26/02/2024
26/02/2024
יום שני, 26 בפברואר 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

גבירותי ורבותי - מהפך במדד הגאווה: גבעתיים מדורגת במקום ה-1 ועוקפת את תל-אביב

לראשונה גבעתיים עקפה את תל-אביב והיא העיר המובילה ביחס ללהט״ב ומדורגת במקום הראשון במדד הגאווה ברשויות המקומיות של האגודה למען הלהט״ב

שתפו

האגודה למען הלהט"ב ציינה שורה של מהלכים, שירותים פעילויות והכשרות שיזמה עיריית גבעתיים למען הקהילה הגאה בעיר. "מנתוני המדד עולה כי עיריית גבעתיים היא בעלת היחס הטוב ביותר לקהילת הלהט"ב". על פי הנימוקים שפורסמו, עיריית גבעתיים משקיעה משאבים רבים באירועי תרבות לאורך השנה ובלטה במיוחד בתחומי בריאות, החינוך וההכשרות לצוותי החינוך, הרווחה ועובדי הרשות.

עוד צוין במדד כי עיריית גבעתיים מפיקה עשרות אירועים ופרויקטים לאורך כל השנה עבור הקהילה הגאה, קיימה הכשרות מיוחדות לצוותי מחלקות העירייה בנושא להט"ב, הקימה מרפאה למשפחה הגאה, הייתה לעיר הראשונה שאישרה רישום זוגיות ללהט"ב ואף מקפידה להתייחס לנושא המאבק בלהט"בופוביה בשיעורים בבתי הספר.

גבעתיים מפעילה מרכז קהילתי עבור להט"ב – "הנסט" המהווה מקום מפגש לקהילה הגאה, לצד עשרות פעילויות התנדבות ותרבות וכן מעניקה שירותי טיפול מקצועיים לקהילה ולמשפחה הגאה, מקיימת מפגשי הורים ללהט"ב ועוד. כמו כן, נערכו בעיר הכשרות לצוותי העירייה והחינוך בנושאי להט"ב וכן פועל רכז לתחום הלהט"ב.

המדד הוגש היום (שלישי) לנשיא המדינה יצחק הרצוג, אשר העניק תעודת הוקרה במשכן הכנסת לרן קוניק, ראש עיריית גבעתיים ואור-לי ניב, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק הלטה"ב. המדד התפרסם לקראת חודש הגאווה, בערב יום המאבק הבינלאומי נגד להט"בופוביה. המדד בדק את יחסן של רשויות מקומיות ברחבי ישראל לקהילת הלהט"ב, וכיצד תמכו וקידמו את צרכי הקהילה במרחב המקומי בשנה החולפת. השנה נמדדו 85 ערים ורשויות מקומיות אשר נבחנו בהיבטים הקשורים לרווחה, חינוך, תשתיות, נראות ציבורית ותרבות. גבעתיים עקפה בין היתר את עיריית רמת-גן שהגיעה למקום השני, עיריית ראשל"צ (מקום 3), כפר-סבא (מקום 4) ותל-אביב (מקום 5).

אור- לי ניב, סגנית ראש עיריית גבעתיים ומחזיקת תיק הלהט"ב: "הזכייה במקום הראשון במדד הגאווה ממחישה את החשיבות האדירה שאנו מייחסים לערכי שוויון, פלורליזם וקבלת האחר בגבעתיים. במערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית, באגף לשירות לתושב ובכל שירותי העירייה השונים, מורגשת היד המכוונת של הגורמים הרלוונטיים בעיר, העמלים לשם שיפור איכות חייהם של התושבים באשר הם, מתוך רצון לשנות ולקדם ערכים של שוויון וחופש.

השנה השקנו את הליין הגאה החודשי הראשון בגבעתיים, וכמו בפעילויות דומות, מיד נתקלנו בהיענות גדולה מצד התושבים ומצד הברים בעיר.

על אף הזכייה במקום הראשון, לא ננוח ונמשיך לשבור שיאים ומוסכמות, על מנת שנוכל לייצר חברה חדשה, מתוקנת, מכילה וסובלנית יותר. אני רוצה להודות לרן קוניק, ראש העירייה שלי, שמקפיד כבר שתי קדנציות לעמוד לצד הקהילה הגאה בכל ערוץ ומאבק, כשותף אמיתי ומלא, ולצוות המדהים הפועל בשטח ומאחורי הקלעים, בהווה ובעבר הלא רחוק, המהווים שותפים בהפיכת החזון למציאות".

רן קוניק ראש עיריית גבעתיים ואור לי ניב סגנית ראש העירייה מקבלים תעודה מהנשיא הרצוג. צילום עמוס בן גרשום לעם

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס

תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל במתחם אמפא TLV – הכניסה חינם

חדר החדשות תערוכת "רוח האדם" – תערוכת בוגרי שנקר על רקע מלחמת חרבות ברזל – הכניסה חופשית התערוכה תוצג עד ה-6 במרץ במתחם אמפא TLVברחוב יגאל אלון בת"א שתפו התערוכה  תציג 15 עבודות חדשות מתחומים

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
חדשות העיר גבעתיים פלוס

גבעתיים דורגה כעיר הכי צעירה בישראל אחרי תל אביב

חדשות העיר גבעתיים פלוס בשנים האחרונות הפכה העיר גבעתיים לאחת הערים המבוקשות עבור אוכלוסייה צעירה   שתפו אם גם אתם חשבתם שגבעתיים זו עיר "זקנה" – טעיתם! עם השנים האוכלוסייה הותיקה בגבעתיים הלכה והזדקנה, והעיר

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 116

בצל המלחמה והבחירות המוניציפליות, התפרסם מדד החופש העירוני של ישראל חופשית, על רקע שנה שתיזכר לדורות כשעתה הקשה של מדינת ישראל. המדד בחן כל עיר – מהעיר החופשית ביותר ועד לעיר השמרנית ביותר באחת עשרה קטגוריות
את המקום הראשון בדירוג תפסה גבעתיים עם ציון של 80% במדד החופש ורמת גן התמקמה במקום
הששי עם ציון של 75% . בשבוע הבא נצא כולנו אל הקלפיות על מנת לבחור את המועמדים הטובים ביותר עבור העיר שלנו. בהצלחה לכולם!
בשורות טובות, ד"ר נגה רוזנפרב

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן