07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

מיליוני שקלים למימון תכניות לשבעה מתחמי פינוי בינוי בגבעתיים

שתפו

עיריית גבעתיים באמצעות האגף להתחדשות עירונית ברשות, תקדם תכנית התחדשות במתחם הרצוג בשכונת קפלנסקי בדרום העיר. גבעתיים זכתה בקול קורא של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית לקידום מתחמי פינוי בינוי. מדובר במתחם, הגובל עם העיר רמת גן, דרך יצחק רבין ואזור התעסוקה כורזין וכולל כיום 870 יח"ד .  שכונת קפלינסקי בה ממוקם המתחם מאופיינת במבני שיכון ומבנים צמודי קרקע וריבוי גינות ושטחים פתוחים איכותיים בין המבנים. השכונה ממוקמת במיקום עם נגישות תחבורתית אסטרטגית בסמוך למחלף אלוף שדה ולרכבת הקלה.

בנוסף לתכנית זו, הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תממן קידום תכניות מפורטות עבור שישה מתחמים נוספים בעיר, המהווים נגזרת מתכניות ההתחדשות השכונתיות המקודמות כבר היום:

גבעת רמב"ם – תקודם תכנית באיזור הגובל ברחובות דרך רבין, ויצמן ורחל. התכנית תאפשר התחדשות של 122 יחידות דיור קיימות והקמת בית ספר.

צפון מערב – יקודמו שלושה מתחמים בערוב שימושים של מסחר, תעסוקה ומגורים, לאורך רחוב עליית הנוער בהמשך לאזור הסיטי. התכנית תאפשר התחדשות של 222 יחידות דיור קיימות, הקמה של כ 23,000 מ"ר שטחי תעסוקה והרחבה  של  בית ספר תלמה ילין ובית ספר פטאי, תוך יצירת ציר ירוק להולכי רגל ורוכבי אופניים המקשר מצפון לדרום.

בן גוריון – יקודמו  שני מתחמים באזור דרך בן גוריון  ורחוב גלבוע. התכנית תאפשר התחדשות של 139 יחידות דיור קיימות, הרחבה של דרך בן גוריון ליצירת חזית מסחרית פעילה מלווה בשביל אופניים, והקמת בית ספר תיכון חדש למרגלות גבעת קוזלובסקי.

כלל המתחמים הללו הינם מתחמים אשר מימושם, מעבר להתחדשות המבנים, יאפשרו הפרשה משמעותית לשטחי קרקע המיועדת להרחבת בתי ספר קיימים והקמת בתי ספר חדשים. שטחי ציבור אלו הם תנאי ומנוף להתחדשות של מתחמים אחרים בתכניות שכונתיות אלו.

קידום התכניות כרוך במימון של מיליוני שקלים מטעם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

רן קוניק ראש עיריית גבעתיים: "מדובר בבשורה משמעותית לעיר גבעתיים, לקידום תכנון של  עוד שבעה מתחמי פינוי בינוי עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועם מנהל התכנון. ישנה חשיבות מכרעת לעיר גם בהיבט של תוספת יחידות דיור, מבני ציבור, מסחר ותעסוקה הנדרשים כל כך בגבעתיים וגם בהיבט של הגברת הוודאות התכנונית שתסייע לקידום הליכי התחדשות  נוספים בעיר. "

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן