07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

איך לבחור את המתווך שבאמת יעבוד עבורכם?

איך תבטיחו שלא תתקעו עם "חאפר"

אדם גורל

שתפו

פורסם: 23/06/2023

לעיתים קרובות המתווך נתפס כמי שחסך עבורנו הרבה כסף או הצליח להשיג תמורה גבוהה בעבור הדירה ובמקרים אחרים נתפס כמישהו שלא נותן ערך מוסף וש"סתם גובה כסף".

אני שמח לחלוק איתכם מספר טיפים שיעזרו לכם להגיע למתווך שבאמת מתכוון לעבוד בשבילכם:

  • אל תתביישו לשאול שאלות, והרבה. לפני הכל שאלו אם המתווך מורשה, למרות שהמתווכים חייבים להיות בעלי רישיון, בפועל – לא כולם כאלה. חשוב לשאול גם שאלות שבוחנות את מקצועיותו ואת יושרו: כמה שנים הוא בתחום, היכרותו עם האזור, האם יש לו ממליצים ומיהם ומה בעצם מבדל אותו ממתווכים אחרים.
  • מתווך צריך להציג לקונה את המסמכים הרשמיים המציגים את פרטי הנכס כולל רישום הבעלים החוקיים, נסח הטאבו או אישור זכויות, והאם הנכס אצל כונס נכסים.
  • חובתו של המתווך לעדכן אתכם בכל מידע מהותי שאם יגיע לידיעת הרוכש, יכול להשפיע על ההחלטה שלו אם לרכוש את הנכס או לא, ואם כן, באיזה מחיר? וגם להבין בעניינים מהותיים: משכנתא, האם יש חריגות בנייה? שעבוד של נכס, רישומים בטאבו, להכיר את מצאי הנכסים שקיים בסביבה וליידע האם מחיר הנכס ריאלי.
  • לפני שאתם חותמים על בלעדיות שאלו את המתווך באופן ברור כיצד הוא מתכוון לעבוד בשבילכם? ומהם הכלים שבהם ישתמש לטובת מכירת או השכרת הדירה?
  • לפני שאתם חותמים על בלעדיות שאלו את המתווך באופן ברור כיצד הוא מתכוון לעבוד בשבילכם? ומהם הכלים שבהם ישתמש לטובת מכירת או השכרת הדירה?
  • ברור שככל שתקציב הפרסום והשיווק יהיה גבוה יותר, התוצאות תהיינה טובות יותר. משמעות המיתוג ו"האריזה השיווקית" של הנכס יבואו לידי ביטויי ישירות במחיר! ועכשיו, שאלו עצמכם האם הכלים הללו מספיקים עבורכם?
  • איך תדעו במהירות אם המתווך פועל לטובתכם? בררו מהי עמדתו של המתווך לגבי שיתופי פעולה. מתווך שפתוח לשיתופי פעולה עם מתווכים מובילים אחרים, יוכל להציע מבחר גדול יותר של נכסים שיתאימו לכם, וגם להביא לכם יותר רוכשים פוטנציאליים שמעוניינים בנכס בדיוק כמו שלכם. שיתופי פעולה כוללים גם עבודה עם בעלי מקצוע ספציפיים שלא בתחומי הדעת של המתווך, כמו: שמאות מקרקעין, הנדסת בנין, אדריכלות ועריכת-דין.

עסקת נדל"ן  היא עסקה יקרה ואמוציונלית, שבה מחיר כל טעות גבוה, לכן חשוב לפנות לבעל מקצוע מנוסה -מתווך נדל"ן, שהוא האדם המקצועי שילווה את הקונים והמוכרים בתהליך. מתווך טוב הוא נכס יקר וחשוב. בעסקת נדל"ן שהיא  הגדולה בחיינו, חשוב שיהיה לצידכם מתווך מקצועי  שיביא לתוצאות טובות יותר. אני ושותפיו בנבחרת הנדלן מחויבים לעבוד עבורכם! כל מנת לעזור לכם להגיע לעיסקה הטובה ביותר עבורכם בשילוב מקצועיות, שירותיות, ניסיון רב ולא פחות חשוב, ללא השפעה של אמוציות ואגו.

אדם גורל מתמחה בהפיכת עסקאות נדל"ן מורכבות לפשוטות, נעימות ומשתלמות.  חבר הנהלת לשכת מתווכי הנדל"ן גוש דן, 

יש לכם עוד שאלות, צרו קשר ישירות עם אדם:

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי. אין לראות באמור המלצה מכל סוג שהוא

התמונות להמחשה בלבד

טור המומחה של אדם גורל התפרסם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כתבות נוספות של המומחה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן