01/12/2023
01/12/2023
יום שישי, 01 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

בשורה משמחת לתושבי גבעתיים והישג אדיר לרן קוניק ועיריית גבעתיים
בית המשפט קבע שבמכבי נקטו במהלך לא חוקי של אפליית תושבי העיר

בית הדין קבע שקופ"ח "מכבי" נדרשת לאפשר לכלל מבוטחיה את הגישה לקבלת שירותים רפואיים בביה"ח שיבא בתל השומר

סניף מכבי בגבעתיים

שתפו

היום 1.8.22, התקבלה החלטה סופית ע"י בית הדין האזורי לעבודה בת"א, זאת לאחר מאבק בן חצי שנה בין ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, לצד הרשויות המקומיות קריית אונו, יהוד-מונסון, אור יהודה, גני תקווה וסביון, אל מול קופ"ח מכבי. בית הדין האזורי לעבודה בת"א, קבע כי קופ"ח "מכבי" נדרשת בפרק זמן של 90 יום, לשקול מחדש את ההחלטה ולערוך דיון בעניין עם משרד הבריאות. במהלך תקופת זמן זו ועד שתתקבל החלטה מחודשת יימשך ההסדר הקודם לפיו- קופ"ח מחויבת לאפשר לכלל מבוטחיה את הגישה לקבלת שירותים רפואיים בביה"ח שיבא בתל השומר. כמו כן, "מכבי" תישא בהוצאות התובעים.

בראשית חודש פברואר הודיעה קופ"ח מכבי באופן חד צדדי, כי מבוטחי הקופה לא יוכלו לקבל שירותי בריאות מבית החולים שיבא (תל השומר) לאלתר. יום למחרת, הודיעה הקופה כי שתי הערים השכנות לגבעתיים; בני ברק ורמת גן, יוחרגו מהמהלך ותושביהן יוכלו להמשיך לקבל את השירותים, כפי שהיה עד כה וללא כל שינוי.

בעקבות הודעת קופ"ח "מכבי" לא לאשר למבוטחיה המתגוררים בגבעתיים לקבל שירותי בריאות מטעם ביה"ח שיבא בתל השומר, הוביל רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, מהלך ארצי לגיבוש פיתרון לסיום המשבר. קוניק, רתם לצידו את ראשי הרשויות המקומיות של קריית אונו, יהוד-מונסון, אור יהודה, גני תקווה וסביון, יחדיו ניסו הצדדים להגיע להסכמות באמצעות הידברות וכלים גישוריים, בין היתר, נשלח מכתב לשר הבריאות עם דרישה להתערב בהחלטה. לאחר שכל הניסיונות ספגו כישלון, החליטו ראשי הרשויות השותפים לתביעה, שלא נותר אלא לעבור לאמצעים משפטיים.

כתב התביעה העלה מספר רב של טיעונים כנגד ההתנהלות מצד קופ"ח "מכבי" והן מצד משרד הבריאות, כשמרכז התביעה עסק באפליית מבוטחים. כתב התביעה הציג גם את האבסורד בהפיכת בריאות התושבים לכלי במאבקים הכלכליים בין הקופה לבית החולים, זאת לצד טענות משפטיות אחרות הנוגעות לפגיעה בשירותים של תושבים המתגוררים בגוש דן.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אני מברך את בית המשפט על ההחלטה החשובה שלא לאפשר לקופת חולים מכבי להפלות אזרחים, מטעמים כלכליים. ההחלטה ניתנה חרף ניסיון קופת חולים מכבי להפעיל עלינו לחץ ולטעון שהעירייה אינה יכולה לייצג תושבים.

לא נשקוט ביחס למקרים של אפליית תושבים, בוודאי לא בתחומים חיוניים כמו שירותי בריאות, הנוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו. אני והצוות המקצועי נמשיך לדרוש את הטוב ביותר עבור תושבנו בכל הקשור למיצוי זכויות וקבלת שירותים חיוניים, גם כשהמוסדות הרלוונטיים אינם בתחום השיפוט שלנו.

אני מודה לרשויות שהצטרפו למהלך ולתושבים שהסכימו להצטרף לעתירה. מעתה ישובו תושבי גוש דן לקבל שירותי בריאות, גם בבית החולים שיבא, מבלי לעשות איפה ואיפה על חשבון בריאותם."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
כתבות השער

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים'

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים' נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין 25/8/223 סמדר והמשפחה כשראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, המליץ לארגון

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן