07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

מגרשים את הבריונות ברשת

התלמידים בגבעתיים הכינו קמפיינים יצירתיים לקידום גלישה בטוחה ברשת

שתפו

בעידן המסכים, זמן ניכר משעות הפנאי של ילדים ובני נוער מוקדש לשיטוט באתרים וברשתות החברתיות. כפועל יוצא, בני הדור הצעיר נחשפים לתכנים שאינם הולמים, מסתכנים באובדן הפרטיות ולעתים נקלעים לחרמות ונפגעים מהשלכות הפוגעניות של ביריונות ברשת.

במסגרת שבוע הגלישה הבטוחה ברשת שהתקיים לאחרונה, מינהל החינוך, הנוער והצעירים בגבעתיים, קידם פעילות חינוכית יצירתית שבמרכזה התקיימה תחרות הכנת כרזות למניעת התופעה. במהלך החודש תלמידים בכל בתי הספר בעיר הכינו כרזות עם סלוגנים ואיורים המבטאים היבטים הקשורים לגלישה בטוחה ברשת, לביריונות אינטרנטית, ולמסרים החברתיים וההתנהגותיים שראוי להפנים בהקשר זה. בשלב הראשון התקיימה תחרות כרזות בית ספרית שבמסגרתה נבחרו כרזות מנצחות הן מבחינה וויזואלית והן מבחינה רעיונית. תוצרים נבחרים מבכל בתי הספר הועברו להכרעת ועדת שיפוט עירונית במינהל החינוך. הקריטריונים לבחירה היו מסר ברור, יצירתיות ואסתטיקה. בנוסף לתחרות הכרזות, בכל בתי הספר הוקדשו שיעורי חינוך לנושא הגלישה הבטוחה תוך שיתוף צרכים של התלמידים ודיון בסוגיות העולות מהשטח. 

התלמידים הזוכים:

  • נועה שץ מתיכון תלמה ילין, עם כרזה שבמרכזה ציור של נערה גולשת והסלוגן "אזהרה! הגלישה מסוכנת". הכרזה כללה נתון סטטיסטי חשוב, לפיו אחד מתוך עשרה ילדים חווה אלימות ברשת.
  • שירה שטורם מתיכון אורט קרייזמן כללה בכרזה אייקונים של דמויות סביב מכשיר סמאטרפון לצד מסר קליט המבקש לא לקחת חלק בהתנהגויות פוגעניות ולא לשתף תכנים פוגעניים "אל תשתתפו, אל תשתפו".
  • ענבר קוזמא מביה"ס יגאל אלון שילבה בכרזה אמירות המביעות התחייבות לפעול באופן מכובד ובטוח ברשת, עם מסר חינוכי מוביל לפיו "אנחנו לא משתמשים באינטרנט כדי לפגוע באחרים".
  • איה ארז ועמית כהן שקורי מביה"ס בורוכוב ציירו נערה גולשת ולצידה הכיתוב "תיזהרו איפה שאתם גולשים, בים יש גם כרישים", תוך רמיזה לכרישים המטאפוריים המסכנים את הגולשים ברשת.
  • נועם בן יוסף מביה"ס שמעוני אייר אדם היוצא מתוך מכשיר הסמארטפון, לצד הכיתוב "מחוץ לאינטרנט יש חברים אמיתיים".

הכרזות הזוכות עובדו בהיבט גרפי ופורסמו בערוצי הדיגיטל העירוני ועל המסכים הדיגיטליים ברחבי העיר.

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
כתבות השער

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים'

"זו פעילות כל כך מתגמלת. פעילות שממלאה לי את הלב. את כל כולי" סמדר וייס מייסדת עמותת 'תושבים למען תושבים' נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין 25/8/223 סמדר והמשפחה כשראש עיריית גבעתיים, רן קוניק, המליץ לארגון

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן