22/07/2024
22/07/2024
יום שני, 22 ביולי 2024

כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי"

ראיון בפרספקטיבה הנכונה עם השחקן והזמר עומר דץ

ד"ר נגה רוזנפרב

צילום: אור דנון

18/3/2020

נפגשנו לראיון ב'מתוקה' בקניון גבעתיים כי עומר מת על בורקס הבטטה שלהם. הוא צעיר ואנרגטי וכשהוא מדבר על התיאטרון העיניים הירוקות שלו נוצצות. זה היה בוקר לא קל עבורו. לראשונה בקריירה, נדרש לבחור בין שתי הצעות מעולות, האחת במיוזיקל בתיאטרון והשנייה בטלוויזיה. "אני מרגיש כמו במשפט שלמה" אמר והתלבט. טלפון מהסוכנת וטלפון מאבא והבחירה נעשתה.

עומר דץ בן ה-26 (ב-13.4 יהיה בן 27) נולד וגדל בגבעתיים, בן לאורנה ומשה דץ ואח ליועד. הוא למד בבית הספר יגאל אלון, הצטרף לשבט צופי רמת גן ולמד בתיכון בליך ברמת חן במגמת חוק ומשפט. כבר כתלמיד תיכון, הוא שיחק שתי עונות בסדרת הדרמה הטלוויזיונית "עד החתונה" של רשת בערוץ 2 בתפקיד יונתן בן שושן בנם של רובי פורת-שובל ושמיל בן-ארי ואחיו של אוהד קנולר, והנחה את 'ביטניק' – רצועת MTV לנוער בניקולודיאון.

כשסיים את לימודיו בתיכון התלבט האם להצטרף לחבריו שיצאו לשנת שירות בשבט הצופים באשדוד או להתגייס לצה"ל ועם התקבלותו ללהקת חיל האויר, בחר בגיוס.

כעת, הוא מתגורר בגבעתיים עם אבא משה, אחיו יועד והכלבה מאמי ופוגש את אמא אורנה כמעט כל יום. הוא משחק בתיאטרון הבימה ובקרוב גם יופיע על מסך הטלוויזיה ולאחרונה נבחר לרשימת היפים והמשפיעים של 'טיים אאוט'.

"בשנת השירות השלישית שלי בלהקת חיל האויר, החלטתי שאני רוצה ללכת לכיוון המוזיקלי, והלכתי להתמודד בתחרות "הכוכב הבא" [...] מפה לשם מצאתי את עצמי בחצי הגמר אחרי 17 ביצועים. אני פשוט אוהב לשיר!"

נולדת למציאות בה כולם מכירים אותך. האם זה בא לך בטבעיות להשתלב בעולם הבמה?

"בתור ילד לא ממש הכרתי מציאות אחרת. למשל כשהייתי בן ארבע בערך וההורים שלי השתתפו במחזמר 'סינדרלה', אבא שלי מספר שאחרי ההופעה ילדים באו להצטלם איתם ולבקש חתימות ואני לא הבנתי מה זה בכלל, ופשוט עמדתי בתור עם כל הילדים כדי לבקש חתימה. אחר כך גם השתתפתי בקלטות של ההורים שלי.

בשנת השירות השלישית שלי בלהקת חיל האויר, החלטתי שאני רוצה ללכת לכיוון המוזיקלי, יותר מאשר שירה בטקסים והלכתי להתמודד בתחרות "הכוכב הבא". ממש היססתי אם להתמודד או לא… אז, הקהל בבית בחר והצביע וקצת חששתי מהקשר המשפחתי שלי ואיך יקבלו אותי… מפה לשם מצאתי את עצמי בחצי הגמר אחרי 17 ביצועים. אני פשוט אוהב לשיר!"

"סיימתי השנה את הלימודים וכעת אני משחק בתיאטרון הבימה בהצגה 'מצדה 1942' - מחזה מוזיקלי מרגש בבימוי משה קפטן [...] בתפקיד הקצין הנאצי העוזר של קפטן בליק אותו משחק רוי מילר"

אחרי שהשתתפת בתוכנית "הכוכב הבא", חתמת ב'ארומה מיוזיק' הוצאת שני סינגלים לרדיו ואספת חומרים לאלבום. ואז, עצרת הכל והתחלת ללמוד משחק – איך עשית את הבחירה בין השירה לתיאטרון?

"בעקבות הכנות לתפקיד שקיבלתי, אבא שלי אמר לי – 'אם אתה רוצה לעבוד בעתיד כשחקן ולהתפרנס מזה – אתה חייב לדעת במה אתה טוב ובמה פחות' ולכן אתה חייב ללמוד. החלטתי שאני עוצר את הכל, מחקתי את החשבון באינסטגרם, הפסקתי עם המוזיקה ונרשמתי ללימודי משחק של שלוש שנים בבית הספר למשחק של יורם לוינשטיין.

הלימודים היו אינטנסיביים מאוד, אבל נהניתי ולמדתי המון. בתיאטרון אני משלב את כל היכולות שלי – שירה, משחק ותנועה, ובזה בעצם הכוח שלי."

באיזה הצגה את משחק כעת?

"סיימתי השנה את הלימודים וכעת אני משחק בתיאטרון הבימה בהצגה 'מצדה 1942' – מחזה מוזיקלי מרגש מאת דיוויד גולדסמית' המבוסס על מחזה מקורי מאת גלן ברנבוים בבימוי משה קפטן למוזיקה של שוקי לוי. המחזה מספר על להקת התיאטרון היהודי בגטו ורשה הנדרשת על ידי הנאצים להמשיך ולהציג בפני היהודים בגטו יצירות תיאטרון. יוסף, ראש להקת התיאטרון, מחליט לכתוב מחזה חדש המספר את סיפורם של היהודים שהתבצרו במצדה ונלחמו עד טיפת דמם האחרונה ברומאים. בערב הבכורה, מורה המפקד הנאצי לראש הלהקה להרגיע את הצופים בהצגה ולהבטיח להם כי הפינוי המתוכנן מהגטו למחרת בבוקר יובילם אל מחנות בהם יחיו ברווחה. ראש הלהקה וחבריו מתמודדים מעתה עם שאלה מוסרית הנוגעת לחייהם שלהם ולחיי עשרות אלפי יהודים אחרים בגטו.

זו הצגה נורא חשובה, בנושא מאוד חשוב, באים לצפות בה גם בני נוער כהכנה למסע בפולין ואני בתפקיד הקצין הנאצי העוזר של קפטן בליק (רוי מילר) וגם בתפקיד יהודי בהתחלה ובסוף."

 

הדצי והנאצי עם רוי מילר

לוהקת לסידרה החדשה לנוער של גיורא חמיצר "סקיי" בערוץ "ניקטין". מה אתה יכול לספר על הסידרה ועל התפקיד?

עומר צוחק "אני לא יכול לספר לך כלום…. זו סידרה לנוער כמו 'השמינייה' על חייזרית שנוחתת בארץ".

איזה שחקן מהווה השראה עבורך?

"כשנמשכתי לתיאטרון והתחלתי לעבוד כשחקן זה היה איתי טיראן, היום זה נדב נייטס שחקן תיאטרון בית לסין וגם שחקנים בהצגה 'מצדה 1942' שכל אחד מהם מהווה השראה עבורי: רוי מילר, יגאל שדה, רובי פורת שובל."

 תכניות לעתיד – 5 שנים מהיום?

"עושה מחזות זמר ואני מקווה שאני אהיה אחרי אלבום משלי. אמנם שמתי את הגיטרה בצד לשלוש שנים אבל אני אחזור למוזיקה, ליצור ולשיר. בגדול, ממשיך לעבוד ולעשות רק מה שאני אוהב."

 מה עם קריירה בחו"ל?

"כאן נולדתי, כאן ביתי וכאן אבנה את הקריירה שלי בשתי ידי. אני מאוד אוהב את הארץ וזו לא אופציה."

קולנוע?

אני אוהב מאוד! הלוואי ויציעו לי תסריט שווה!"

מצדה 1942 צילום אליצור ראובני

מהי העצה הכי טובה שקיבלת כשחקן?

"יורם לוינשטיין אמר לי לא להיפגש עם הקהל, עם קרובים שלי לפני הצגה. לא להגיד שלום לאמא, אבא, חברים שבאים לראות אותי כי זה מוציא מריכוז. וזה באמת כך, כשבאו לצפות בי נורא דאגתי שהם יושבים טוב, שהם רואים טוב וזה מוציא מפוקוס."

 מה אתה הכי אוהב לעשות בשעות הפנאי?

"אני אוהב לעשות ספורט לאחרונה, אני עושה יוגה פעמיים בשבוע עם המאמנת האישית שלי מור, אני אוהב מאוד לשיר אבל הכי הרבה לראות טראש בטלוויזיה…"

רגע של אושר מהשנה האחרונה?

"הרגע הכי מאושר שלי הוא שנכנסתי ל'הבימה', סיימתי בית ספר למשחק ונכנסתי לבית חדש."

השאלון המהיר של גבעתיים פלוס

  1. שיר שאתה הכי אוהבת? Sting – Shape of My Heart

  2. איזה מאכל אתה הכי אוהב לאכול? שניצל עם פירה בקפה נואר, לביבות בטטה של אורנה ואלה ולאחרונה אני אוהב לאכול בווק אנד ווק.

  3. עם מי היית רוצה לאכול ארוחה של פעם בחיים? השחקן עידו רוזנברג

  4. דמות משפיעה בחיים? אבא שלי

  5. מוטו לחיים/ציטוט שבא לך לשים עליו   את הספוט? חיה ותן לחיות.

  6. מקום בעולם שהיית רוצה לנסוע/לטוס אליו לחופשה? איי סיישל.

הכתבה התפרסמה במגזינים 'גבעתיים פלוס' 65 ו'רמת גן פלוס' 65

עדכון: 21/3/2024

עומר דץ נפטר היום, 21/3/2024, לתדהמת כולנו בגיל 30 בגבעתיים. הובא למנוחות בבית העלמין בנחלת יצחק שבגבול גבעתיים

יהי זכרו ברוך

המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

"גבעתיים כובשת את לבבות הישראלים"

דרור דבאח הוא מנכ"ל 'יעד' החברה לפיתוח גבעתיים המסכם בימים אלו חמש שנות כהונה ● מהנדס אזרחי ובעל תואר שני במנהל עסקים הרואה בעשייה הציבורית שליחות ● נשוי ואב לשלושה, מתגורר ביבנה

קראו עוד»
החיים הטובים

איזה קיץ לוהט

הגיע הקיץ, חם כל כך בחוץ ומצב הרוח ירוד. אספתי עבורכם מספר מנות חדשות שיספקו לכם רגעים טעימים במיוחד,
בר פנזור

קראו עוד»
כתבות השער

איך סיפור נולד?

איך הפכו כל הרעיונות של 22 תלמידי כתה ה' במרכז המחוננים והמצטיינים סחל"ב בגבעתיים לספר אחד משותף ומרתק 'אסקייפ – התעלומה במבנה הקסום'

קראו עוד»
כתבות השער

סיפור מהסרטים בשלושה ימים

איה כהן אבישר קשרה את הסיפור שכתבה בעשיה של אור-לי, במשפחה המיוחדת שלהם, בנסיבות נפילתו של עומרי וזכתה בפרס הראשון בתחרות, ארבעה כרטיסים לפסטיבל הסרטים בקאן, 'הכל כלול'.

קראו עוד»
כתבות השער

ליאור קינן וספי עובדיה מדווחים מהשטח

אם גם אתם שמעתם את הכתב והפרשן הפוליטי ספי עובדיה מספר חוויות מגבעתיים בתוכנית הבוקר שלו בגלי צה"ל, או צפיתם בליאור קינן, הכתבת והמגישה מדווחת מהשטח וזיהיתם את הרחוב שלכם ברקע במהדורה של חדשות 13, זה לא במקרה. הזוג הנשוי מתגורר ממש כאן בגבעתיים

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן