי שטח, כך שצפוי לנו מבחן מעניין. איציק הציע שניסע אל קאסר אל יאהוד. אתר הטבילה שנמצא על כביש 90, סמוך לנקודת החיבור עם כביש 1. על מנת להחזיר וואטים שנעלמו בעליות לירושלים העדפנו להמשיך לרדת בכביש 1.

מי הירדן גאו מאד, שתי הגדות הסמוכות בימים רגילים, התרחקו כפליים, והמים כיסו אפילו את הדק ממנו יורדים המאמינים אל המים.

ומה כל כך מיוחד באתר הזה? (שעובר קצת שיפוצים ובנייה לקראת ימים טובים יותר).

המסע שלנו מתחיל, כמו סיפורים רבים, בתנ"ך. ברגע המדהים בו מסתיים מסע בן 40 שנה במדבר ועם הנוודים הופך במחי כמה צעדים לעם של יושבי קבע. משה נשאר מאחור, ועם ישראל נכנס אל הארץ המובטחת, כאשר בדרך נס הירדן השוצף עוצר את מימיו ובני ישראל עוברים בחרבה. על פי המסורת, הרגע הפלאי הזה התרחש ממש כאן, במקום המכונה היום קאסר אל יהוד…

 

"הנירו הזאת מגיעה עם סוללה בקיבולת 64.8 קווט"ש, המפיקה הספק של 204 כוחות סוס, ומומנט 26 קג"מ. טווח הנסיעה המקסימלי מגיע עד 460 ק"מ, וצריכת החשמל 16.2 לכל מאה ק"מ"

שימושיות הגיונית ויום יומית

קיה יש לומר, נקטו בצעד אמיץ כאשר בחרו דגם מוצלח שלהם, ובמקום למתוח ולעדכן אותו, בחרו לבנות אותו מחדש, כאשר הדבר היחיד שנותר הוא השם.

כשמשלמים 200 אלף שקלים וצפונה כבר מקובל לראות רמת גימור גבוהה, ומצפים לקבל למשל מושב נוסע מתכוונן חשמלית, מסך מולטימדיה אולי טיפה יותר גדול, וכאן, בנירו שקיבלתי, הדברים "הקטנים" הללו לא נמצאים, וחבל.

מצד שני יש וייז מובנה שמתחבר עם סים מקומי, או דרך דונגל/נתב אלחוטי של הטלפון, או באמצעות אנדרואיד אוטו או אפל קאר חוטי ואלחוטי.

הנירו החדשה אינה מאכזבת בשום פרמטר, ולא מפילה אותך בהתלהבות יתר. היא חפה מכל גימיק שיווקי, ומביאה שימושיות הגיונית ויום יומית שתמשיך ותגרום לרוכש שלה ללטוש עיניים לדגם הבא באבולוציה.

במצטבר נסעתי איתה קצת פחות מ-500 ק"מ (רובן ככולן מחוץ לעיר וללא מזגן), והצלחתי להוציא נתון טוב יותר מזה שהצהיר היצרן, 15 קווט"ש למאה ק"מ, ולפי החישוב ניתן להגיע בנהיגה מתונה כשלי לטווח של 430 ק"מ בין טעינות.

סביב 200 אלף שקלים יש מתמודדים שהנירו צריכה להתמודד מולם, ומה שיש לה להציע הן נקודות החוזקה שלה, והן אלו שיקנו לה גם את היתרון.

מבחן דרך

קיה נירו  EV

מנוע חשמלי

הספק 204 כ"ס.

מומנט 26 קג"מ.

קיבולת 64.8 קווט"ש

אחריות יצרן ל-5 שנים או עד 100,000 ק"מ

אחריות לסוללה ל-7 שנים או עד 150,000 ק"מ

לאתר היצרן, הקליקו כאן

……………………………………

יש לכם שאלות או הבהרות לכותב ירון הולנדר? הקליקו כאן לשליחת דואר אלקטרוני

הכותב, ירון הולנדר, הוא בעל הבלוג ‘החיים שלך דבש’

הכתבה התפרסמה במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס' 114
מבחני דרך

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד »

הכי מעניין !

כתבות וטורים מלאי עניין ורלבנטיות

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות

קראו עוד»
מגזין גבעתיים פלוס

מגזין גבעתיים פלוס 118

הימים עוברים, וכבר פסח. למרות שחג הפסח הוא חג החירות, לרבים מאיתנו נשללה חירותם, על אחת כמה וכמה עבור 133 חטופים.
בחרתי לצטט מתוך השיר שכתב והלחין אורן ברזילי עבור הלהקה 'מופע הארנבות של ד"ר קספר':
"כן, הכל יהיה בסדר אנחנו עוד נזרח והאור אל שמעבר עלינו ייפתח"
אני מאחלת לכולכם חג משפחתי רגוע, לתלמידים חופשה שקטה ובטוחה, והלוואי שהמלחמה
הזו תיגמר כבר והחטופים יחזרו הביתה. בשורות טובות
, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
המומחית רוית סיני

האם הכל כלול? חלק 1

הסיסמה הנפוצה בהתחדשות עירונית היא שהבעלים אינם משלמים דבר והכל הוא על חשבון היזם – זה כמובן תלוי בסעיפים הקטנים של ההסכם המשפטי שיחתם לבסוף מול היזם.

קראו עוד»
Shape
Shape

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד»

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד»

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן