07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023

לסגור עסקת מקרקעין בלי עו"ד:
סיוט שלא נגמר

שתפו

עד כמה זה חשוב ומשמעותי לסגור עסקת נדל"ן עם עורך דין מקרקעין שמכיר את האיזור, את מדיניות העירייה, את מה שחשוב לכם?

השבוע הצלחנו לסגור עסקה סבוכה ומסורבלת, עם פרטים רבים ותנאים לא פשוטים. חלק הארי מהצלחת העסקה, אם אתם שואלים אותי, היה תודות לעורך הדין המומחה במקרקעין, שהעניק ייעוץ והכוונה מצוינים, מה שגרם לי להגיע למסקנה שחשוב לי לשתף איתכם: אפשר לסגור עסקת מקרקעין בלי מתווך, אי אפשר לסגור עסקת מקרקעין בלי עורך דין מומחה.

מדוע חשוב להיעזר בעו"ד מקרקעין בעסקת נדל"ן?

האחריות המקצועית של עורך הדין רבה ויסודית, במיוחד כשמדובר בייצוג קונים ונדרשות להתבצע בדיקות רבות. עורך הדין עובד בשיתוף פעולה עם יתר הגורמים המקצועיים המעורבים בעסקה, כגון שמאי, יועץ מס, יועץ משכנתא, מתווך ואחראי על בדק בית, על מנת להבין ולראות את התמונה השלמה, ובעיקר לדעת להסביר את המשמעות המשפטית האופטימלית עבור הלקוח.

באיזה שלב של העסקה כדאי לערב עורך דין?

זאת דוגמא לטעות נפוצה. קונים רבים סבורים כי רק כש"העסק מתחיל להיות רציני" זה הזמן להצטייד בעורך דין. האמת היא שכבר בשיחת הטלפון הראשונה, כדאי וחשוב להתייעץ עם עורך דין המומחה במקרקעין.

ואם אבא שלי לא נצר למשפחת רוטשילד?

זו הטעות הנפוצה השנייה. אנשים רבים סבורים כי חשוב לחסוך הוצאות עורך דין כמה שניתן, מכיוון שגם ככה הוצאות רכישת הבית או מכירתו גבוהות ומפתיעות לאורך הדרך. הבעיה היא שכאשר מתגלות טעויות במקרה הטוב וקטסטרופות במקרה הפחות טוב, בהמשך הדרך, החיסכון שחשבו הקונים לחסוך מתפוגג והם רק נכנסים לבור עמוק יותר. חשוב להבדיל בין עיקר לטפל.

החשיבות של עיצוב הדירה, רכישות ציוד, מרצפות והנאות נוספות היא חשובה בהחלט, אולם חשוב להבין שכל אלו הן מותרות, אפשר להצטמצם בהן אם יעלה הצורך. אם יש משבר או "פאלטה" משפטית, זה לא משהו שאפשר לחסוך בו, מכיוון שזה יכול להפיל את העסקה ולגרום להפסדים עצומים של כסף. אל תחכו לשלב מתקדם על מנת לערב עורך דין. ברגע החלטתם שאתם רוצים למכור או לקנות, זה הזמן להיפגש עם עורך דין שיכוון אתכם בדרככם לביצוע העיסקה בהצלחה.

נבחרת הנדלן מציעה שורה של עורכי דין המחויבים ללקוח, לעסקה ולתהליך ב-100% וכל זאת בשילוב מקצועיות, שירותיות, ניסיון רב ולא פחות חשוב,ללא השפעה של אמוציות ואגו.

בהזדמנות זו, מאחלים חג חירות שמח, מלא בחופש, אהבה ושמחה לכולנו!

אדם גורל מתמחה בהפיכת עסקאות נדל"ן מורכבות לפשוטות, נעימות ומשתלמות.  חבר הנהלת לשכת מתווכי הנדל"ן גוש דן, 

נייד: 054-7512516

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני ומלא ו/או ייעוץ מקצועי פרטני ומלא ו/או המלצה לנקיטת פעולה כלשהי.

טור המומחה של אדם גורל התפרסם במגזינים 'גבעתיים פלוס' ו'רמת גן פלוס'

כתבות נוספות של המומחה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה

תוכנית המתאר 2040 של גבעתיים והשפעתה לאחרונה אושרה תוכנית האב המתווה את מדיניות התכנון ארוכת הטווח של גבעתיים – האם ואיך ההחלטה נוגעת בכל אחד מאיתנו אדם גורל שתפו פורסם: 25/08/2023 אילוצרציה להמחשה של שכונת

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן