28/05/2024
28/05/2024
יום שלישי, 28 במאי 2024
חדשות העיר גבעתיים פלוס

"הוא סלל עבור כולנו את דרך השלום"

צילום: איציק רובין

גינה ציבורית ברח' דרך השלום בגבעתיים תיקרא ע"ש השוטר אמיר חורי ז"ל, שנהרג בפיגוע הירי בבני ברק

שתפו

אירוע הנצחה התקיים לשוטר אמיר חורי בגינת השוטר בגבעתיים

בעיריית גבעתיים החליטו להנציח את שמו בגינה ציבורית הממוקמת בגבול דרך השלום, בשל גבורתו ואומץ ליבו בעת שהגן על אזרחים בפיגוע הירי בבני ברק ב- 29.3.22, שם מצא את מותו תוך חירוף נפש והצלת בני אדם. רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, ביקש להנציח את שמו של חורי בגינת השוטר בעיר, וועדת השמות של העירייה אישרה את ההצעה בפה אחד.

בטקס ההנצחה השתתפו בני משפחת חורי; שני ישר, ארוסתו של אמיר ז"ל; רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים; עומר בר-לב, השר לביטחון פנים; ניצב עמיחי אשד, מפקד מחוז ת"א; סנ"צ יצחק מנשי, סגן מפקד המרחב; רפ"ק רן סודאי, סגן מפקד תחנת גבעתיים; סנ"צ ניסים אוחיון, מפקד תחנת משטרת מסובים; סנ"צ רותם וסקר, מפקד תחנת משטרת בני ברק ותומר לוטן, מנכ"ל המשרד לביטחון פנים.

הגינה אשר נבחרה להיקרא על שמו של אמיר עברה שיפוץ וממוקמת ברחוב דרך השלום לא בכדי, היא מסמלת מקום לשותפות ואחווה. רן קוניק ומשפחתו של חורי הסירו את הלוט לשלט הנצחה שהוצב בכניסה לגינה, הכולל אזכורים מתחנות חייו.

חורי נולד בתל-אביב יפו בשנת 1989, והתחנך בביה"ס הנוצרי "טרה-סנטה". בגיל 10 עבר עם הוריו להתגורר בנוף הגליל, שם המשיך את לימודיו בביה"ס הנוצרי "דון בוסקו" וסיים את לימודיו בהצטיינות. בשנת 2012 התגייס אמיר למשטרת ישראל, בעקבות אביו ששרת גם הוא במשטרה, והוצב ביחידת הסיור במרחב דן. במהלך שירותו סיים תואר ראשון במשפטים. בשנת 2016 עבר אמיר לשרת ביחידת האופנועים של מרחב דן. עמיתיו של חורי במשטרה סיפרו שהיה הראשון להתייצב בכל אירוע, וקיבל תעודות הצטיינות והוקרה במהלך שנות שירותו.

 רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אנחנו מאוד מתרגשים הערב, לעיר גבעתיים ותושביה יש זכות וכבוד גדול לקרוא לגינה, אשר שופצה לאחרונה, על שמו של גיבור ישראל אמיר חורי ז"ל. הגינה אומנם צנועה, אבל היא ממקומת במקום סמלי במיוחד, בכניסה לעיר גבעתיים ברחוב דרך השלום. כל הילדים, המבוגרים וכל מי שיעבור ליד הגינה, יעצורו שניה וייזכרו באמיר חורי וסיפור גבורתו ויבין שכל מי שנמצא כאן וישחק זה בזכות גיבורים כמו אמיר חורי. אמיר הוא גיבור שנקרא לדגל, הוא היה שוטר, שלא היסס אפילו לרגע והקריב את חייו בשביל להציל אנשים חיים מפשע. אין בי מילים לנחם את בני המשפחה, אני יכול רק לקוות שהנצחות מהסוג הזה יחזקו אתכם ויתנו לכם כוח להמשיך ותדעו שלעד שמו של יקירכם יזכיר לנו בזכות מי אנחנו".

עומר בר לב, השר לביטחון פנים: "עומר בר לב, השר לביטחון פנים: "הסיפור של אמיר ידוע כמעט בכל בית בישראל, אופיו המיוחד, השתלבותו המופלאה ובחירתו לשרת את מדינת ישראל במשטרה. השירות שלו שהיה חלק בלתי נפרד ממנו והמשפחה, דור שני אחרי האב ג'ריס ונכונותו לתת הכל כדי להגן על אזרחי מדינת ישראל. בעיצומו של גל טרור קשה כשמחבלים הגיעו לפגוע בתושבים אמיר היה שם לבלום אותם, הוא הבין את גודל השעה, את חשיבות המשימה, חתר למגע ללא היסוס וסיכל בגופו את המשך ההרג במחיר של חייו. יום ולילה אנו נוכחים עד כמה משמעותי מיקומה של משטרת ישראל במאבק בטרור, ובאיזה אומץ שוטרים מציבים את עצמם כדי להגן על אזרחי המדינה. אין ראוי מאמיר להיות מונצח בגינה זו, להוקיר את זכרו, ללמד את מורשתו, מורשת של אחדות שכולנו מאחלים  לה וראוי שהדור הצעיר ייחשף אליה גם כאן בגינה זו".

ג'ריס חורי, אביו של אמיר חורי: הכל סוקר וסופר בעיתונות ובטלוויזיה על גבורתו של אמיר, על אומץ ליבו על האהבה, הסבלנות, המעשים הטובים שלו ומה שנותר הוא להנציח את זכרו למען המשפחה ולמען הדורות הבאים. עיריות רבות התקשרו מיוזמתם אלינו הבטיחו להנציח את שמו, אבל עיריית גבעתיים היא הראשונה שהוציאה זאת לפועל. על זה אני מודה לכם. אחרי האירוע ביקרנו בזירת האירוע ותושבים הגיעו לפגוש אותנו, בערב התקשר אחד התושבים וסיפר כי גר בקומה השנייה ליד המקום בו עמד המחבל, אשתו ובנו עמדו במרפסת והמחבל כיוון אליהם את הנשק ושניה אחת לפני שלחץ על ההדק, אמיר הגיע והציל את חייהם. אני רוצה להודות לראש העירייה, רן קוניק, לעובדי העירייה, ולתושבים על המחווה שעשיתם למעננו".

שני ישר, ארוסתו של אמיר חורי: "אני מאוד מתרגשת להיות כאן היום, באירוע הנצחה זה ע"ש אמיר. לאמיר לא היתה זיקה לעיר גבעתיים. הבחירה של עיריית גבעתיים להנציח את אמיר במקום כ"כ חשוב על גבול דרך השלום, הוא מסר מאוד גדול. אמיר בזכות גדולתו הצליח לחבר בין כל חלקי החברה הישראלית. הוא סלל עבור כולנו את דרך השלום. הוא היווה דוגמה לכולנו על מהי שותפות אמתית ואיך היא יכולה להתקיים במדינת ישראל. בזכות מעשה גבורתו הוא חיזק אותנו כעם ואיחד את כל החברה הישראלית. לדעת שיש גינה על שמו מעט משמח ומנחם, כי אין מקום יותר שוקק חיים מגינה וילדים צוחקים ונהנים".

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס

"ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה

חדר החדשות "ואני רק רציתי לשיר" להקות "נעורי גבעתיים" במופע מחווה מרשים לריטה להקת נעורי גבעתיים היא אחת מלהקות הנוער הוותיקות והטובות בישראל שתפו להקות "נעורי גבעתיים", להקות הזמר הייצוגיות של העיר, קיימו אמש (ד')

קראו עוד »
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »

"אני חשוף לפיתויים בפיצוציה כל היום, אבל למזלי יש את אברהמסון"

שולי ליניאדו מרמת גן עבר שני ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר ללא הועיל:  "ירדתי במשקל מהר יותר בשלושת חודשים הראשונים שלאחר הגמילה מסוכרים ופחמימות ממכרות במכון אברהמסון. 15 אנשים עם דחף בלתי נשלט לפחמימות נגמלו בעקבותיי וכולם מצליחים לרדת יפה במשקל"

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
כתבות השער

איש אשכולות

“לא מן האדמה באתי! כי באתי ממשפחה ציונית” סיפורו של דב רוזנפרב, איש האשכולות, השזור במהלך הקמתה של מדינת ישראל

קראו עוד»
המגרש הביתי

שושלת מליקה

אופק מליקה שוער נבחרת הנוער זוכת מדליית הארד במונדיאליטו 2023. גדל והתחנך בעיר גבעתיים, ובמועדון בו שיחקו גם בני משפחתו – הפועל רמת גן

קראו עוד»
כתבות השער

רעיון קטן שהפך לגדול

האדריכלית ומעצבת הפנים הילה עדני, חברה לדוגמנית ולכוכבת החדשה של "רוקדים עם כוכבים" רומי פרנקל ולקראת פסח השתיים ערכו מתיחת פנים לבסיס חטיבה 188

קראו עוד»
כתבות השער

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת

כיצד הפכה גבעתיים לעיר הכי מבוקשת בשנים האחרונות נשבר המחסום והעיר שנחשבה למנומנמת הפכה לצעירה ותוססת. אנשי הברנז'ה והתקשורת שעברו להתגורר בה בגלל משכנו של ערוץ 10 בבנין בית הורד נשארו בעיר בגלל איכות החיים,

קראו עוד»
Shape
Shape

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן