31/05/2024
31/05/2024
יום שישי, 31 במאי 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

בשורה משמחת לתושבי גבעתיים והישג אדיר לרן קוניק ועיריית גבעתיים
בית המשפט קבע שבמכבי נקטו במהלך לא חוקי של אפליית תושבי העיר

בית הדין קבע שקופ"ח "מכבי" נדרשת לאפשר לכלל מבוטחיה את הגישה לקבלת שירותים רפואיים בביה"ח שיבא בתל השומר

סניף מכבי בגבעתיים

שתפו

היום 1.8.22, התקבלה החלטה סופית ע"י בית הדין האזורי לעבודה בת"א, זאת לאחר מאבק בן חצי שנה בין ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, לצד הרשויות המקומיות קריית אונו, יהוד-מונסון, אור יהודה, גני תקווה וסביון, אל מול קופ"ח מכבי. בית הדין האזורי לעבודה בת"א, קבע כי קופ"ח "מכבי" נדרשת בפרק זמן של 90 יום, לשקול מחדש את ההחלטה ולערוך דיון בעניין עם משרד הבריאות. במהלך תקופת זמן זו ועד שתתקבל החלטה מחודשת יימשך ההסדר הקודם לפיו- קופ"ח מחויבת לאפשר לכלל מבוטחיה את הגישה לקבלת שירותים רפואיים בביה"ח שיבא בתל השומר. כמו כן, "מכבי" תישא בהוצאות התובעים.

בראשית חודש פברואר הודיעה קופ"ח מכבי באופן חד צדדי, כי מבוטחי הקופה לא יוכלו לקבל שירותי בריאות מבית החולים שיבא (תל השומר) לאלתר. יום למחרת, הודיעה הקופה כי שתי הערים השכנות לגבעתיים; בני ברק ורמת גן, יוחרגו מהמהלך ותושביהן יוכלו להמשיך לקבל את השירותים, כפי שהיה עד כה וללא כל שינוי.

בעקבות הודעת קופ"ח "מכבי" לא לאשר למבוטחיה המתגוררים בגבעתיים לקבל שירותי בריאות מטעם ביה"ח שיבא בתל השומר, הוביל רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, מהלך ארצי לגיבוש פיתרון לסיום המשבר. קוניק, רתם לצידו את ראשי הרשויות המקומיות של קריית אונו, יהוד-מונסון, אור יהודה, גני תקווה וסביון, יחדיו ניסו הצדדים להגיע להסכמות באמצעות הידברות וכלים גישוריים, בין היתר, נשלח מכתב לשר הבריאות עם דרישה להתערב בהחלטה. לאחר שכל הניסיונות ספגו כישלון, החליטו ראשי הרשויות השותפים לתביעה, שלא נותר אלא לעבור לאמצעים משפטיים.

כתב התביעה העלה מספר רב של טיעונים כנגד ההתנהלות מצד קופ"ח "מכבי" והן מצד משרד הבריאות, כשמרכז התביעה עסק באפליית מבוטחים. כתב התביעה הציג גם את האבסורד בהפיכת בריאות התושבים לכלי במאבקים הכלכליים בין הקופה לבית החולים, זאת לצד טענות משפטיות אחרות הנוגעות לפגיעה בשירותים של תושבים המתגוררים בגוש דן.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אני מברך את בית המשפט על ההחלטה החשובה שלא לאפשר לקופת חולים מכבי להפלות אזרחים, מטעמים כלכליים. ההחלטה ניתנה חרף ניסיון קופת חולים מכבי להפעיל עלינו לחץ ולטעון שהעירייה אינה יכולה לייצג תושבים.

לא נשקוט ביחס למקרים של אפליית תושבים, בוודאי לא בתחומים חיוניים כמו שירותי בריאות, הנוגעים לכל אחד ואחת מאיתנו. אני והצוות המקצועי נמשיך לדרוש את הטוב ביותר עבור תושבנו בכל הקשור למיצוי זכויות וקבלת שירותים חיוניים, גם כשהמוסדות הרלוונטיים אינם בתחום השיפוט שלנו.

אני מודה לרשויות שהצטרפו למהלך ולתושבים שהסכימו להצטרף לעתירה. מעתה ישובו תושבי גוש דן לקבל שירותי בריאות, גם בבית החולים שיבא, מבלי לעשות איפה ואיפה על חשבון בריאותם."

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן