07/12/2023
07/12/2023
יום חמישי, 07 בדצמבר 2023
חדשות העיר גבעתיים פלוס

תקציב עיריית גבעתיים לשנת 2023 אושר ברוב קולות

תחום החינוך הוא בעל הנפח הגדול ומהווה כ-39% מכלל התקציב
תקציב העירייה השנתי עומד על כ-526 מיליון ₪, גידול תקציבי של 5.8%

צילום: דוברות עיריית גבעתיים

שתפו

במהלך חודש מרץ אושר בישיבת מועצה תקציב העירייה לשנת 2023. מדובר בתקציב השוטף בלבד, שאינו כולל את תקציבי הפיתוח המאושרים במסלול נפרד. התקציב הרגיל יעמוד על סכום של 526,600,000₪. גידול של 5.8% נרשם ביחס לתקציב של שנה שעברה. הכנת התקציב התבססה על ניתוח מפורט של נתוני ביצוע התקציב בשנת 2022 למול תוכניות עדכניות, תוך שקלול מקדמי התייקרות ובהם עליית מדד המחירים לצרכן ותעריף הארנונה ע"פ החוק, ועליות שכר בהתאם להסכמי שכר קיבוציים ועדכונים שנתיים. התושבים הוזמנו לצפות בישיבת התקציב, ששודרה בשידור חי באתר העירייה.

תחום החינוך הוא בעל הנפח הגדול ומהווה כ-39% מכלל התקציב.

בהשוואה לנתוני 2022, חל גידול של כ-10% בתקציב החינוך העירוני ביחס לתקציב העירוני הכללי. אוכלוסיית החינוך מונה 11,229 תלמידים, מהם 53% בבתי הספר היסודיים, 25% בבתי הספר התיכונים ו-22% מהתלמידים בגני הילדים.

תחום הרווחה עומד על כ-12% מסך התקציב, תוך גידול של כ-13% ביחס לאשתקד. ההשקעה בתחום התברואה עלה בכ-7%. בתחומי תרבות, נוער וספורט חל גידול של למעלה ממיליון ש"ח בשנת התקציב הנוכחית.

כ-15 מיליון ₪ יושקעו בפיתוח וחזות העיר, בגנים ובנוף. גינת תיאטרון גבעתיים וגן מרים ישודרגו ויחודשו. כמו כן, יימשך פרויקט לחידוש ריהוט רחוב ושילוט העיר ברחובות ראשיים בעיר. יבוצעו נטיעות של כ-650 עצים ברחבי העיר. בנוסף, לטובת שיפור תשתיות ואחזקת כבישים יוקצו 200,000 ₪.

בתחום הביטחון יקודם פרויקט חדש להגברת הבטחון האישי במרחבים הציבוריים שכולל הוספת מצלמות בגינות הציבוריות, התקנת לחצני מצוקה ומערכת קשר ישירה למוקד העירוני בעלות של חצי מיליון ₪. הוקצה תקן חדש באגף הביטחון ושירותי החירום עבור ראש מדור מוגנות קהילתית, אשר בסמכותו תחום המוגנות והביטחון הקהילתי במרחביים הציבוריים ובמוסדות החינוך. בנוסף, יוגדל מספר הפקחים לשמירה על הסדר והביטחון האישי בעיר. תוספת תקציבית הוענקה גם לתחום הבריאות בחירום והעירייה תשתתף במימון רכש של 50 מכשירי דפיברילטורים לבנייני מגורים.

חלק ניכר מהפעולות העירוניות לשנת 2023 מוקדשות לטובת התחלת יישום פרויקטים בתחומי התחדשות עירונית והנדסה המתוכננים לשנים הבאות, כמו מבנה משולב גני ילדים, מעונות יום ומרכז קהילתי בגולומב, בית ספר תיכון חדש צפונית לכורזין, בית ספר חדש בהסתדרות צפון, בית ספר חדש בפטאי, אגף חדש בבית ספר גורדון, אגף חדש בבית ספר בן גוריון, שיפוץ רחוב גלבוע, חידוש מדרכות ושדרוג הבטיחות לאורך רחוב ויצמן, הקמת מרכז קהילתי לגיל הרך בבית אלון ועוד.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "אני רוצה להודות לכל הנהלת העיר ולחברי המועצה על חלקם ותמיכתם בתקציב העירייה לשנת 2023. התקציב לשנת 2023 גדל בכ-35 מיליון ₪, המהווים גידול תקציבי של כ-5.8% ביחס לשנה החולפת.

אנו ממשיכים להשקיע משאבים רבים בתחום החינוך שהינו בעל היחס הגדול ביותר מהתקציב הכולל. בעשור האחרון עיריית גבעתיים סיימה את כל שנות התקציב באופן מאוזן, ואני בטוח שכך יהיה גם השנה. מאחר ואנו מצויים בשנת בחירות, לא ניתן לבצע שינויים מרחיקי לכת בתקציב, אלא התאמות בלבד. בנינו תקציב מאוזן תוך הקפדה יתרה שאף מגזר או תחום לא יקופח. ברצוני להודות לגזבר העירייה מר שלומי שפירא וצוות החשבים על הכנת תקציב אחראי ושקול, באמצעותם נוכל להמשיך לפתח תכניות, שירותים ופרויקטים לטובת שיפור איכות החיים בעירנו." 

עשו מנוי למגזין, ועכשיו בחינם!

היו מעודכנים וקבלו אם הכתבות והטורים הכי מעניינים

חדשות העיר גבעתיים פלוס
המגזינים

עשו מנוי למגזין 'גבעתיים פלוס',

בכל גיליון כתבות וטורים מעניינים ומעמיקים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!

עשו מנוי למגזין 'רמת גן פלוס',

הישארו מעודכנים
אל תחמיצו, עכשיו ללא תשלום!
אולי יעניין אותך

מוסף התחדשות עירונית – מידע הכרחי בכל בית בישראל

כיצד תגנו על זכויותיכם במסגרת פרוייקטי התחדשות עירונית? מוסף התחדשות עירונית מידע הכרחי בכל בית בישראל בשוק ההתחדשות העירונית, קיימים עשרות קבלנים ויזמים, המעוניינים לבנות בבניינים ישנים, בתמורה לזכויות על הדירות החדשות שייבנו במסגרת התחדשות

קראו עוד »
אל תפספסו הכתבות האהובות
בר בודקת

סודן של הסופגניות

סודן של הסופגניות שוב הגיע הזמן הזה בשנה שהסופגניות צצות בכל מקום ומבשרות שחג החנוכה בפתח. במיוחד עכשיו, כשכולנו זקוקים לנחמה, בדקנו ומצאנו עבורכם את הסופגניות ששוות את הקלוריות (רמז: הסוד טמון במילוי) והלוואי שיהיה

קראו עוד»
כתבות השער

כפר עזה שלי

"היום זה נראה רחוק אבל התקווה היא כי בתום הלחימה ועם השבת הביטחון לעוטף עזה/עוטף ישראל, ניתן יהיה לשקם את קיבוץ כפר עזה ולחזור ולגור בו ולחדש את חיי הקהילה לצד הזיכרון של אלו שאינם עוד"

קראו עוד»
מתגלגלים

קטן אבל גדול – WEY COFFEE 02

"הרכב נוח מאד למרחקים ארוכים, ובזכות המפרט העשיר שלו מקבלים ערך מוסף לרכישתו. ישנה תחושה כי מתקבלת תמורה מלאה עבור כל שקל ברכב שבנוי היטב, בטוח, נראה טוב מאד ומהנה לנהיגה"

קראו עוד»
כתבות השער

מה מסתתר בכספת הסודית השמורה בתל אביב?

אם אתם רוצים לראות את שירי האהבה שכתב המשורר שאול טשרניחובסקי לאהובתו, את ציוריה הנאיביים של לאה גולדברג או את הכרטיסים ללוויה של ביאליק, יש לי הצעה עבורכם הכוללת ביקור בכספת בה שמורים ניירות הערך של הספרות העברית

קראו עוד»
מגזין רמת גן פלוס

מגזין רמת גן פלוס 112

'רמת גן פלוס' החדש מלחמת מלחמת חרבות ברזל
2023. מערכת 'פלוס תקשורת' וכל בית ישראל מחבקים את תושבי ישראל ומחזקים את הכוחות ההצלה והבטחון

קראו עוד»
כתבות השער

אני לא יודע למה קיבלתי צל"ש, בסך הכול רציתי להגיע הביתה בשלום"

"אני לא רואה עצמי סופר אלא היסטוריון" סיפורו של יוסי ארגמן – האיש מגבעת התחמושת נעמי לבנון-קשת צילום: איציק רובין השיר "גבעת התחמושת" נכתב כמה חודשים אחרי מלחמת ששת הימים על-ידי יורם טהרלב שקרא את

קראו עוד»
Shape
Shape

מצטרפים למגזין מעורר מחשבה ומהנה

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'גבעתיים פלוס'

מנוי בהטבה ללא תשלום למגזין 'רמת גן פלוס'

נשמח לשמוע מה שיש לך להגיד לנו

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

זהו? יוצאים מהאתר?

הצטרפו גם אתם לאלפים שכבר מנויים,

עשו מנוי למגזינים הכי מעניינים, ובחינם!

דילוג לתוכן